چشم سوم در اسلام

چشم سوم در اسلام

در این متن قصد داریم این موضوع رو بررسی کنیم و به این سوال که شاید برای خیلی ها به وجود اومده پاسخ بدیم که چشم سوم و توانایی های اون در اسلام چه جایگاهی داره؟

چشم بصیرت در اسلام و عبادت های اسلامی

یکی از واضح ترین نشونه های چشم سوم در اسلام در هنگام نماز هست .  

وقتی که فرد سجده می کنه باعث میشه که به پیشونیش فشار بیاد و از اون مهمتر اینکه ناخودآگاه روی پیشونیش کاملا تمرکز می کنه ، این تمرکزِ همراه با دقت بعد از مدت طولانی به فعال شدن چشم سوم کمک میکنه.

در اصطلاح اسلامی ، به چشم سوم ، ” چشم بصیرت ” گفته میشه. به عنوان نمونه ؛ در آداب اسلامی اومده که نماز شب و مداومت بر اون ؛ در بیدار شدن چشم بصیرت موثر هست.

بسیاری ازعالمان دینی ، به جهت عبادت و سجده های طولانی که داشتن ؛ بعد از مدتی به اصطلاح صاحب چشم بصیرت می شدن ! و حتما شما هم میشناسیدشون… اینکه از اصطلاح چشم بصیرت نام بردیم به خاطر اینه که بدونید متفاوت از چشم سوم نیست.

چشم سوم در اسلام

یکی از راهکارهای فوق العاده برای کمک به بیدار شدن چشم سوم ؛ بهره گیری از قدرت ذهن ناخودآگاه هست و فایل های حاوی پیام پنهان ، از موثر ترین روش ها برای تاثیر گذاری بر ناخودآگاه هستند .
سابلیمینال چشم سوم ، از مجموعه آلبوم های تولید شده توسط متخصصین سابلیمیران هست که با کمک به بیدار شدن چشم سوم شما ، اداراکات و شهود و الهامات شما رو خارج از محدودیت های دنیای مادی ، تقویت می کنه . هم اکنون می تونید از طریق لینک زیر مشاهده کنید :
سابلیمینال چشم سوم ( چاکرای ششم ) ، ابزاری فوق العاده برای بیدار کردن و تقویت چشم سوم ( چاکرای ششم ) شما.

شواهد قرآنی چشم سوم

در آیات قرآن هم ، نمونه های اشاره به چشم سوم ، دیده میشه. به عنوان مثال در آیه ی 22 سوره ی ق ؛ بیان شده :

” تو در غفلت از این بودی ، پس ما پرده را برداشتیم و چشمانت تیز بین شد.”

  در این آیه سخن از امری موجود هست که به جهت پوششی بر چشم ، انسان قادر به دیدن اون نیست.

در مورد بهشت و جهنم هم این مساله وجود داره که اگر پرده از مقابل چشم ما برداشته بشه ، همین الان میتونیم بهشت و جهنم رو ببینیم و از آینده ی خودمون باخبر بشیم.

پس در مورد چشم برزخی هم این موضوع صدق می کنه و به تعبیر قرآن ، باید پرده از روی چشم برداشته بشه تا چشم حدید و تیزبین بشه!

تاثیر معنویات در فعال شدن چشم سوم ( چشم بصیرت )

در مجموع می شه اینطور نتیجه گرفت : افرادی که جنبه های معنوی قوی تری دارن معمولا چشم سوم فعالتر و تیزتری دارن و این حتی در تجربه های معنوی و شهود و الهاماتی که مردم عادی هم دریافت می کنن خیلی مشاهده شده.

فعال شدن چشم سوم

امیدواریم این مطلب براتون مفید باشه
میتونید این مطلب رو با کسانی که میشناسید به اشتراک بگذارید.
منتظر نظراتتون هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *