بهبود درد دندان در شب و دانستن علت دندان درد در شب

اگر شما هم می خواهید علت دندان درد در شب در این مقاله با ما همراه باشید.

موقع خواب یا دراز کشیدن فشار زیادی به رگ ها وارد می شود. همین عامل باعث افزایش فشار در عروق ناحیه پالپ شده و فشار داخلی پالپ را زیاد می کند و منجر به درد دندان در همان ناحیه میشود.

دندان درد در همه حال طاقت فرسا و سخت است. بخصوص درد دندان در شب به علت سلب آرامش و خواب، غیر قابل تحمل است. دندان درد را می توان از بدترین دردهای غیرقابل تحمل به حساب آورد که در صورت مبتلا شدن به آن فرد حاظر است برای خلاص شدن از آن هر کاری انجام دهد.

سریع ترین راه حل تسکین درد دندان در شب ، استفاده از مسکن است که می تواند برای چند ساعتی مفید باشد اما نمی توان برای همیشه از مسکن استفاده کرد.

علت دندان درد در شب

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه کمک به کاهش دندان درد و افزایش مقاومت دندان ها نسبت به پوسیدگی و … ” سابلیمینال زیبایی دندان  “ است این سابلیمینال ارزشمند با تلقینات قدرتمند اثرگذار بر کارکردهای ناخودآگاه بدنی مرتبط با دندان ، موجب کمک به داشتن دندان هایی سالم و مقاوم و زیبا به کمک مغز ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

سابلیمینال دندان ، فایل تاثیر گذار بر مغز (ضمیر) ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع سابلیمینال های وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

علت دندان درد در شب چیست؟

باتوجه به اینکه موقع خواب فشار وارد بر ناحیه اتاق پالپ و در نتیجه آن فشار داخلی پالپ دندان زیاد می شود، درد دندان هم به همان نسبت زیاد می شود. به همین دلیل افرادی که از دندان درد شبانه رنج می برند، برای تسکین درد و جلوگیری از تشدید آن، شب را نمی خوابند و سرپا راه می روند.

درصورتی که هنگام خواب دندان شما به شدت درد بگیرد نشانه ی این است که دندان شما از قبل پوسیدگی داشته و اکنون عصب باز شده است برای آرام کردن این نوع درد دندان تنها مراجعه به پزشک و عصب کشی امکان پذیر است و درمان دیگری ندارد اما با رعایت نکاتی می توان شدت درد را کم کرد.

راهکارهای کاهش درد دندان

برای کاهش درد دندان، راهکارهای زیر توصیه می شود:

  • از مصرف غذاها و نوشیدنی هایی که گرم هستند به شدت پرهیز کنید، چون شدت درد را زیادتر می کنند.
  • از کمپرس یخ روی صورت استفاده کنید. زیرا باعث کاهش شدت درد می شود و هرچه کمپرس سردتر باشید نتیجه بهتری می دهد.
  • با آب و نمک دهان را بشوید (نکته : ترکیب نمک و چای نسبتاً پر رنگ بسیار مفید است)
  • برای نواحی پوسیدگی از قطره گیاهی عصاره میخک استفاده کنید.
  • در صورت درد شدید از مسکن های ضد التهاب مانند استامینوفن، ژلوفین یا نوفافن استفاده کنید.

باید توجه داشته باشید در صورتی که دندان درد دارید شب هنگام خواب، سرتان را روی بالشت بلند قرار دهید چون اگر بالشت خیلی تخت باشد باعث خونرسانی بیشتر در قسمت سر و در نتیجه منجر به افزایش درد دندان می شود.

همچنین اگر پوسیدگی دندان در همان مراحل اولیه درمان نشود باعث نفود میکروب ها به مغز دندان و منجر به التهاب و ورم دندان می شوند.

روش های درمان درد دندان در شب

اگر در نیمه شب با درد دندان مواجه شدید می توانید روش های زیر را برای کاهش درد دندان انجام دهید چون در نیمه شب امکان مراجعه به دندان پزشک وجود ندارد و شما باید خودتان از پس دندان درد، بر بیایید.

دلیل بیشتر دندان دردها گیر کردن غذا در لابه لای دندان هاست بنابرین بهترین روش برای کاهش درد دندان مسواک زدن و استفاده از نخ دندان است. در صورت درد شدید یک مسکن قوی بخورید. بهترین مسکن برای کاهش درد دندان قرص اسید مفنامیک است. همچنین می توانید از کمپرس سرد در ناحیه صورت نیز استفاده کنید و برای کاهش فشار بر ناحیه داخلی پالپ دندان، سرتان را روی بالشت بلند قرار دهید.

باید توجه داشته باشید که همه ی دندان دردها مختص شب ها نیست. فقط یک نوع خاص دندان درد در شب به سراغ ما می آید و آن هنگامی است که پوسیدگی دندان از قبل ایجاد شده است و در آستانه ی رسیدن به مغز دندان است در این صورت پوسیدگی دندان با پیشروی میکروب ها به طرف فک، به مغز دندان می رسد و به دلیل ورود میکروب به مغز دندان و درگیر کردن سایر عناصر آن مانند یافت های همبندی، سیاهرگ، سرخرگ و اعصاب باعث ایجاد تورم و التهاب در مغز دندان می شوند و درد را تشدید می دهند.

درد دندان در شب

حدود بالای 95 درصد دندان دردهای شبانه به دلیل نفوذ میکروب ‌ها به مغزدندان و التهاب و تورم آن ایجاد میشود. همچنین فشار وارد به اعصاب داخل دندان نیز در این امر موثر است. اگر پوسیدگی دندان کم باشد با درد شبانه مواجه نخواهیم شد اما باید توجه داشت در صورتی که در همان ابتدای پوسیدگی، دندان ترمیم و پوسیدگی جزئی رفع نشود منجر به پوسیدگی تمام دندان و آسیب رسیدن به مغز دندان میشود. در صورت آسیب مغز دندان ریشه آسیب دیده و در برابر فشار و درد ناشی از تورم مغر درد، غیرقابل تحمل می شود.

اگر فردی درد دندان در شب دارد و با آب سرد و شیرینی هم همین مشکل را دارد بدون شک عصب دندانش به علت پوسیدگی شدید آسیب دیده است و اگر موقع خوردن چیزی و یا فشار بر روی دندان ها، درد دارد حتما مشکل از التهاب ریشه است و در هر حال باید به دندان پزشک مراجعه کند.

همچنین دندان پزشکان توصیه میکنند سالانه یا حداقل 2 سال یک بار به دندان پزشک مراجعه نمایید و دندانهایی را که پوسیدگی جرئی دارند، درمان کنید تا آسیب به مغز دندان وارد نشود. و بجای استفاده از مسکن ها در تسکین درد دندان، به پزشک مراجعه کنید تا عصب کشی را انجام دهد.

2 پاسخ
  1. حسین گفته:

    دندانم پوسیدگی جزیی داشت دکتر پرش کرد اما الان شبها بسیار درد میگیره علتش چیه

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 {امتیازها})