دندان درد عصبی

برخی می گویند هنگام عصبی شدن دندان هایشان درد می کند اما دندان پزشکان در مورد صحت ارتباط بین دندان درد و استرس نمی توانند بطور قطع اظهار نظر کنند. در خیلی از موارد دندان درد قابل درمان است و استرس نقشی در علت آن ندارد. در این نوشته مطالبی را در مورد دندان درد عصبی بیان می کنیم و وجود یا عدم وجود دندان درد عصبی را بررسی خواهیم کرد.

استرس و دندان درد عصبی

باتوجه به اینکه در استرس هورمونهای مختلفی ترشح می شود این احتمال وجود دارد که استرس می تواند با روش های مختلف روی احساس درد ما تاثیرگذار باشد. زیرا در فرآیند ترشح این هورمونها، تفسیر درد، دچار تغییر شده و باعث می شود ما درجه شدت درد را متفاوت احساس کنیم.

دندان درد عصبی

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه کمک به ترمیم طبیعی دندان ها و افزایش مقاومت دندان ها ” فایل پیام های پنهان زیبایی دندان  “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و حالات بدنی به سمت داشتن دندان هایی سالم و مقاوم و زیبا به کمک مغز ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

زیبایی دندان با فایل مخصوص تاثیر گذاری بر ضمیر ناخودآگاه | می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمیران آشنا شوید

دردهای دندانی در دوره های پراسترس، می توانند مقیاس درد، متفاوتی داشته باشند. در برخی ممکن است استرس موجب شدت درد و در برخی ممکن است باعث احساس درد کمتری شود زیرا در همه ی افراد، پاسخ به استرس در احساس درد، تاثیر مشابهی ندارد.

همچنین بخوانید :
ساختمان دندان

استرس موجب سایش دندان ها می شود یعنی عامل استرس حرکات سایشی و فشار دندانها را نسبت به یکدیگر زیاد می کند و باعث احساس درد می شود. عضلات فک با استرس بیشتر منقبض شده و مشکلات مفصل فک با استرس زیاد می شوند بنابرین بطور کلی استرس در احساس درد در نواحی فک و صورت و دندان ها نقش مستقیمی دارد.

استرس چه نقشی در خرابی دندان ها دارد؟

استرس می تواند عامل خرابی دندان باشد. استرس موجب بیماریهایی مانند لثه و خشکی دهان می شود که نتیجه انها می تواند  منجر به پوسیدگی دندان ها شود. در اثر استرس معمولا مصرف قندها بیشتر می شود و ممکن است استرس باعث ترس از مراجعه به دندان پزشک شود در نتیجه خرابی و پوسیدگی دندان ها به مرور زمان بیشتر و بیشتر می شود.

گاهی اوقات احساس درد در نواحی فک و صورت ارتباطی به دندان ندارد. این نوع دردها را دردهای غیر دندانی می نامند که به شکل دندان درد احساس شده و با افزایش استرس تشدید می شوند. سردردهایی مانند میگرن می تواند بصورت درد دندان در فک پایین احساس شود. نکته ای که باید به ان توجه کنید این است که استرس موجب سردرد میشود و در اثر سر درد، علایم دندان درد عصبی ظاهر میشود.

دردهایی مانند نوروپاتیک و سایکولوژیک نیز با استرس ارتباط مستقیمی دارند و با تشدید استرس این نوع دردها نیز تشدید می شوند.

روش های درمان دندان درد عصبی

برای تشخیص درد دندان و درمان دندان درد عصبی در مرحله اول به دندان پزشک مراجعه کنید تا عامل دندان درد پیدا شود. در صورتی که عامل دندان درد پیدا نشد می تواند عامل غیر دندانی برای شما مطرح شود و برای تشخیص این عامل می توانید به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه نمایید. برای تسکین درد می توانید از مسکن استفاده کنید.

همچنین بخوانید :
رنگ موی تیره را چطور روشن کنیم ؟

برای درمان درد دندان می توانید از سیر استفاده کنید. سیر خواص دارویی و آنتی بیوتیکی دارد و در کاهش درد نقش مهمی دارد.

محلول آب و نمک در تسکین درد دندان و کند کردن فرآیند پوسیدگی دندان بسیار موثر است. همچنین ترکیب نمک و فلفل نیز به دلیل ضدباکتریایی بودن این ترکیب در درمان و تسکین درد دندان موثر است.

دندان درد عصبی و روش های تشخیص و درمان آن

 ترکیب نمک و چای برای درد دندان

ترکیب نمک با چای سیاه تمام آلودگی ها و باکتری های مخرب دندان و دهان را از بین می برد و موجب تسکین درد دندان و تمیزی دهان می شود.

این ترکیب برای اولین بار در سایت سابلیمیران معرفی می شود. شما می توانید این ترکیب بسیار موثر را به روش زیر تهیه کنید:

نصف قاشق غذاخوری را در نصف لیوان با چای تقریباً پر رنگ، ترکیب کنید و آنقدر بهم بزنید تا نمک  بصورت کامل حل شود و رنگ محلول به رنگ قهوه ای تغییر رنگ دهد.

با این محلول می توانید بصورت متوالی دو مرتبه دهان خود را بشویید (باید توجه داشته باشید که دمای چایی زیاد گرم نباشد و محلول را بین 2 تا 5 دقیقه در دهانتان بچرخانید)

کسانی که دندان درد دارند می توانند از ترکیب برگ و گل آویشن، زیره و سرکه در تسکین آن استفاده کنند. همچنین ترکیب عرق اویشن و نمک در کاهش درد دندان موثر است.

یخ نیز در تسکین درد می تواند مفید باشد اما ممکن است استفاده از این روش موجب تشدید عفونت دندان شود.

استفاده از پیاز هم به علت دارا بودن خواص ضدمیکروبی و ضد عفونی کنندگی در کاهش و کنترل درد دندان موثر است. برای تسکین درد دندان جویدن پیاز توصیه میشود. در صورتی که نمی توانید پیاز را بجوید. آن را روی دندانی که درد میکند قرار دهید.

همچنین بخوانید :
تقویت چشم با گیاهان دارویی

برای تسکین درد کرم خوردگی دندان می توانید مقداری زرد چوبه را با چند قطره روغن خردل ترکیب نمایید و روی دندان های آسیب دیده قرار دهید و 15 دقیقه صبر کنید.

تنباکو نیز به علت دارا بودن خواص آنتی باکتریایی در درمان درد دندان موثر است. برای این منظور می توانید مقداری تباکو را در دهان قرار دهید و بعد از اینکه مزه نعناع را احساس کردید می توانید دهانتان را بشویید.

[ratings] امتیازتان به این مقاله را با دادن ستاره ثبت کنید. ستاره ها از راست به چپ می باشند و اولین ستاره سمت چپ امتیاز پنج ستاره است
پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *