چگونه رپورتاژ آگهی خوبی بنویسیم

رپورتاژ آگهی در گلسانه

برای درک بهتر این موضوع که چگونه رپورتاژ آگهی خوبی بنویسیم ، ابتدا باید رپورتاژ آگهی را تعریف کنیم. برای آشنا شدن با مراحل مختلف در نوشتن رپورتاژ ما را همراهی کنید.

اگر با موضوع رپورتاژ آگهی آشنایی داشته باشید می دانید که رپورتاژ ها تاثیر بسیار زیادی بر ارتقا رتبه شما می گذارند و به کسب موفقیت در کسب و کار شما کمک می کنند ولی اگر برای اولین بار است که قصد نوشتن رپورتاژ آگهی را دارید در این مقاله ما را همراهی کنید تا از تاثیرات بسیار زیاد رپورتاژ آگهی بر کسب و کار با هم سخن بگوییم.

نکته قابل توجه در ارتباط با موضوع چگونه رپورتاژ آگهی خوبی بنویسیم؟ این است که در نگارش رپورتاژ آگهی به تبلیغ به صورت مستقیم اشاره نکنیم و به شکل غیر مستقیم اطلاعاتی در مورد محصول یا خدمات برند مورد نظررا به مخاطب منتقل کنیم به شکلی که او به سمت برند ما کشیده شود. دلیل این کار این است که اگر مخاطب متوجه شود که تبلیغ است ممکن است که از ادامه خواندن متن امتناع ورزد.

دادن آموزش و اطلاعات مفید به مخاطبان ماهیت واقعی رپورتاژ آگهی می باشد و تبلیغات در لایه های زیرین متن قرار داده می شود.

چگونه رپورتاژ آگهی خوبی بنویسیم : تقسیم بندی رپورتاژ آگهی

بر اساس دسته بندی ویسرت ویلیام، رپورتاژ آگهی  به 3 گروه تقسیم می شود: رپورتاژ تصویری، دفاعیه، رپورتاژ ژورنالیستی

رپورتاژ آگهی تصویری

شرکت هایی که میخواهند تبلیغ کنند، با استفاده از یک تصویر خاص نکاتی که مد نظرشان است را برجسته می کنند. این مدل از رپورتاژ آگهی به خاطر تاثیر بر حافظه تصویری افراد بسیار موثر هستند.

رپورتاژ آگهی دفاعیه

ممکن است که در یک مقطع زمانی برندی دچار بحران و چالش های رسانه ای گردد و برای دفاع از خود در برابر فضای منفی ای که بر ضد او ایجاد شده است از رپورتاژ آگهی دفاعیه کمک بگیرد و به وسیله آن نظر مخاطبان را عوض کند.

رپورتاژ آگهی ژورنالیستی

سومین دست از رپورتاژ ها به رپورتاژ های ژورنالیستی مرتبط می باشد و رسانه های مختلف را مورد هدف قرار می دهد. در این مدل از رپورتاژ متنی در مورد شرکت و فعالیت هایش نوشته می شود که دارای ارزش خبری زیادی می باشد. و در سایت های خبری و یا مجله اینترنتی منشر می شود. یکی از بهترین سایت ها برای این مدل از رپورتاژ .و همچنین 2 نوع دیگر از رپورتاژهایی که گفته شد مجله اینترنتی گلسانه است.

چگونه رپورتاژ آگهی خوبی بنویسیم : انتخاب تیتر مناسب برای رپورتاژ آگهی

در ارتباط با این موضوع که چگونه رپورتاژ آگهی خوبی بنویسیم. باید گفت که اگر متن رپورتاژ آگهی را به عنوان یک اتاق در نظر بگیرید، تیتر آن در اتاق می باشد و مسلما هر چقدر که در اتاقی جذاب تر باشد شما تمایل بیشتری برای ورود به اتاق دارید. پس سعی کنید که در هنگام انتخاب و طراحی تیتر دقت لازم را داشته باشید هر چقدر که تیتر جذاب تر باشد اشتیاق مخاطب برای کلیک روی لینک شما و همچنین خواندن مطالب متن شما بیشتر خواهد بود، اگر چنین شود به این معنی است که شما به هدف خود رسیده اید.

چگونه رپورتاژ آگهی خوبی بنویسیم : نحوه نوشتن تیتر مناسب برای رپورتاژ آگهی

قبل از شروع به نوشتن باید بررسی کنیم که مخاطب نوشته های ما چه کسانی هستند؟ گروه سنی، مقطع تحصیلی، ویژگی های اخلاقی و محیط زندگی و … همگی در انتخاب لحن مناسب و انتخاب تیتر دارای اهمیت هستند. اگر بدانید که مخاطب شما کیست می توانید بفهمید که بهتر است از چه زبان و لحنی استفاده نمایید. قطعا تیتری که برای سالخوردگان انتخاب می کنید با تیتری که برای دختران نوجوان می نویسید متفاوت خواهد بود.

از کلمات اغراق آمیز در نوشتن تیتر رپورتاژ آگهی استفاده نکنید

در هنگام پرداختن به موضوع چگونه رپورتاژ خوبی بنویسیم باید از به کار بردن صفات تفصیلی مانند بهترین، زیباترین، جذاب ترین و … خودداری کنید این کلمات با وجود جذابیت در مخاطب مقاومت ایجاد می کنند. مخاطبان در حالت عادی احساس خوبی به این چنین کلماتی ندارند و این احساس به آنها دست می دهد که شما قصد فریب دادنشان را دارید. در نتیجه سعی کنید که ساده، جذاب و بدون اغراق بنویسید.

چگونه رپورتاژ آگهی خوبی بنویسیم

چگونه رپورتاژ آگهی خوبی بنویسیم :: بدنه اصلی رپورتاژ آگهی: متن اصلی

چگونه رپورتاژ آگهی خوبی بنویسیم؟ بعد از آنکه تیتر را نوشتیم باید متن اصلی را بنویسیم.  نوشتن متن اصلی به نوع رپورتاژی که می خواهیم بنویسیم بستگی دارد. به طور مثال در رپورتاژ آگهی دفاعیه، بهتر آن است که در ابتدای متن، ادعای مطرح شده درباره شما که اذهان عمومی را متاثر کرده است را مطرح نمایید و در ادامه مطلب، دلایلی که برای رد این ادعا دارید را بیاورید. اگر رویکرد شما در نگارش رپورتاژ آگهی کمک گرفتن از داستان سرایی می باشد، پیشنهاد می شود که در مقدمه آماده سازی ذهن مخاطب را انجام دهید و بعد کل داستان را در متن جای دهید.

همین طور استفاده از نقل قول ها می تواند تاثیر گذاری خوبی داشته باشد. دقت کنید که مخاطب علاقه ای به مطالعه ی تاریخچه زندگی موسس شرکت شما ندارد و بیشتر به دنبال داستان ها می باشند. نوشتن ماجرای هیجان انگیز روزهای ابتدایی شروع کسب و کار و مسیری که گذرانده اید، لحظاتی که کاملا نا امید شدید و باز به مسیر ادامه دادید، می تواند برای مخاطب بسیار جالب باشد.

زمانی که از روزهای سخت و آسان برای مخاطب صحبت می کنید مخاطب احساس نزدیکی بیشتری با شما می کند. نکته مهم دیگر که در نوشتن تیتر هم باید مد نظر قرار داده شود، انتخاب یک لحن مناسب می باشد. بهتر آن است که عامیانه و راحت با مخاطب های خود سخن بگویید. استفاده از متن های طولانی و به کار بردن اصطلاحات تخصصی باعث احساس خستگی در مخاطب می شود و ممکن است موجب شود که مخاطب متن را نصفه و نیمه رها کند و شما از رسیدن به هدفتان باز بمانید.

چگونه رپورتاژ آگهی خوبی بنویسیم : از محتوای تکمیل کننده استفاده کنید

در زمینه موضوع چگونه رپورتاژ آگهی خوبی بنویسیم، باید بتوانیم محتوای رپورتاژ آگهی خود را به محتواهای مرتبط در صفحات دیگر لینک کنیم. در این قسمت منظور این نیست که در انتهای مطلب از عنوان هایی مانند بیشتر بخوانید کمک بگیرید بلکه مقالاتی که در این قسمت می گذارید باید کامل کننده محتوای رپورتاژ آگهی خودتان باشد.

این محتوای تکمیل کننده می تواند صفحه ای از سایت خودتان باشد و یا استفاده از رپورتاژ ارزان دیگران باشد.همین طور امکان دارد که یک صفحه که با ویژگی های محصول خاصی مرتبط است را لینک نمایید. سعی کنید محتوای مکمل را آگاهانه و با دقت انتخاب نمایید.

همچنین مجلات اینترنتی که شامل موضوعات گوناگون مانند سبک زندگی مجله زنان و  سرگرمی هستند نیز از بهترین گزینه ها برای انتخاب مطلب و درک چگونگی پردازش  آن می باشند.

[ratings] امتیازتان به این مقاله را با دادن ستاره ثبت کنید. ستاره ها از راست به چپ می باشند و اولین ستاره سمت چپ امتیاز پنج ستاره است
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.