تمرین خوش اخلاقی

تمرین خوش اخلاقی

در این مقاله به بررسی انواع تمرین خوش اخلاقی خواهیم پرداخت و همچنین در اواسط صفحه شما را با ابزاری آشنا می کنیم و لینک آن را برای شما قرار می دهیم ( سابلیمینال خوش اخلاقی ) که موجب تغییر حالات درونی و اخلاقی و رفتاری و احساسی شما برای خوش اخلاقی بیشتر با کمک ضمیر ناخودآگاه می شود.

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که ادیان و مکتب‌های متفاوت در طول قرن‌ها انسان‌ها را به آن توصیه و صحبت کرده‌اند، خوش‌اخلاقی است. این موضوع صرفاً به ادیان مختلف ختم نمی‌شود، جامعه روان‌شناسان مدرن نیز در چند دهه اخیر به دنبال ارائه راهکارهای مختلفی برای تمرین خوش‌اخلاقی هستند؛ چراکه فرد خوش‌اخلاق علاوه بر تأثیر مثبت روی خود برای سلامت روانی یک جامعه نیز مفید واقع می‌شود. فرد خوش‌اخلاق نه‌تنها انرژی خوبی در محیطی که قرار دارد ایجاد می کند؛ بلکه از اعتبار و احترام بالایی نزد آشنایان خود برخوردار می‌شود. خوش‌اخلاقی نه‌تنها روزبه‌روز به دوستان و افراد دایره ارتباطی فرد خوش‌اخلاق می‌افزاید؛ بلکه برای آنها جذابیت خاصی به ارمغان می‌آورد.

البته خوش‌اخلاق بودن همیشه آسان نیست! باتوجه‌به اتفاقاتی که در طول روز تجربه می‌کنید ممکن است احساسات مختلفی در شما پدیدار شود و طبیعتاً باحال روحی بد همیشه نتوانید خلق‌وخوی مهربان و خوش‌اخلاق خود را حفظ کنید. به همین دلیل در این مقاله به ارائه راهکار و تمرین‌ خوش‌ اخلاقی می‌پردازیم تا در هرزمانی و با هر حس و حالی بتوانید خوش‌اخلاق بوده و با حس خوب به استقبال زندگی و اتفاقات بروید. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تمرین‌ خوش‌ اخلاقی :: ادب از زیست مهم‌تر است!

اولین شرط شما نه‌تنها برای تمرین خوش‌ اخلاقی بلکه برای حفظ کرامت انسانی، باادب رفتارکردن است. مهم نیست فرد مدنظر را می‌شناسید یا خیر، شما در هر شرایطی باید با افرادی که در طول روز ملاقات می‌کنید باادب کامل رفتار کنید.

گاهی اوقات نیاز دارید تا غیرمستقیم هم ادب را رعایت کنید. یعنی چه؟ یعنی همین‌که در مکان‌های عمومی بلندبلند با موبایل صحبت نمی‌کنید، در اتوبوس یا مترو دو صندلی را اشغال نمی‌کنید، برای فردی ایجاد مزاحمت نمی‌کنید و … نیز تمرین خوش‌اخلاقی از طریق حفظ ادب است.

تمرین‌ خوش‌ اخلاقی :: گفت‌وگوی کوتاه و مثبت در طول روز با غریبه‌ها

ممکن است در خیابان، در مسیر دانشگاه و یا سرکاری که قرار است بروید فردی تمایل داشته باشد تا با شما به‌اصطلاح سر صحبت را باز کند. همانند لحظه‌هایی که سوار تاکسی می‌شویم و راننده سر صحبت را باز می کند، و یا یک همکار یا هم‌کلاسی چنین تمایلی پیدا می کند. به‌جای سکوت و اخم‌کردن می‌توانید با لبخندی که به او هدیه می‌دهید نه‌تنها به صحبت‌های آن فرد گوش بدهید حتی گاهی اوقات با جملات کوتاهی سعی کنید این مکالمه را پیش ببرید. صحبت با دیگران آن هم با روی گشاده نه‌تنها احساسات خوبی برای شما به وجود می‌آورد؛ بلکه تمرین خوبی برای خوش‌ اخلاقی است.

تمرین‌ خوش‌ اخلاقی :: لبخند زده و شوخ‌طبع باشید

چه چیزی زیباتر از اینکه هر فردی همیشه شما را به‌خاطر روی گشاده و شوخ‌طبعی‌تان به یاد آورد؟ البته منظور از شوخ‌طبعی در حدی است که موجب آزار و رنجش فردی نشوید. هنگامی که همیشه لبخندی زیبا بر لب داشته باشید و سعی کنید حتی از مسائل سخت زندگی برای تسکین حال دیگران از شوخ‌طبعی استفاده کنید باعث می‌شود همه شما را دوست باشند و البته این یکی از مؤثرترین روش‌های تمرین خوش‌ اخلاقی است.

خوب قبل از ادامه مطلب همانطور که در اول مقاله به شما وعده دادیم ،برای مشاهده آلبوم سابلیمینال خوش اخلاق شدن روی لینک خوش اخلاقی کلیک کنید.

تمرین خوش اخلاقی
تمرین خوش اخلاقی :: حتی با کارهای کوچک نیز می‌توان مهربانی کرد

برای مهربان بودن و مهربانی‌کردن نیازی نیست کارهای بزرگ انجام دهید. گاهی کمک به فرد نیازمندی در خیابان، بخشیدن صندلی خود به فرد سالخورده‌ای در مترو یا بی‌آرتی، اهدای یک گل به‌عنوان هدیه به همکار یا دوستتان، کمک به فردی برای جابه‌جایی وسیله سنگینی که دارد و یا اصلاً گاهی بخشیدن یک لبخند کوتاه به فردی که در شرایط روحی بدی به سر می‌برد یکی از زیباترین روش‌های تمرین خوش‌اخلاقی است.

تمرین خوش اخلاقی :: توهین و دشنام ممنوع!

مهم نیست چقدر روز بدی را سپری کردید، مهم نیست چقدر از زندگی خسته‌اید، مهم نیست چه اتفاقات بدی افتاده و یا چقدر عصبانی هستید، مهم این است که تحت هیچ شرایطی نباید دشنام بدهید. توهین و دشنام نه‌تنها ایجاد یک انرژی منفی می کند؛ بلکه در نگاه دیگران اصلاً خوش‌آیند و برازنده شما نیست. یکی از سخت‌ترین تمرین خوش‌اخلاقی همین دشنام‌ندادن است! سعی کنید با لبخندزدن از دل مشکلات عبور کنید.

تمرین خوش اخلاقی :: مثبت‌اندیش باشید

مثبت‌اندیش بودن فواید زیادی داشته که تنها یکی از آنها تمرین خوبی برای تمرین خوش‌اخلاقی است. شما با مثبت‌اندیشی نه‌تنها حال و انرژی خوبی را در طول زندگی تجربه می‌کنید؛ بلکه همواره جریانات مثبت زندگی سر راهتان قرار می‌گیرد. مثبت‌اندیشی شما روی دیگران نیز تأثیر مستقیم و به سزایی دارد. شما با مثبت‌اندیشی ناخودآگاه دلیلی می‌شوید تا فرد دیگری از شما این احساسات خوب را برداشت کرده و او نیز با مثبت‌اندیشی زندگی متفاوتی را آغاز کند. مثبت‌اندیشی یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای تمرین خوش‌اخلاقی است، پس مثبت‌اندیش باشید.

خوب در این مقاله شما را با  انواع تمرین خوش اخلاقی آشنا کردیم و همچنین لینک سابلیمینال خوش اخلاقی را هم در اواسط صفحه برای شما قرار دادیم. لطفا دیدگاه های خود را در قسمت دیدگاه های همین صفحه با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

5/5 - (11 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *