بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی

برای یادگیری زبان  انگلیسی منابع مختلفی وجود دارد مانند :فیلم های آموزشی زبان انگلیسی، فایلهای صوتی ، کتاب های آموزشی زبان و … در این میان شکی نیست که کتاب بهترین منبع آموزشی برای یادگیری زبان انگیسی محسوب می شود. اما نکته اینجاست که بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ چون کتابهای آموزشی زیادی در کتابفروشی ها و کتابخانه ها وجود دارد و باید زبان آموز تصمیم بگیرد که کدام کتاب را برای آموزش انتخاب کند. تحقیقات علمی ثابت کرده است خواندن کتابهای داستان، رمان و کتابهایی که جنبه ی کاربردی دارند نسبت به کتابهای آموزشی زبان انگلیسی موثرترند و بهتر به تقویت مهارت های زبان انگلیسی کمک می کنند.

آیا بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد؟

طبق تحقیقاتی که انجام شده است، کسانی که از کتابهای آموزشی زبان انگلیسی برای فراگیری زبان استفاده می کنندT بازده نسبتاً کمتری نسبت به کسانی که از کتابهای داستانی و مطالعه آزاد بهره می گیرند، دارند. در این بخش این موضوع را بررسی میکنیم تا در انتها مشخص شود بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی چه نوع کتابی است، کتابهای آموزشی یا کتابهایd با موضوعات آزاد و داستانی.

بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه بهبود یادگیری زبان انگلیسی و افزایش توانایی های ذهنی و کلامی و شنیداری و …  “فایل پیام های پنهان تقویت زبان انگلیسی” است این سابلیمینال ارزشمند با بهره گیری از آخرین روشهای علمی تقویت مهارت های زبان انگلیسی به کمک ضمیر ناخودآگاه، توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید این سابلیمینال ارزشمند را از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

سابلیمینال یادگیری زبان انگلیسی با فایل تاثیر گذار بر ضمیر ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمینال وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

کتابهای درسی و آموزشی زبان انگلیسی خسته کننده هستند.

کسی منکر تاثیر کتابهای آموزشی نیست. اما سوال اینجاست آیا خواندن کتابهای درسی لذت بخش است؟ در هر موضوعی که در نظر بگیریم از فیزیک، ریاضی شیمی یا زبان و … آیا خواندن این کتابها همراه با لذت است. مطمعناً اینطور نیست، زیرا این کتابها توضیحات گرامری پیچیده و بلندی دارند، و معمولا شامل تمرین ها و گفتگوهایی هستند که در عالم واقعیت کاربردی ندارند که اگر غیر این بود دانش آموزان بعد از فراغت از مقطع دیپلم، باید زبان انگلیسی را مثل بلبل حرف می زدند در حالی که اینگونه نیست پس این کتابها و کتابهای شبیه به این، پر از ضعف هستند بنابرین از این نوع کتابها نمی توان به عنوان بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی یاد کرد!

کتابهای آموزشی زبان از روشهای قدیمی و ناکارآمد آموزش استفاده میکنند

بیشتر کتابهای آموزشی زبان انگلیسی که در کتابفروشی ها موجود هستند، روی مبحث گرامر تاکید دارند، و در همه ی درسها گرامر آموزش می دهند در حالی که در واقعیت امر اصلا کاربردی ندارد یا اگر هم استفاده می شود کاربردش را در دنیای واقعی بیان نمی کنند. طبق تحقیقات انجام شده، پس از خرید کتاب درسی ، 30درصد افراد اصلا کتاب را نمی خوانند و کمتر از 20 درصد افراد موفق می شوند کتاب را تا انتها بخوانند. اما این آمار برای کتاب های غیر درسی  مانند داستان و رمان نسبت 10 درصد و 50 درصد است. در نتیجه می توانیم زبان انگلیسی را با کتابهای غیر آموزی بصورت مطالعه ی آزاد یاد بگیریم اما چه ضروری دارد از کتابهای آموزش زبان انگلیسی استفاده کنیم؟ طبق مطالعاتی که بین دو گروه انجام گرفت مشخص شد افرادی که برای یادگیری زبان انگلیسی از کتاب های غیر آموزشی و داستان استفاده می کردند در آزمون تافل 13 درصد عملکرد بهتری نسبت به کسانی که از کتاب های آموزشی استفاده می کردند، داشتند. همچنین گروه اول نسبت به گروه دوم، اعتماد به نفس بالایی در هنگام مکالمه به زبان انگلیسی داشتند.

بصورت خلاصه می توان گفت: مطالعه ی آزاد منبع اصلی برای تقویت مهارت های خواندن، افزایش دامنه ی لغات زبان انگلیسی، توانایی به کارگیری ساختارهای پیچیده گرامری، نوشتن و منبع اصلی بیشتر اطلاعات ما از دنیای اطراف است.

چه کتابهایی به عنوان بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی پیشنهاد می شود؟

مطالعه ی کتاب های جذاب

در مطالعه ی آزاد، کتابهای جذاب برای آموزش زبان انگلیسی پیشنهاد می شود، برای مثال کتاب های داستان و رمان می تواند بسیار جذاب باشد. اگر شما به داستان علاقه مند هستید کتاب های داستانی را مطالعه کنید. کتابهایی با موضوعات روانشناسی، کسب و کار، محتوای عاشقانه، کتاب های آشپزی و تاریخی معمولا جذابیت بیشتری دارند، مهم این است شما آنها را برحسب علاقه انتخاب کرده و مطالعه کنید.

مطالعه ی کتابهای گویای زبان انگلیسی

بهترین راه یادگیری زبان انگیسی ، مطالعه ی آزاد کتابهای غیر آموزشی است. اما بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی ، کتاب های گویا هستند. اگر هردو بصورت هم زمان استفاده شوند بهتر است یعنی همزمان هم بخوانید و هم بشنوید در این حالت مهارت های شنیداری و گفتاری شما همزمان بصورت قدرتمند تقویت خواهد شد. این روش بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی است.

5/5 - (1 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *