تقویت تخمک ضعیف در زنان

ابزارهای درونی برای تقویت تخمک و بهبود کارکردهای ناخودآگاه بدنی مرتبط با بارداری. روی یکی از لینکها به دلخواه کلیک کنید :

سابلیمینال بارداری

برای تقویت باروری و کمک به بارداری موفق

سابلیمینال بارداری پسر  برای کمک به پسر شدن جنین

و سابلیمینال بارداری دختر

برای کمک به دختر شدن جنین

.

بچه دار شدن میتواند از هیجان انگیزترین لحظات زنــدگی زوجین باشد. اما درصورتی که برای حامله شدن و باروری مشکلی وجود داشته باشد میتواند آزار دهنده باشد. در این نوشته با راه های طبیعی تقویت قدرت باروری و تقویت تخمک ضعیف در زنان آشنا می شوید.

باروری به فرصتهای زوجها برای بچه دار شدن برمیگردد. اگر شما قدرت باروی داشته باشید، احتمال حامله شدن شما در یک برهه از زمان وجود دارد. باوجود اینکه حاملگی فوری انجام نمیگیرد، اما اگر هم زن و هم مرد از قدرت باروری برخوردار باشند، میتوانند بچه دار شوند. عوامل زیادی در تعیین قدرت باروری تاثیرگذار هستند.

برای اینکه یک زن قدرت باروری داشته باشد، باید بتواند در هر عادت ماهیانه اش، تخمک تولید کند و برای اینکه یک مرد قدرت باروری داشته باشد، باید بتواند اسپرم قوی و سالم تولید کند که قادر به بارور کردن تخمک باشد.

با اینکه داشتن قدرت باروری چیز ساده ای به نظر میرسد، اما مساله ای پیچیده است. چون عوامل زیادی در تعیین آن دخیل هستند. چیزهایی مثل رژیم غذایی، ورزش، و سلامت عمومی فرد تاثیر زیادی بر توانایی باروری دارند

قدم اول تقویت تخمک ضعیف زنان

اگر تمایل به تقویت قدرت باروری دارید، یکی از مهمترین قدم ها توجه به این نکته است که در چه زمان هایی باروریتان افزایش می یابد. خیلی از زوج ها به این علت برای بچه دار شدن مشکل دارند که در زمانهایی رابطه جنسی برقرار میکنند که زن تخمک گذاری نمیکند. این مساله حامله شدن را سخت میکند.

روشهای زیادی برای کنترل قدرت باروری وجود دارد. میتوانید با کنترل دمای پایه بدنتان شروع کنید. این کار به شما نشان خواهد داد که چه زمانی تخمک گذاری میکنید. هنگامی که آماده تخمک گذاری باشید دمای پایه بدن زیاد میشود. تاریخ آن را میتوانید در تقویم بنویسید. توجه داشته باشید که برای بالاتر بردن احتمال حاملگی، رابطه جنسی را باید پیش از تاریخ تخمک گذاری انجام دهید. توجه به گردنه رحم و استفاده از متد ریتمیک باعث میشود بتوانید از چرخه طبیعی بدنتان آگاهی زیادی کسب کنید. با ثبت مطالب روی جدولهای باروری، آگاهیتان بالا میرود و متوجه میشوید که چه زمانی به تخمک گذاری نزدیک میشوید.

تقویت تخمک ضعیف

تغذیه مناسب باعث تقویت تخمک ضعیف در زنان می شود

داشتن تغذیه مناسب تاثیر زیادی در قدرت باروری دارد. یک رژیم غذایی متعادل به تنظیم هورمون ها و تغذیه دستگاه تناسلی کمک میکند. همچنین باعث میشود وزن شما در حالت عادی بماند که در قابلیت باروری نقش بسیار مهمی ایفا میکند. حامله شدن برای خانمهایی که کمبود وزن یا اضافه وزن زیادی داشته باشند سخت تر میشود زیرا مقدار چربی بدن تاثیر مهمی در تولید هورمونهای جنسی دارد.

مصرف برخی ویتامینها و مواد معدنی در رژیم غذایی  اهمیت بالایی دارد، ویتامین C و آنتی اکسیدان ها از نقص یافتن اسپرم جلوگیری کرده و حرکت آن را زیاد میکند و میزان استرس را در تخمکها و دستگاه تناسلی کاهش میدهد.

کلسیم و ویتامین D به افزایش قابلیت باروری در مردان کمک می کند. درصورتی که برای باردار شدن مشکل دارید، باید از مصرف برخی موادغذایی و شیمیایی خودداری کنید:

کافئین قدرت باروری را در زنان و مردان کاهش می دهد

کافئین در موادی مانند: قهوه، چای، شکلات، و نوشابه وجود دارد،این ماده قابلیت باروری را هم در زنان و هم در مردان کاهش میدهد.

الکل قدرت باروری را کاهش می دهد

الکل تا میزان 50 درصد باعث کاهش باروری میشود. این ماده تولید اسپرم را نیز کاهش می دهد و منجر به تولید اسپرمهای غیرعادی و نابهنجار میشود.

مصرف مکمل های گیاهی میتواند باروری را تقویت کند

گیاهان از گذشته برای تقویت قدرت باروری استفاده میشدند و میتوان آنها را نوعی درمان طبیعی شمرد. اما چون بعضی از داروها ممکن است قدرت زیادی داشته باشند، بهتر است قبل از مصرف مکملهای گیاهی با پزشک مشورت کنید.

گیاه کاستابری (Chaste berry) غده هیپوفیز را  تحریک کرده به تقویت قابلیت باروری کمک می کند. این غده مسئول تولید هورمونهای جنسی مانند استروژن، پروژسترون، و تستوسترون است. این ماده گیاهی هورمونهای جنسی را متوازن میکند.

تقویت تخمک ضعیف

گیاه دونگ گوئی (Dong Quai) این گیاه چینی است که از برای رفع مشکلات مربوط به قاعدگی از دیر باز مورد استفاده قرار میگرفت. این ماده به متوازن کردن میزان استروژن در بدن و بالا بردن احتمال لقاح کمک میکند.

بر اساس پژوهشهای انجام شده، دارچین به کنترل دیابت نوع 2 کمک میکند چون باعث کاهش مقاومت به انسولین شده و بدین ترتیب باعث تسهیل ورود گلوکز به درون سلولها و در نهایت کاهش قندخون میشود. از آنجایی که مقاومت به انسولین یکی از مشخصه های سندرم تخمدان پلی کیستیک است، در تحقیقات اخیر به نقش دارچین در بهبود علایم این سندرم زنانه نیز تاکید شده است.

تقویت تخمک ضعیف :: ورزش باعث تقویت تخمک در زنان میشود

ورزش متعادل میتواند روش خوبی برای تقویت قابلیت بارداری باشد. ورزش اگر با رژیم غذایی سالم همراه باشد، باعث میشود وزن بدن در حد مناسب باشد. چربی اضافی منجر به افزایش میزان استروژن در بدن میشود که چرخه ی باروری خانمها را از توازن خارج میکند. ورزش کمک میکند تا چربی اضافی بسوزد و سطح هورمونهای بدن را به حالت عادی برگردانید. اما توجه داشته باشید که در ورزش هم نباید زیاده روی کنید. بهترین ورزشها، ورزشهای هوازی سبک مثل پیاده روی، شنا و دوچرخه سوای است.

3 پاسخ
    • سابلیمیران گفته:

      سلام لینک سابلیمینال مربوطه در همین صفحه موجود می باشد

      پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (2 {امتیازها})