روابط اجتماعی موفق

توانایی ارتباط با دیگران یک مهارت اجتماعی است و هر فردی می تواند یاد بگیرد که چگونه آن را بصورت موثرتر انجام بدهد. با یادگیری مهارت های ارتباط، افراد می توانند روابط اجتماعی موفق تری با یکدیگر داشته باشند این مهارت ها به فرد کمک می کند تا در سایر جنبه های زندگی موفق تر عمل کند. در این مقاله موثرترین مهارت های روابط اجتماعی را بررسی خواهیم کرد که برای ایجاد روابط اجتماعی موفق لازم و ضروری می باشند.

برای داشتن روابط اجتماعی موفق بیشتر سوال کنید

یکی از بهترین مهارت های اجتماعی پرسیدن سوال است. کسانی که رفتار خوبی با مردم دارند ذاتاً سخنران نیستند آن ها فقط در پرسیدن سوال مهارت دارند. سوالات کاربردی که به فرد کمک می کند تا مردم را بهتر بفهمد و روابط خود را با آن ها قوی تر کند. افراد بیشتر دوست دارند از خودشان حرف بزنند بنابرین پرسیدن سوالاتی که راجع به خود افراد است می تواند بسیار مفید باشد  در نتیجه افراد عقیده خود را به راحتی بیان می کنند و ارتباط موفق شکل می گیرد.

برای موفق بودن در روابط اجتماعی به موفقیت های افراد توجه کنید

وقتی کسی خبر از موفقیت خود می دهد عکس العمل مثبتی نشان دهید و همراه او خوشحالی کنید. شما هم احساسات خوبتان حرف بزنید این تکنیک در ایجاد روابط اجتماعی موفق، به شما کمک خواهد کرد.

در محیط های گروهی بیشتر حضور داشته باشید

خیلی از افراد در محیط های گروهی سعی می کنند بیرون از جمع باشند و به نحوی خودشان را از جمع و بحث کردن دور می کنند شما نباید مانند آن ها عمل کنید با تعامل در گروه  افراد و شخصیت ها را بیشتر می شناسید و یاد می گیرید که چگونه با شخصیت ها و افراد مختلف ارتباط برقرار کنید.

روابط اجتماعی موفق

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه تقویت روابط اجتماعی ” فایل پیام های پنهان روابط اجتماعی “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییرحالات ذهنی و رفتاری برای بهبود رفتار و شخصیت اجتماعی به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

درمان روابط اجتماعی ضعیف با فایل تاثیر گذار بر ضمیر ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سالیمینال وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

از ارتباطات چشمی در روابط خود استفاده کنید.

برقراری ارتباط چشمی با کسی که حرف می زنید نشانه ای بارز از اعتماد به نفس شماست و نشان دهنده ی این است که شما چقدر با طرف مقابلتان راحت هستید بنابرین برای ایجاد روابط اجتماعی موفق حتی اگر طرف مقابل از ارتباط چشمی استفاده نمی کند، شما استفاده کنید.

از زبان بدن بصورت مثبت استفاده کنید

خیلی از ویژگی های رفتاری را می توان با خود رفتار نشان داد. ویژگی هایی همچون اعتماد به نفس، مهربانی، رهبری و … با رفتار و حرکات بدن نمایان می شوند بنابرین زبان بدن شخصیت شما را نشان می دهد و در ایجاد ارتباط موفق نقش موثری دارد.

به نکات کوچک توجه کنید

با شرایط سخت زندگی امروزی، اغلب افراد در شرایط نامساعد و بدون حمایت زندگی می کنند این افراد واقعیت به گونه ای نشان می دهند که انگار همه چیز خوب است و به کمک احتیاجی ندارند بنابرین با توجه به نکات کوچک مانند آگاهی از زبان بدن، رفتار و حالت های افراد شما به بینشی از افراد دست می بابید و به واقعیت زندگی ان ها پی می برید این شناخت می تواند در برقراری روابط اجتماعی موفق کمک موثری باشد.

از افراد تقدیر کنید

از توانایی هایی که افراد دارند، تقدیر کنید. تقدیر از دیگران باعث ایجاد حس خوب در طرف مقابل می شود و یک ارتباط موفق دوطرفه را رقم می زند. .

از افراد بدگویی نکنید

حتما در اطرافتان کسانی را دیده اید که پشت سر  دیگران بد حرف می زند، مطمناً شما نسبت به این افراد احساس خوبی ندارید و فکر می کنید در نبود شما، پشت سر شما هم حرف می زنند پس شما جر این افراد نباشید، و در نبود دیگران از آنها خوب حرف بزنید.

شنونده خوبی باشید

به حرف های طرف مقابلتان خوب گوش کنید این حرکت شما باعث می شود فرد چیزهای زیادی را از خود بگوید همچنین به لحن و  سرعت حرف زدن فرد توجه کنید و شما هم با همان لحن و سرعت با آنها حرف بزنید.

از لبخند بیشتر استفاده کنید

تحقیقات نشان داده افرادی که با اعتماد به نفس هستند، بیشتر لبخند می زنند. منظور این نیست که مدام بخندید اما سعی کنید از لبخند بیشتر و به موقع استفاده کنید. اگر شما حالتان خوب باشد و با تبسم حرف بزنید مطمئن باشید همین حالت را بصورت آینه در طرف مقابل هم ایجاد خواهید کرد چون عملی مسری است.

برای ارتباط موفق مودب باشید

با کسانی که به درستی رفتار می کنند و آداب ان را می دانند، ارتباط برقرار کردن راحت است. بنابرین سعی کنید در کلامتان از الفاظی مانند لطفاً، متشکرم، خواهش میکنم و … استفاده کنید. استفاده از الفاظ در برقراری ارتباط موفق حماسه ایجاد می کند.

علاوه بر مهارتهایی که در بالا ذکر شد موارد زیر هم می تواند در ایجاد روابط اجتماعی موفق تاثیرگذار باشد.

 • چیزی که در ان مهارت دارید با دیگران به اشتراک بگذارید
 • در جاهایی که نیاز باشد حرف بزنید در غیر این صورت فقط گوش کنید
 • در ارتباط با دیگران نیمه ی پر لیوان را ببینید
 • به خوبی های دیگران توجه کنید و قدردان باشید.

4/5 - (1 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

1 پاسخ
 1. هانیه غفوری گفته:

  سلام ممنون از مقاله ارزشمندتون
  مبحث روابط اجتماعی را عالی بیان فرمودین، قطعا ارتباط چشمی و زبان بدن برای داشتن ارتباط موثر بسیار عالی عمل میکنند.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *