رنگ چشم عسلی روشن

رنگ چشم عسلی روشن
رنگ چشم عسلی روشن

رنگ چشم های انسان بسیار مختلف می باشد قهوه ای سبز آبی مشکی ، رنگ چشم عسلی روشن و غیره.

این رنگ چشم یکی از زیبا ترین رنگ هاست طبق برآوردهای صورت گرفته رنگ چشم عسلی روشن شامل چیزی حدود تنها 7 درصد از جمعیت جهان میباشد.

وقتی صحبت از رنگ چشم می کنیم در واقع صحبت در مورد عنبیه است در واقع نظریه چیزی هست که مردمک را در بر گرفته مردمک در مرکز چشم می باشد و عنبیه در اطراف آن می باشد معمولاً ما مردمک چشم را تیره می بینیم و اطراف آن حالت لزج و زیبایی که موجود هست رنگ خاصی دارد که به آن رنگ عنبیه می گویند.

رنگ عنبیه تا حد زیادی تحت تاثیر رنگدانه ای یا بهتر بگویم ملانوسیتی قهوه ای شکل است.

افراد دارای این رنگ چشم درصد ای خاص از اون ملانین را دارا می باشند و در عین حال در چشم آنها پروتئین است خاص دیگری نیز موجود می باشد.

این رنگ چشم چطور تشکیل می شود؟

عنبیه از دو قسمت تشکیل شده یکی قسمت پشتی و دیگری قسمت جلویی که توسط یک بافت بسیار پیچیده و فوق العاده به نام بافت همبند به هم متصل می باشند.

چشم های تیره دارای ملانین بیشتری در سطح جلویی و پشتی عنبیه می باشند فلذا نور کمتری از آنها ساطع می شود.

اگرچه دانشمندان فعلاً دقیقاً نمی دانند که چه چیزی موجب داشتن رنگ چشم عسلی روشن میشود اما به این نتیجه رسیده اند که داشتن ژنتیک رنگ چشم عسلی روشن تا حد بسیار زیادی شبیه داشتن ژنتیک چشم قهوه ای است.

چشمهای مربوطه احتمالاً مقادیر معینی ملانین در لایه جلوی دارند تا رنگ قهوه ای که از لایه عقبی منعکس می‌شود را خنثی کنند.

همچنین نظریه دیگر این است که بافت های موجود در استروما اینطور نور را پخش میکنند که منجر می شود رنگ چشم عسلی روشن به نظر برسد.

 این رنگ چشم حساسیت کمی بیشتر به نور دارد

هنگامی که رنگدانه ملانین نور را جذب می کند کمک می کند که سلامت چشم ها حفظ شود در این مورد افرادی که دارای رنگ چشم های روشن تر هستند امکان جذب نور به خاطر وجود ملانین کمتر ، کمتر میشود و لذا امکان آسیب پذیری آنها در این موضوع افزایش می یابد.

افرادی که رنگ چشم های روشنی دارند مثل رنگ چشم عسلی روشن بایستی از چشم های خود بیشتر مراقبت کنند مراقبت از چشم ها به این صورت است که چنانچه در روز آفتاب شدید است حتماً از عینک آفتابی که دارای خاصیت بازتاب نور قدرتمندی هست استفاده کنید و یا میتوانید از ترفند های دیگر مانند استفاده از کلاه لبه دار بلند برای جلوگیری از آسیب رساندن نور به چشمانتان بهره ببرید. سعی کنید هر آنچه که می توانید انجام دهید تا نور به صورت مستقیم و شدید کمتر به چشمانتان برخورد.

رنگ چشم عسلی روشن
رنگ چشم عسلی روشن

برای ملاحظه روی لینک کلیک کنید : سابلیمینال چشم عسلی

برای ایجاد سایه عسلی روشن روی عنبیه به صورت طبیعی

لازم به ذکر هست که نحوه اثر آلبوم برای رنگ روشن و یا کدر بر اساس تجسم تکرار شده فرد هست.

طیف های مختلف رنگ چشم عسلی

چشم های عسلی میتوانند طیف گسترده‌ای از سایه ها را جلوه کنند به عنوان مثال می توانند بسیار روشن باشند و ما رنگ چشم عسلی روشنی داشته باشیم و یا اینکه تیره تر باشند و ما رنگ چشم عسلی کدرتری داشته باشیم اما چشم عسلی و چشم قهوه ای معمولاً بسیار نزدیک به هم باشند و اغلب افرادی که چشم قهوه ای دارند خیلی از مواقع رنگ چشم عسلی را هم از خود به نمایش میگذارند.

اما رنگ چشم عسلی متمایل به زرد و طلایی هم داریم که بسیار نادر می باشند

حقایقی درباره رنگ چشم عسلی روشن

1 کدام کشور بیشترین رنگ چشم عسلی روشن را دارد.

در این رابطه آمار مشخصی نیست و  جهان تعدادی از افراد دارای رنگ چشم های عسلی روشن می باشند و یا طیف های مختلف رنگ چشم عسلی را پوشش میدهند

2- افراد دارای رنگ چشم روشن مثل عسلی احتمال مصرف الکل بیشتری دارند.

میزان مصرف الکل در افرادی که رنگ چشم های روشن دارند چیزی در حدود ۵۰ درصد بیشتر از افرادی بوده که رنگ چشمهای تیره داشتند و این آمار بسیار عجیب است

4- احساسی هستند

در روم باستان این اعتقاد را داشتند که افراد دارای چشم عسلی احساسات قوی تری دارند.

5- محافظت بیشتر در برابر برخی بیماری ها

دانشمندان به این نتایج رسیده اند که افرادی که دارای رنگ چشم عسلی روشن هستند این احتمال در آنها بیشتر است که کمتر به دچار عوارض و اختلالات پوستی شوند

6- سفیدی چشم

اما آیا به نظر شما فقط رنگ چشم ها هستش که در جذابیت ما نقش دارد طبق تحقیقاتی که انجام شده میزان سفید بودن صلبیه چشم ما یا همان سفیدی چشم ما در این که دیگران ما را شاداب و جوان و سالم بداند یا خیر تاثیر دارد و نقش بسزایی در جذابیت چشمان ما دارد.

4.8/5 - (6 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *