روشهای سفید شدن پوست صورت و بدن

روشهای سفید شدن پوست صورت و بدن خیلی متنوع و برای خانمها خیلی مهم است. بیشتر بانوان برای سفید و شفاف شدن پوست بدن یا صورت از کرم ها، ماسکها، ژلها، لوسیون، بوتاکس، لایه بردارها و حتی قرص های زیبایی و روشهای مزوتراپی استفاده می کنند. در این میان، یکی از جدیدترین روشهای رفع تیرگی پوست، سفید کردن پوست با لیزر است که در زمانی کوتاه و با هزینه ای بالا قابل انجام است و روش دیگر پی آر پی پوست صورت است که هر دو روش میتواند زیبایی، شادابی و سفید شدن پوست را به همراه داشته باشد.

رنگ پوست با مقدار ملانین در پوست تعیین می شود. ملانین رنگ دانه ای است که توسط سلول های مخصوصی ساخته می شوند که ملانوسیت نام دارند. افرادی که پوست تیره ای دارند ملانین بیشتری دارند. میزان ملانین پوست شما عمدتا به مسائل ژنتیکی برمی گردد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، هورمون ها، آسیب های پوستی و قرار گرفتن در معرض بعضی از مواد شیمایی نیز بر تولید ملانین تاثیر می گذارند. تغییر در رنگ پوست اغلب به خودی خود خوب می شود. برای مثال، برنزگی پوست وقتی میزان قرار گیری در معرض نور خورشید کاهش پیدا کند، کمرنگ می شود. اما با افزایش عمر رنگ رفتگی های مشخصی از قبیل لک صورت یا لکه های کبدی کمابیش به صورت دائمی باقی می مانند.

روشهای سفید کردن پوست

بیشتر افرادی که در کشورهای غربی زندگی میکنند برای کسب زیبایی، پوست خود را تیره میکنند و در کشورهای شرقی نیز، افراد برای روشن شدن پوست خود تلاش میکنند. سفید کردن پوست با روش های متنوعی انجام می شود.

همچنین بخوانید :
رنگ موهای مناسب چشم عسلی

این روش ها براساس سه نکته اصلی است:

 1. کاهش تولید رنگ دانه تیره،
 2. جلوگیری از تیره شدن پوست در هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب،
 3. تحریک تولید سلول ها جدید و لایه برداری لایه های سلول بالایی.

در بازار انواع متنوعی از کرمهای سفید کننده، ماسک و لوسیون، صابون، ژل، لایه بردار شیمیایی، لیزر، قرص و غیره برای روشن کردن پوست وجود دارد. برای کاهش تولید ملانین یا همان رنگ دانه های تیره مواد زیر در محصولات آرایشی روشن کننده پوست استفاده می شود:

 1. آربوتین
 2. عصاره شیرین بیان
 3. کوژیک اسید
 4. ملانوستات
 5. آزلاییک اسید
 6. گلوتاتیون
 7. هیدروکینون ( محصولات هیدروکینون مقداری خاصیت مسموم کننده دارند، اما هنوز در بعضی از محصولات با غلظت کم و ایمن مورد استفاده می شود)
 8. ویتامین c
 9. رتینول ( ترتینوئین، رتینوئیک اسید تمام ترانس)
 10. آلفا هیدروکسی اسید

این عوامل از فعالیت تیروزیناز ( آنزیم تنظیم کننده تولید ملانین) جلوگیری می کند و منجر به کاهش تولید رنگ دانه تیره میشود.

روشهای سفید شدن پوست صورت و بدن

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه کمک به روشن تر شدن طبیعی و تغییر گرایش پوست برای روشن تر شدن بیشتر ” فایل پیام های پنهان روشن شدن پوست “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و حالات بدنی به سمت سفید شدن پوست به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

روشن شدن پوست طبیعی و پایدار با فایل مخصوص تاثیر گذاری بر ضمیر ناخودآگاه | می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمیران آشنا شوید

همچنین بخوانید :
برای روشن شدن پوست چه بخوریم

کرم های سفید کننده

کرمهای روشن کننده با کاهش رنگدانه ملانین در پوست منجر به سفید شدن پوست میشوند. بیشتر افرادی که از کرمهای سفیدکننده برای بهبود مشکلات پوستی خود استفاده میکنند. استفاده از این کرمها را برای روشن کردن پوستهایی که به صورت طبیعی تیره هستند پیشنهاد میکنند. کرمهای سفید کننده عوارضی را به دنبال دارند. قبل از خرید و استفاده از کرم سفید کننده حتما با پزشک مشورت کنید.

لایه برداری پوست

با لایه برداری میتوان پوست را روشن کرد. مقدار روشنایی پوست در لایه برداری به عمق لایه برداری وابسته است. لایه برداری زیاد باعث میشود که دورترین لایه های سلول خشک و مرده جدا شوند و تولید سلول جدید تحریک شود. به جز لایه برداری سطحی، روشهای لایه برداری عمیقی مثل جوان سازی پوست با لیزر، لایه برداری شیمیایی عمیق و غیره وجود دارد. این روشها منجربه جدا شدن لایه های پوستی و سلولهای رنگ دانه ای عمیق تر و سفید شدن میشود. لایه برداری عمیق کارایی بالایی دارد اما خطرات و عوارض جانبی ان شدید است مانند ایجاد جای زخم و اختلالات رنگ دانه ای.

صابون روشن کننده پوست

سفید کردن پوست با ممانعت از تولید ملانین ،انجام میشود. صابونهایی وجود دارند که به روشن کردن پوست کمک میکنند. این صابونها با نام صابونهای سفیدکننده شناخته میشوند شیرین بیان سیاه یکی از مواد اصلی صابونهای روشن کننده پوست می باشد.

کرم روشن کننده پوست

کرم روشن کننده پوست یا لوسیون روشن کننده پوست در فروشگاههای لوازم آرایشی برای درمان تیرگی پوست ، موجود است. این کرمها که روشن کننده پوست، محو کننده، یا درخشان کننده پوست نامیده میشوند اغلب به کم رنگ کردن رنگ کلی پوست، از بین بردن لکه های تیره، و حتی الگوهای تغییر رنگ کمک میکنند. از اساس ترین مواد اولیه برای کرمهای سفید کننده میتوان به عصاره شاه توت، عصاره شربت لیمو، توت خرس، آلفا-آربوتین، پودر امبلیکا و کوژیک اسید اشاره کرد.

همچنین بخوانید :
عوارض جراحی بینی
روشهای سفید شدن پوست صورت و بدن

سفید کردن پوست با لیزر درمانی

جوان سازی پوست با لیزر ابتدا در دهه ی ۱۹۸۰ معرفی شد. در این زمان از لیزرهای دی اکسید کربنی استفاده می شد، این روش درمانی بعدها به علت داشتن عوارض جانبی بسیاری مانند ایجاد جای زخم ، دچار تغییر و تحول شد و نسل جدیدی از لیزرهای دی اکسیدکربنی و لیزرهای اربیم به بازار آمدند توانایی بالایی در لایه برداری پوست داشتند. این روش درمانی، جوان سازی پوست با لیزرتخریبی نام گرفته است و با اینکه بیشترین کارایی را دارد، اما عوارض جانبی قابل توجهی دارد و طول بهبودی آن ۲ تا ۳ هفته است. در سالهای گذشته ظهور فنآوریهای نوین جوان سازی پوست با لیزرفرکشنال و غیرتخریبی باعث شده است که این خطرات به حداقل برسد و زمان بهبودی کاهش یابد.

[ratings] امتیازتان به این مقاله را با دادن ستاره ثبت کنید. ستاره ها از راست به چپ می باشند و اولین ستاره سمت چپ امتیاز پنج ستاره است