وابستگی عشقی

رهایی از وابستگی عشقی

وابستگی عشقی چیست؟ وقتی وابسته ی کسی میشوید و تمام وجود خود را به نام کسی دیگر می زنید ، اتفاقی که می افتد این است که با گذشت زمان، وابستگی شما خیلی بیشتر میشود و به وابستگی عشقی یا عاطفی دچار می شوید، و سرانجام روزی میرسد که تمام وجود شما ، وابسته به یک نفر مشخص میشود و این مساله ، میتواند خطر بسیار بزرگی باشد.

حتی اگر تمایل دارید چنین کاری را انجام دهید، توجه داشته باشید که چه کسی را برای این کار انتخاب کرده اید. تمام وجود خود را به نام چه کسی می خواهید بزنید ؟ آیا صفاتی همچون وفاداری، شخصیت با ثبات و یا دیگر صفات را دارد ؟ بعد از این که از این مساله اطمینان حاصل کردید، میتوانید همه ی وجود خود را به نام او بزنید.

اگر فرد مقابل هم، عاشق شما باشد ، اصولا در این حالت، دو نفر را خواهید داشت که عاشق شما هستند! هم خود شما و هم فرد مقابل! از سوی دیگر، شما نیز عاشق فرد مقابل هستید و خود او نیز رابطه خوبی با خودش دارد، پس، مشکلی با ساخت یک رابطه ایده آل وجود نخواهد داشت .

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه رهایی از عشق های گذشته و وابستگی در ابعاد عاطفی و ذهنی ” فایل سابلیمینال رهایی از وابستگی “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و حالات ذهنی و روانی برای رهایی از خاطرات گذشته و پذیرا شدن نسبت به روابط جدید به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

درمان وابستگی عشقی و خاطرات منفی با فایل مخصوص تاثیر گذار بر ضمیر ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمینال وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

همچنین سابلیمینال درمان وابستگی ها هم برای رهایی از انواع وابستگی ها مفید می باشد

مشکلات وابستگی عشقی چیست؟

هنگامی که پای عشق به میان می آید، حکم قطعی صادر کردن، راحت نیست. ساختن یک رابطه و ماندن در آن، بسته به شرایط شما، شخصیت هر دو نفرتان و نیازهایی که دارید میتواند از زمین تا آسمان تفاوت داشته باشد.

انگار با ورود به دنیای عشق به یک هزارتوی ناشناخته داخل میشوید اما کافی نبودن شناخت از این رابطه، به معنای ناتوانی در پیش‌بینی کردن آینده آن نیست. روانشناسان میگویند گرچه در چنین مواردی نمیتوان حکمی قطعی و صددرصدی ارائه داد اما با بودن یا نبودن بعضی از معیارها میتوان حوادثی را در مورد آینده ی یک رابطه، پیش بینی کرد.

نحوه ی ساخت عشق واقعی

عشق واقعی رسیدن به احساسی خوشایند است که اعلام میکنید من پاسخ نیازهایم را در این رابطه گرفته‌ام. در این شرایط فرد میتواند برای ماندنش در زندگی مشترک دلایلی بیاورد، برای نمونه بگوید توجهش به من بیشتر است چون سر موقع به خانه می‌آید، به من احترام میگذارد چون مرا با شوق و کلمات مناسب به دیگران معرفی میکند و… اگر احساس میکنید در این رابطه به آنچه به دنبالش بوده‌اید رسیده‌ اید و برای ادامه دادن میتوانید دلایلی منطقی داشته باشید، میتوانید نام‌ تان را در گروه عاشق ‌ها وارد کنید اما هیچوقت نگویید با وجود همه تلخی ‌ها و مشکلات دوستش دارم. احساس دوست داشتن قرار است به زندگی شما رنگ تازه‌ای دهد، نه اینکه زندگی را به کام‌ تان تلخ ‌تر کند.

اهمیت اختلاف سنی در وابستگی عشق

اهمیت اختلاف سنی و نقش موثر آن در آینده ۲ نفر از سال‌ های خیلی پیش وجود دارد و هنوز هم ادامه دارد. در آن سال‌ ها، مرد ها نان ‌آور خانه بودند و وارد شدنشان به یک رابطه مستلزم توانایی‌ آنها برای اداره خانواده بود اما زن‌ ها از آنجا که زودتر توانایی مدیریت خانه را به دست می ‌آوردند و از نظر روانی سریع‌تر بالغ می‌ شدند، میتوانستند در سنی پایین‌تر ازدواج کنند و بر همین اساس، مرد ها معمولا در طول نسل‌ها از همسران‌ شان بزرگ‌تر بودند. شاید در قرن حاضر تعریف جدیدی از نقش‌ ها و مسئولیت ‌ها ایجاد شده باشد اما هنوز هم این تفکر تا حدودی جریان دارد و اختلاف سنی یکی از اصول مهم در ساختن زندگی مشترک است. از سوی دیگر تحقیقات نشان میدهد زن ‌ها زودتر از مردها به بلوغ فکری میرسند و به همین علت اگر مرد چند سالی از همسرش بزرگ‌تر باشد، رابطه آنها با تعادل بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد. البته این قانون در مورد همه و در هر شرایطی صادق نیست.

وابستگی عشقی

بزرگ‌ تر بودن مرد از زن احتمال موفقیت در زندگی را بیشتر میکند اما این اختلاف سنی نباید تا آنجا پیش رود که شکافی بین این دو ایجاد کند. روانشناسان اعتقاد دارند زن و شوهر نباید یک دوره تحولی کامل با هم فاصله داشته باشند. برای مثال زن نباید در آخر جوانی یا سال‌ های آخر نوجوانی باشد و مرد در سال ‌های آخر جوانی یا اوایل میانسالی بسر ببرد. در چنین شرایطی نگاه دو طرف به رابطه و انتظارات‌ شان از آن خیلی متفاوت خواهد بود و این تفاوت‌ ها مایه­ی اختلافات و تنش ‌ها در زندگی مشترک خواهد بود. تفاوت دوره زندگی، حتی خاطرات و نیازهای آدم‌ ها را متفاوت کرده و زوجی که بیشتر از یک‌ دهه با هم اختلاف سنی دارند را درگیر تنش میکند.

پایان بخشیدن به رابطه یک طرفه و وابستگی عشقی

شاید جدا شدن از چنین رابطه‌ای آسان نباشد اما اگر درد بی‌اندازه‌ای که این جدایی در شما ایجاد میکند علت ماندن‌ شما باشد باید موضوع را با دقت زیادی بررسی کنید. باید ببینید چرا جدا شدن برای ‌تان خیلی دردناک است و چرا نمیتوانید از مرحله اول رابطه که همان احساس شدید دوست داشتن است کنده شوید. شاید خصوصیات شخصی شما و زندگی گذشته ‌تان در این زمینه موثر باشد.

اما طولانی شدن رابطه هم میتواند کار را برای‌ شما سخت تر کند. ۴ سال زمان زیادی است و معمولا گفته میشود یک رابطه از نقطه صفر تا زمان ازدواج بهتر است حداکثر ۳ سال طول بکشد. تجربه نشان میدهد اگر دو طرف یک رابطه بعد از گذشت سال ‌ها به نتیجه‌ ای برای آینده رابطه نرسند، ارتباط ‌شان وارد چرخه معکوسی میشود و نه ‌تنها مشکلات بین آنها را بیشتر میکند بلکه توانایی آنها را برای مقابله با این مشکلات یا خارج شدن از رابطه را هم کاهش میدهد. شاید مناسب باشد با کمک یک روانشناس موضوع را بررسی کنید و ببینید چه عوامل عاطفی ‌ای شما را درگیر این رابطه نگه میدارد و چه عوامل منطقی باعث میشود در کنار او بمانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 {امتیازها})