چگونه ریاضی خود را قوی کنیم

افراد زیادی سوال می پرسند که به صورت پایه ای و اصولی چگونه ریاضی خود را قوی کنیم اگر می خواهید ریاضیات را بصورت مفهومی و عمق آموزش ببینید و واقعا آن را خوب بفهمید این نوشته را حتماً مطالعه کنید. با مطالعه این نوشته متوجه خواهید شد که چگونه ریاضی خود را قوی کنید.

راهکارهای تقویت ریاضی

تعین هدف مشخص و تلاش برای آن

روشها و راهکارهای بسیاری برای فهم و تقویت ریاضی به صورت پایه ای وجود دارد. در ابتدا باید اراده کرده و تصمیم بگیرید این کار را به سرانجام برسانید. باید برای خودتان هدفی مشخص و واضح را انتخاب کنید به عنوان مثال: برای خودتان مشخص کنید که این ترم یا ترم آینده میخواهید نمره ریاضی را بالای 18 کسب کنید و یا حتی بیست بگیرید.

اگر بخواهید ریاضی را به شکل پایه ای و مفهومی بخوانید حتما نمره خوبی خواهید گرفت و در نتیجه معدل شما هم زیاد می شود و اگر هنوز کنکور شرکت نکرده اید در آینده، درآزمون سراسری، ریاضی را بهتر پاسخ خواهید داد.

برنامه ریزی برای مطالعه درس ریاضی

بعد از اینکه خواستید درس ریاضی رابصورت پایه ای و خوب یاد بگیرید باید برای خواندن و یاد گرفتن آن برنامه ریزی داشته باشید و راهکارهای متنوعی را امتحان کنید. در مرحله اول در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه به صورت کامل حضور فعال داشته باشید. سوال بپرسید و به صورت کاملا فعال به پرسش های دیگران گوش دهید.

نوشتن جزه ی اختصاصی برای درس ریاضی

برای خودتان جزوه بنویسید و نکات مهم و فرار را یادداشت کنید. اگر مدرس ریاضی نکته ای را مطرح کرد که خوب متوجه نشدید و فرصت سوال پرسیدن هم نبود، در گوشه ای آن را یادداشت کنید تا بعدا سر فرصت آن را بپرسید.

چگونه ریاضی خود را قوی کنیم

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه تقویت عملکرد در آزمون ها و دروس رشته ریاضی خصوصا کنکور ریاضی ” فایل پیام های پنهان کنکور ریاضی و همچنین فایل پیام پنهان تقویت هوش ریاضی هست “ است. این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و حالات حالات ذهنی و روانی  به سمت داشتن عمکلردی فوق العاده برای موفقیت در کنکور ریاضی به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

لینک سابلیمینال هوش ریاضی

موفقیت در کنکور ریاضی با فایل مخصوص تاثیر گذاری بر ضمیر ناخودآگاه | می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمیران آشنا شوید

چگونه ریاضی خود را قوی کنیم :: تمرکز بر درس هنگام تدریس ریاضی

با تمرکز کامل به مطالبی که تدریس می شود گوش دهید و تلاش کنید با موضوع درگیر شوید. بعد از هر جلسه کلاس تدریس ریاضی درس را بخوانید و مرور کنید تا جلسه بعد از بحث عقب نمانید و مطالبی که تدریس می شود را خوب بفمهید.

شرکت در کلاس های تدریس ریاضی

اگر تمایل دارید پایه ریاضی خود را تقویت کنید باید سخت تلاش کنید و تلاش خودتان را افزایش دهید و با دقت و باعلاقه به مطالبی که در کلاسهای تدریس ریاضی ارائه می شود توجه نمایید.

ثبت نام در کلاس های تدریس خصوصی ریاضی

اگر در پاره ای از قسمت ها اشکالات پایه ای دارید و در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و دانشگاه نمی توانید آن موارد را بپرسید می توانید از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی استفاده کرده و همه ی اشکالات خود را برطرف نمایید.

شاید اشکالاتی که شما در ترم کنونی در درس ریاضی دارید به پایه های قبلی مربوط شود. در کلاس های تدریس خصوصی ریاضی به آسانی می توانید این اشکالات را رفع کنید.

چگونه ریاضی خود را قوی کنیم :: افزایش تلاش و پشتکار برای یادگیری بهتر

بعد از کلاسهای تدریس ریاضی و یا کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی درس تدریس شده را خوب مرور کرده و مساله و تمرین حل کنید. هر چند که شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی مهم و بسیار کمک کننده است اما در نهایت برای تقویت پایه ریاضی و یادگیری بهتر آن، مهم ترین قسمت سعی و تلاش و پشتکار خودتان است.

مطالعه درس ریاضی در طول ترم

در طول ترم درس ریاضی را بخوانید و آن را به روزهای امتحانات موکول نکنید. تمرین و مساله حل کنید. هنگام حل مسائل آن را برای خودتان شرح دهید. یا با یکی از دوستانتان بصورت دو نفره درس را بخوانید. در صورتی که شما مسائل را خوب فهمیده باشید باید این توانایی را داشته باشید که خودتان به نحو کامل آن را توضیح دهید.

خلاصه ای از  پاسخ چگونه ریاضی خود را قوی کنیم

با توجه به مطالب گفته شده:

  1. برای یادگیری پایه ای درس ریاضی و تقویت پایه ریاضی باید با انگیزه و هدف دار عمل نمایید.
  2. نمره ای که تمایل دارید در ترم پیش رو یا ترم آینده در درس ریاضی بدست بیاورید را یادداشت کنید و برای رسیدن و کسب آن تلاش کنید.
  3. در کلاس های تدریس ریاضی و در صورت نیاز کلاس های تدریس خصوصی ریاضی ثبت نام کنید.
  4. در کلاس ها با علاقه و انگیزه به درس گوش کنید و سوال بپرسید و جزوه یادداشت نمائید.
  5. سعی کنید خودتان درس را بعد از کلاس ها خوب مرور کرده و مساله و تمرین حل کنید.
  6. و سرانجام به مرور زمان و بطور پیوسته در طول ترم درس ریاضی را بخوانید و مطالعه آن را برای شب امتحان در نظر نگیرید.
چگونه ریاضی خود را قوی کنیم

اگر در طول زمان تحصیل این رویه را پیش بگیرید، کم کم در درس ریاضی قوی تر می شوید و پایه ریاضی خود را تقویت می کنید. برای یادگیری پایه ای و اصولی هر درسی و از جمله درس ریاضی باید اصولی درس بخوانید و سعی کنید همیشه پشتکار داشته باشید و همواره دقت و تمرکز خودتان را افزایش دهید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3/5 - (2 {امتیازها})