کارما چیست؟ چگونه کارمای منفی را از خود دور کنیم؟

کارما چیست ؟ چگونه کارما سوزی کنیم ؟

چگونه کارما سوزی کنیم

در این مقاله می خواهیم ببینیم که کارما چیست و چگونه کارما سوزی کنیم ؟

آیا تا به حال اتفاقی برای شما رخ داده که بعد از آن با خود فکر کنید، چرامن؟ مگر من چه کار اشتباهی انجام داده ام که مستحق همچین چیزی هستم؟ در رابطه با پاسخ تمامی این سولات و همچنین سوال های مشابه باید شما را با قانون کارما آشنا کنیم. در ابتدا توضیح خواهیم داد که کارما چیست و چگونه کارما سوزی کنیم ؟

کارما به قانون عمل و عکس العمل هم معروف است. کارما به ما می گوید هر اتفاقی که در زندگی ما رخ می دهد فقط یک دلیل دارد… خود ما مسبب هر چه اتفاق می افتد هستیم. اگر در زندگی هر کاری انجام دهیم، بداخلاق باشیم، با دیگران به خوبی رفتار کنیم یا هر چیز دیگری تاثیرات آن را در زندگی خود می بینیم و توجه کنید که از قانون کارما هیچ راه گریزی نیست.

بدشانسی وجود ندارد

توجه داشته باشید که کارما فقط بر روی رفتار ما تاثیر ندارد، بلکه نیت ها، تفکرات، احساسات و تصمیم های ما هم می تواند کارمیک باشد. بدشانسی وجود ندارد و هر آن چه می بینید کارمای منفی است که از تفکرات، تصمیمات و… شما در گذشته حاصل می شود. دقت کنید که گاهی اوغات یک فکر منفی می تواند زندگی آینده ما را تحت تاثیر قرار دهد.

زمانی که بر اثر تصمیمات، تفکرات و … در زندگی اشتباهی می کنیم، کارمای منفی آن بر روی دیگر اتفاقات زندگی ما تاثیراتی دارد. برای آن که نقش کارمای منفی کم شود باید به سمتی برویم که تقریبا چالش برانگیز است. پس می توان نتیجه گرفت که در طول زندگی هیچ اتفاق منفی و بدشانسی وجود ندارد و چالش هایی که بر سر راه خود مشاهده می کنید برای کم رنگ کردن نقش کارمای منفی است. این چالش ها سبب می شود که ما راه خود را به سمت قله ها باز کنیم و اگر کمی هوشیار باشیم می توانیم به آسانی به اهداف خود دست پیدا کنیم.

چگونه کارما سوزی کنیم ؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که قانون کارما چگونه عمل می کند و گفتیم که هیچ راهی برای گریز از آن وجود ندارد. در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه می توان کارمای منفی را از خود دور کرد. شخص زمانی می تواند بر روی کارمای منفی کنترل داشته باشد که بتواند اعمال و رفتار خود کنترل کند و برای این کار باید به خود آگاهی و شناخت دقیق از خود رسیده باشد.

براي آنكه بتوانيد از كارماي منفي دور شويد و كارماي مثبت را جایگزین آن كنيد نياز است كه دست از ايده آل گرا بودن برداريد و فردي عملگرا شويد. اجازه دهيد بيشتر در رابطه با اين موضوع توضيح دهيم، شخص ايده آل گرا براي جذب اتفاق هاي خوب به فكر كردن بسنده مي كند در صورتي كه براي جذب كارماي مثبت علاوه بر فكر مثبت به اقدام هم احتياج داريد. براي اين كار كه بتوان تبديل كارماي منفي به كارماي مثبت را به بهترين شكل ممكن انجام داد بايد در لحظه زندگي كرد. زندگي در لحظه بايد با تفكر براي آينده همراه باشد تا نتيجه بهتر حاصل شود.

کارما چیست؟ چگونه کارمای منفی را از خود دور کنیم؟
زندگی در لحظه یکی از راه های تبدیل کارمای منفی به مثبت است

بومرنگ کارما

در مطالب بالا به کارما چیست و چگونه کارما سوزی کنیم ؟ پرداختیم حال قصد داریم بومرنگ کارما را شرح دهیم. شاید با مطالبی که در بالا ذکر کرده ایم به این نتیجه برسید که کارما تاثیرات منفی بر روی زندگی دارد در صورتی که این موضوع کاملا اشتباه است. برای توضیح کامل کارما از بومرنگ استفاده می کنند. تا به حال به بومرنگ دقت کرده اید؟ آن را تا هر فاصله ای که پرتاپ کنید باز هم به سمت شما برمی گردد.

کارما هم دقیقا مانند همان بومرنگ عمل می کند، یعنی شما هر کار خوب یا بدی که در گذشته انجام می دهید در آینده نتیجه آن را می بینید و منفی یا مثبت بودن کارما به اعمال، تفکرات و تصمیم های خود شما بستگی خواهد داشت. در رابطه با این موضوع هم از گذشته تا به اکنون در کتاب های مختلف موضوعاتی ذکر شده است که قدمت کارما را ثابت می کند.

چگونه کارما سوزی کنیم
کارمای مثبت و منفی ما مانند بومرنگ صد در صد به ما باز می گردند

چگونه کارما سوزی کنیم :: خط زمان کارما

در رابطه با این موضوع که چگونه کارما سوزی کنیم ؟؟ باید به این موضوع دقت داشته باشید که کارما لحظه ای اتفاق نمی افتد. یعنی در یک زمان کار خوبی انجام می دهید منتظر نباشید سریع جواب آن را ببینید و اتفاق های خوب برای شما رخ دهند. گاهی ممکن است برای دریافت کارمای کار خوب خود سال ها منتظر باشید، اما به شما توصیه می کنیم هرگز دلسرد نشوید.

اجازه دهید رازی را برای شما فاش کنم ، کارما معمولا کمی دیرتر از آن چه که فکر می کنید به سراغ شما می آید و این هم دلیلی خاص دارد. دیر آمدن کارما به علت بازی آن است ، کارما علاقه دارد که شما را بازی دهد تا بدانید در زمانی که خسته و دلسرد خواهید شد. ممکن است چندین سال بعد از آن که کار خوبی انجام داده اید نتیجه آن را بر اثر کارما ببینید، اما در رخ دادن آن هیچ شکی نداشته باشید.

توجه کنید که گاهی ممکن است شما در خط کارما قرار بگیرید. خط کارما به این معنی است که نیاکان و گذشتگان شما کاری انجام داده اند و نتیجه ی کارمای آن را شما می بینید. اگر این کارمای منفی است پیشنهاد می دهیم خیلی زود از آن دوری کنید تا اتفاق های بدی برای شما رخ ندهد.

چگونه کارما سوزی کنیم ::  کارمای دیگران

در رابطه با این موضوع که کارما چیست و چگونه کارما سوزی کنیم باید بگوییم که در این بین نباید هیچ نگرانی بابت کارمای دیگران داشته باشید. زیرا شما مسئول رفتار و تصمیمات خود هستید. اگر هر کسی نسبت به شما خشم و کینه دارد مطمئن باشید این افکار منفی به سمت او باز می گردد و خود نتیجه آن را خواهد دید.

توجه داشته باشید که نسبت به افراد هیچ کینه ای در دل نداشته باشید حتی اگر به شما بد کرده اند. کارمای منفی این خاصیت را دارد که افراد را به یک دیگر متصل کند. در این حالت شما با کینه قلب خود را سیاه کرده و مستحق کارمای منفی می شوید. برای دوری از این امر، ببخشید. بخشش می تواند قلب شما را مانند قبل نورانی کند و آرامش را به زندگی شما برگرداند. دقت کنید که لیاقت شما بسیار بالا است ، با کینه و حسادت لیاقت خود را کاهش ندهید.

کارما چیست و چگونه کارما سوزی کنیم ؟
بخشش می تواند کارمای منفی را از انسان دور کند
3 پاسخ
  1. کوروش گفته:

    با سلام به نظر من نیت یه بعد قضیه است و زمانی هم پیش میاد که اصلاً هیچ نیت ای نداری اما کار ما با وسایل معمولی اثر میزاره

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *