چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم

ویدئو چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم

از سلامت تا پول، از آموزش تا یافتن شریک زندگی، از فقر تا قدرت – اگر ضمیر ناخودآگاه در برآورده ساختن خواسته های شما نقش اساسی ایفا نماید، پس سوال میلیون دلاری این است که چگونه ضمیر ناخودآگاه خود را فعال کنیم؟ وقتی که شما در خصوص موردی فکر می کنید و تفکر عمیق دارید، شما  در حال ارسال دستوراتی به ضمیر ناخودآگاه خود هستید. ضمیر ناخودآگاه یا بنده مطیع شما- در جهان فیزیکی در غالب نتایج ملموس/حوادث / شرایط نمایان می‌شود

. به همین ترتیب، جایی که در حال حاضر در آن هستید یا وضع موجود شما ، به سادگی بازتابی از الگوهای تفکر شماست. اگر دوست ندارید تغییری در زندگی خود بدهید، می توانید به تغییراتی فکر کنید که زندگی برای شما به ارمغان می آورد و یا تغییراتی که شما برای آینده و الگوهای ضمیری خود انجام خواهید داد. به عبارت دیگر شما انتخاب خود را در زندگی کرده‌اید. همانطور که می دانید توضیح دادن در حد نظریه خیلی ساده است اما انجام آن در زندگی واقعی چندان آسان نیست. بنابراین، در ادامه چند روش بسیار مهم، عملی و کاربردی را برای فعال کردن ضمیر ناخودآگاه در ذیل می آوریم. آنها را تمرین کنید و مانند هزاران نفر دیگر از آن لذت ببرید.

چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم
فعالسازی ضمیر ناخودآگاه

روش و مراحل فعال کردن ضمیر ناخودآگاه

1. زدودن ذهن از افکار منفی

قبل از انجام هرگونه فرآیند بهره برداری از قدرت ضمیر ناخودآگاه ، بسیار ضروری است که ذهن  پاک شود. در این مرحله باید تمام باورهای منفی، افکار، ایده ها و از جمله شک و تردید در مورد قدرت ضمیر ناخودآگاه و اثربخشی این سیستم پاک شود. افکار منفی منجر بهره وری نامناسب ضمیر می شوند. اگر فرد مدام منفی صحبت می‌کند یا فکر می‌کند و یا حتی با مردم منفی سروکار داشته باشد، افراد منفی بیشتری جذب او خواهند شد و شرایط زندگی مطلوب وی نخواهد بود. به طور خلاصه، رشد مثبت در زندگی برای وی سرابی بیش نخواهد بود. اگر به تغذیه منظم ضمیر ناخودآگاه خود را با افکار مثبت، تایید مثبت و گفتار مثبت عادت کنید، شما تغییرات مثبت و نتایج مطلوب را فراخواهید خواند. از این لحظه به بعد، تنها خود را با افکار مثبت تغذیه کنید و تمام افکار منفی را متوقف کنید.

چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم ؟
پاکسازی ذهن از افکار منفی

2. فرایند ذهنیتان را مانند یک نگهبان تحت نظر نگه دارید

نظارت آگاهانه بر افکار کلید موفقیت شما است. بهترین روش بهره برداری از قدرت نامحدود ضمیر ناخودآگاه این است که ابتدا درک درستی از درون ذهن خود داشته باشید. سپس مانند نگهبان اجازه دهید که اندیشه های مثبت، سازنده و سالم داخل شوند و تکثیر یابند، بنابراین افکار منفی باید بیرون رانده شوند و افکار جدید منفی نباید وارد ذهن یا سیستم شوند. آیا می‌توان این واقعیت را که مردم به سختی در مورد آنچه که در طول یک روز فکر می‌کنند نگرانی به خود راه نمی‎دهند را انکار کرد ؟

به طور معمول افراد موفق یا ناموفق اجازه می‌دهند تا انواع افکار از ذهن شان عبور کند. درعوض، افراد موفق یا فوق العاده، مسئول تفکر مثبت هستند و بسیار با دقت در خصوص آنچه که به ذهنشان وارد می‌کنند دقیق هستند و کنترل کامل بر افکار خود دارند. به این ترتیب، با انتخاب و کنترل الگوهای فکر و گفتار خود قانون جذب را از طریق ضمیر ناخودآگاه فعال می‌کنند و برای جذب آنچه که در زندگی می خواهند، متمرکز می‌شوند. تفاوت بین تفکر افراد موفق و افراد ناموفق ساده است. افراد موفق در مورد آنچه که می‌خواهند فکر می‌کنند، صحبت می کنند و افراد ناموفق در مورد آنچه نمی خواهند فکر می کنند و صحبت می کنند.

چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم ؟
نگهبانی از ذهن با استفاده از افکار مثبت

3. هدف را تنظیم کنید تا ضمیر ناخودآگاه فعال شود

سوم، هدف خود را به روشنی و با جزئیات کامل بنویسید. یک هدف تا زمانیکه نوشته نشده باشد، صرفا یک آرزواست. هنگامی که هدف خود را بنویسید، مغز خود را به فعالیت مورد نظر مرتبط می کنید و به ضمیر ناخودآگاه خود دقیقا همان چیزی را که واقعا میخواهید از طریق این هدف خاص به دست آورید، دیکته می‌کنید.

ضمیر ناخودآگاه در عین قدرتمند بودن، بسیار ساده است و “مغز” ندارد. بنابراین، هر چیزی که می خواهید بدست آورید، باید آن را توصیف کنید، و این راهی است که از ان طریق می‌توانید ضمیر ناخودآگاه خود را هدایت ‌کنید. بنابراین فن دستیابی به آنچه که میخواهید، این است که در ابتدا دقیقا همان چیزی را که میدانید توصیف کنید. به عنوان مثال، اگر شما مایل به داشتن یک ماشین لوکس هستید، باید نام سازنده خودرو، مدل خودرو، نوع، رنگ و سایر موارد مرتبط با آن را بنویسید. بنابراین، به جای اینکه فقط نام یک ماشین لوکس را بیان کنید، بگویید مرسدس بنز سفید با موتور قوی و اتاقک سیاه و شکل بیضی. در واقع، شما یک بازی را طراحی و آن را پیاده سازی می‌کنید. بدون یک هدف واضح، شما مانند یک بادبادک بدون هدف هستید!

چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم
تنظیم اهداف

4. یک برنامه برای رسیدن به اهداف خود بسازید

اکنون که موفق به ایجاد اهداف واضح و شفاف شده اید به شما تبریک میگوییم. بعد از این مرحله باید در مورد برنامه اقدام، تصمیم گیری کنید تا مطمئن شوید که به طور واقعی برای رسیدن به هدف خود کار می‌کنید. انجام کاری به طور مرتب باعث می شود که عادت شود. هدف خود را به اهداف کوچکتر یا کوتاه مدت تقسیم کنید و همچنین استراتژی هایی را برای رسیدن به آنها ایجاد کنید.

یک مثال در این خصوص شما را راهنمایی خواهد کرد. فرض کنید شما مایل به افزایش درآمد خود هستید و دوست دارید درآمد بیشتری کسب کنید و در نتیجه سطح زندگی و سطح ثروت خود را افزایش دهید. شما درآمد متوسطی در حدود 20000 دلار در سال دارید. بنابراین در راستای عملی ساختن مراحل و پیشنهاداتی که در این مقاله ارائه شده است، علاقمند هستید که ضمیر ناخودآگاه خود را فعال کنید تا به منابع جهانی بی نهایت برسید. در نتیجه شما تصمیم می گیرید که درآمدی معادل 10000 دلار سالانه در طی 24 ماه به دست آورید.

این عالی است، اما ممکن است همیشه به سادگی نتوان از رقم 20 هزار دلار به 100 هزار دلار رسید – یعنی 5 برابر افزایش درآمد است. در حالی که این نیز غیر ممکن نیست، اما عنصری از ایمان و اعتقادبه  قانون جذب ضمیر ناخودآگاه شما را تحریک کند. این یک نظم طولانی مدت است. از این رو پیشنهاد می شود که شما در چند مرحله برای تقویت سیستم اعتقادی خود اقدام کنید. به عنوان مثال، شما تصور کنید که  درآمد خود را در شش ماه آینده 50٪ افزایش داده اید (30000 دلار آمریکا)، پس از آن 50٪ افزایش در 4 ماه به 45000 دلار (اینگونه است که سحر و جادو ذهن کار می کند)، خرده هدف سوم می تواند 60000 دلار در 4 ماه و غیره باشد.

آیا متوجه شدید که شما در واقع از طریق یک سری اهداف کوچک برای رسیدن به هدف نهایی کار می کنید؟ ساده تر این است که ذهن خود را متقاعد کنید که می تواند از طریق یک سری از اهداف قابل دستیابی به هدف نهایی خود  دست یابد چون سنگ بزرگ علامت نزدن است. با هر موفقیت، تمام سیستم شما با اعتماد به نفس و ایمان تقویت می شود که تنها شما می توانید آن را انجام دهید! بدیهی است، شما باید یک برنامه بلند مدت و چندین استراتژی کوتاه مدت برای رسیدن به موفقیت داشته باشید. بنابراین، به عنوان قدم چهارم، شما باید فهرستی از هر آن چیزی را که فکر می کنید می توانید انجام دهید را بسیج کنید تا به سوی هدف خود حرکت کنید. در چنین نقطه ای از زمان، نوشتن طرح و داشتن یک لیست از خواسته های مورد نظر و اعتماد شما را تقویت می‌کند و در نتیجه دستیابی به هدف برای شما امکان پذیرتر است.

روش و مراحل فعال کردن ضمیر ناخودآگاه
نوشتن اولین برنامه برای رسیدن به اهداف

5. پیشرفت خود را اغلب مرور کنید.

مورد پنجم مجموعه ای از مراحل برای فعال کردن ضمیر ناخودآگاه را شامی می‌شود. مرور پیشرفت هایی که شما در برابر اهداف خود انجام می دهید، به طور مرتب به شما کمک می کند تا بروی آنچه که قصد دارید انجام دهید متمرکز شوید. بنابراین در ضمن بررسی اهداف خودبه طور خودکار هدف خود (و همچنین تقویت) آن را در ذهن خود مرور کنید. انجام این کار شما را قادر می سازد به معنای واقعی کلمه چیزی را که همیشه به دنبال آن بودید را به دست آورید.  پیشنهاد دیگر در این رابطه این است شما باید اهداف روزانه خود را به زمان حال بنویسید و باید هر گونه اقدامی را بر اساس طرح اصلی یا استراتژی خود انجام دهید. انجام کاری که هر روز شما را به هدف نزدیکتر می‌کند.

روش و مراحل فعال کردن ضمیر ناخودآگاه
مرور روند پیشرفت

6. تأیید یا پیشنهادات خودکار بدهید

اگر شما علاقه مند به زمینه بهره برداری از قدرت ضمیر ناخودآگاه یا راز یا قانون جاذبه بوده اید، احتمال بالایی وجود دارد که شما در مورد پیشنهاد خودکار اطلاع داشته باشید. مترادف های دیگر پیشنهاد خودکار عبارتند از خود گفتگو و خود تائیدی. این یکی از روش‌های بسیار موثر برای ایجاد ضمیر ناخودآگاه به طور کامل و بدون قید و شرط و درک ضمیر ناخودآگاه از فرمان داده شده است به طوری که می تواند فرآیند شروع به انجام خواسته و هدف را تسریع بخشد.

روش و مراحل فعال کردن ضمیر ناخودآگاه
تایید پیشنهادات ضمیر ناخودآگاه

7. برای فعال کردن ضمیر ناخودآگاه تجسم کنید

رسیدن به اهداف را به دفعات زیاد تجسم کنید درست مثل یک واقعیت. تجسم یعنیورزش ذهنی ضمیر ناخودآگاه. شما از تصاویری که در ضمیر ناخودآگاه خود تجسم می کنید تغذیه می کنید. با این وجود، تجسم سازی نیاز به پشتکار، تلاش و تفکر بیشتر دارد. برای دستیابی به بهترین نتایج در تجسم، ایجاد “تجربه مصنوعی” شامل احساس صدا، احساس لمس، رنگ آمیزی شکل و بو لازم است. مهم این است که شما احساس لذتی را بدست بیاورید درست مثل اینکه واقعاً به هدف خود رسیده‌اید. احساس شادی، رضایت و لذتی را که قرار است در زمان رسیدن به هدف از خود بروز دهید، ایجاد کنید. هرچه شدت احساسی که بر تجسم های شما اعمال می شود، بیشتر باشد بیشتر ضمیر ناخودآگاه شما را تحریک خواهد کرد. به عنوان مثال، خود را در کنار مدل خودرویی که قصد خرید آن را دارید، تجسم کنید (به مثال قبلی مراجعه کنید).

روش و مراحل فعال کردن ضمیر ناخودآگاه
تجسم (تصویرسازی ذهنی توسط ضمیر ناخود آگاه)

8. یک بوم آرزو برای فعال کردن ضمیر ناخودآگاه ایجاد کنید

چند راه برای تغییر یا فعال کردن ضمیر ناخودآگاه وجود دارند مانند تکرار، یافتن تشابهات با کسی که نقش مدل را داشته باشد (مثل پدر و مادر و یا یک الگوی خاص)، تجسم احساسات و تصوّر هدایت شده. بوم آرزو یک تکنیک مفید، موثر و ساده است که چیزی جز ایجاد یک تصویر از هدفی که شما می خواهید آن را به دست آورید، نیست. آنچه باید انجام دهید این است که تصاویری از آنچه که می خواهید از روزنامه، مجلات یا از طریق اینترنت دانلود کنید و چاپ کنید. بعد آنها را روی یک  تابلوی بزرگ بچسبانید و آن را در جایی قرار دهید که هر روز بتوانید ببینید.

همچنین می توانید این تصاویر را در یک آلبوم هنری قرار دهید و به طور روزانه از صفحات بازدید کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید خودروی گران قیمت یا یک خانه بزرگ را در یک محله  اشرافی خریداری کنید یا به وزن مورد نظر خود برسید. همه‌ی آنچه شما باید انجام دهید این است که تصاویر مناسب انتخاب کنید.

چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم
فعالسازی ذهن ناخودآگاه به وسیله تابلوی آرزوها

نتیجه‌گیری

اعتقاد بر این است که ضمیر ناخودآگاه شما 30000 برابر قدرتمندتر از ذهن شماست. اکثر افراد موفق و سخنرانان و محققان انگیزشی مانند برایان تریسی، زیک زیلار، جک کانفیلد، جو ویتلی، رابرت کیوساکی، اپرا و غیره می دانند که چگونه قدرت پنهان قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را آزاد کنند.

ضمیر ناخودآگاه منبع انرژی شما است. اگر قدرت کافی در زندگی شما وجود داشته باشد، باید تغییراتی را در سطح ناخودآگاه شروع کنید ولی به صورت آگاهانه ایجاد کنید. برای تغییر دائمی در زندگی باید تفکر ذهنی ناخودآگاهمان را تغییر دهیم. ضمیر ناخودآگاه مانند یک کامپیوتر برنامه ریزی شده عمل می کند. بنابراین، برای تغییر خروجی کامپیوتر، ما باید برنامه نویسی را تغییر دهیم. تا زمانی که تغییری نداشته باشد، عادت های ما همچنان بر ما غلبه خواهد کرد؛ زیرا قدرت تنها می تواند سطح را از بین ببرد.

زمانی، تونی روبینز گفت: “همه تغییرات شخصی باید در سطح ناخودآگاه انجام شوند.”

حقیقت این است که هیچ رمز و راز خاصی جود ندارد تا قدرت ذهنی ناخودآگاه شما را فعال کند، شما مجبور نیستید از هیچ تکنیکی خاصی استفاده کنید. آنچه نیاز دارید یک هدف روشن و یک میل دائم برای رسیدن به هدف است. شدت میل این انرژی را به ضمیر ناخودآگاه می دهد که این انرژی به نوبه خود شما را در مسیر تحقق آن هدف هدایت خواهد کرد.

موفق باشید ، نظرات خود را با ما درباره مقاله و ویدیو چگونه ضمیر ناخوداگاه را فعال کنیم به اشتراک بگذارید!

2 پاسخ
 1. vakilabadd گفته:

  سلام
  مقاله ضمیر ناخودآگاه را مطالعه کردم و چیزی که من متوجه شدم این بود : تعیین هدف با نوشتن کامل جزئیات آن ، انجام کارهای هرچند جزئی و ساده مانند مطالعه چند صفحه از یک کتاب در جهت تحقق هدف مورد نظر ، داشتن تجسم جهت باور پذیری و منطقی نمودن خواسته برای خودمان ، گفتن عبارات تاکیدی و ساخت و نصب dream board در اتاق و جلو چشممان ، دیدن و توجه نمودن به پیشرفت های هرچند کوچک در مسیر تحقق خواسته یا تایید کردن نشانه ها. از همه جالب تر برای من این جمله پایانی بود ” حقیقت این است که هیچ رمز و راز خواصی وجود ندارد تا قدرت ذهنی ناخود آگاه شما را فعال کند ، شما مجبور نیستید از هیچ تکنیک خاصی استفاده کنید . آنچه نیاز دارید یک هدف روشن و یک میل دائم برای رسیدن به هدف است . شدت میل این انرژی را به ضمیر ناخودآگاه می دهد که این انرژی به نوبه خود ، شما را در مسیر تحقق آن هدف هدایت خواهد کرد.

  پاسخ
 2. shimaElviiishhh گفته:

  از اینکه در رشد و پیشرفت ناخودآگاه کمک و حمایتمان می کنید سپاسگزارم. من کاملاً به فایل هاتون ایمان دارم و چندین آلبوم خریداری کردم .
  تنها سوالی که ذهنم مشغول کرده اینه که در فایلهای نجواها تقریباً هر جمله حدوداً 5 بار تکرار میشه اما تاکید داشتید که هر جمله بیش از 25بار تکرار میشه و میخواستم بدونم آیا این 25بار به صورت کامل جمله تکرار میشه ؟ و چگونه در یک فایل 10 دقیقه ای گنجاده شده که به طریقی هم قابل شناسایی و فهم از طریق ناخودآگاه ما باشه ؟
  چون تعداد کثیری از جملات در هر آلبوم هست.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 {امتیازها})