چگونه هوش ادراکی و معنوی خود را افزایش دهیم

چگونه هوش ادراکی و معنوی خود را افزایش دهیم؟

در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع چگونه هوش ادراکی و معنوی خود را افزایش دهیم؟ بحث کنیم. برای پاسخ به این سوال لازم است که در ابتدا هوش ادراکی و معنوی را توضیح دهیم تا با آن آشنا شوید. هوش ادارکی به این معنی است که دید ما به هر چیزی عمیق تر باشد، یعنی در هر رابطه ای علاوه بر این که ظاهر را می بینیم، رابطه علت و معلولی حاکم بر آن را هم ببینیم.

طبیعتا در اطراف خود یا در جهان افرادی را دیده اید یا می شناسید که در زندگی به موفقیت های بسیاری دست پیدا کرده اند که حتی تصورش برای ما سخت است. گاهی فکر می کنیم که چگونه آن ها به این سطح از موفقیت رسیده اند؟ آیا کار خاصی انجام داده اند؟ در جواب باید گفت که افراد موفق هوش ادراکی و معنوی بالایی دارند و از آن کمک می گیرند تا در مسیر رسیدن به اهداف خود گام بردارند.

پس می توان گفت که هوش احساسی و ادراکی به ما کمک می کند که مسیر زندگی تا رسیدن به اهداف را به بهترین شکل بپیمائیم. در اینجا لازم می دانیم توصیه ای به شما داشته باشیم؛ در زندگی به جای آن که از شرایط ناراحت باشید و فکر کنید که راهی برای فرار از آن وجود ندارد به این موضوع فکر کنید که چگونه می توان به موفقیت رسید. مطمئن باشید که برای هر کسی رسیدن به اهدافش محقق خواهد شد، اگر بداند چطور از هوش ادراکی و احساسی خود استفاده کند، پس در ادامه یاد می گیریم که چگونه هوش ادراکی و معنوی خود را افزایش دهیم؟

رابطه علت و معلولی در زندگی

افرادی که هوش ادارکی بالایی دارند و البته از آن استفاده می کنند، اعتقاد دارند که در زندگی برای هر اتفاقی یک رابطه علت و معلولی وجود دارد. اگر شما از وضع زندگی خود ناراضی هستید و هیچ جوابی برای سوال “کی برای زندگیت کاری می کنی؟” ندارید، به شما توصیه می کنم تا ادامه این مطالب با ما همراه باشید، زیرا بعد از خواندن این مطلب متوجه می شوید که چگونه برای بهتر شدن زندگی خود تلاش کنید.

شما باید هوش ادراکی و احساسی خود را فعال کنید. بله درست خواندید فعال کنید، به این معنی که این هوش در وجود شما است و کاری که باید انجام دهید این است که فعالش کنید. با فعال کردن هوش ادراکی و معنوی شما می توانید بخش بزرگی از جهان هستی را ببینید که قبل از آن قادر به دیدنش نبوده اید. با این دید متفاوت شما قوانین علت و معلولی حاکم بر اتفاقات زندگی را به خوبی درک خواهید کرد.

هوش ادراکی
با فعال کردن هوش ادراکی و معنوی شما می توانید بخش بزرگی از جهان هستی را ببینید

چگونه باید زندگی حال را تغییر داد؟

برای آن که زندگی خود را تغییر دهید باید در ابتدا نگرش خود به زندگی را تغییر دهید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما قادر به انجام این کار هستید و توانایی آن را دارید. از نگرش های محدود کننده دوری کنید و ورای هر چیزی را ببینید تا بتوانید تغییر شگرفی در زندگی خود ایجاد کنید.

چگونه هوش ادراکی و معنوی خود را افزایش دهیم؟

  • در ابتدا بدانید که شما هیچگاه قربانی شرایط نیستید، شما کنترل زندگی خود را در دست دارید و قبول نکنید که فردی بیچاره یا شکست خورده هستید.
  • در زندگی همواره به افراد، وسیله و کارهایی که باعث ایجاد انرژی مثبت در شما می شوند جذب شوید و از انرژی های منفی دوری کنید. مطمئن باشید که انرژی های منفی سطح ارتعاشات انرژی درون شما را به شدت کاهش می دهد.
هوش ادراکی
در زندگی همواره به افراد، وسیله و کارهایی که باعث ایجاد انرژی مثبت در شما می شوند جذب شوید
  • ندای دورنی خود را بااهمیت بدانید و به آن توجه کنید. هنگامی که در حال صحبت هستید از کلماتی مانند می توانم، خواهم توانست و … استفادده کنید و کلمات منفی مانند نمی توانم را حذف کنید.اطمینان داشته باشید که کلمات انرژی دارند و تاثیرات فراوانی بر روی گوینده و شنونده می گذارند.

هر چیزی که ذهن قادر به دیدن آن است در زندگی محقق خواهد شد

به این موضوع اعتقاد کامل قلبی داشته باشید که اگر چیزی را در ذهن خود مجسم می کنید، مهم نیست چه چیزی با چه اندازه ای باشد، مهم این است که می توانید به آن دست پیدا کنید.

*

قدرت ذهن را دست کم نگیرید. بعد از آن که متوجه شدیم چگونه هوش ادراکی و معنوی خود را افزایش دهیم؟ لازم است بگوییم که در زندگی باید سه برنامه دقیق داشته باشید:

برنامه فیزیکی: برنامه ای که با آن اتفاق های روزانه را مدیریت می کنید.

برنامه روانی: برنامه ای است که ورودی های ذهن را با آن باید مدیریت کنید.

برنامه بصری: هر انتظاری که از آینده دارید را با جزئیات تصور کنید.

4.7/5 - (3 {امتیازها})