چگونه فکر اقتصادی داشته باشیم

حتما تا به حال به این قضیه فکر کرده اید که چرا بعضی از افراد، ثروتمند هستند و بعضی دیگر فقیر؛ شاید فکر کنید که یک معامله ی عالی، یک کار پردرآمد یا ارث پدری و … این افراد را ثروتمند کرده است درحالی که اگر این سوال را از افراد ثروتمند بپرسید در جواب چیز دیگری را عنوان خواهند کرد و آن ذهنیت آن ها نسبت به ثروت و پول است. با اندکی صحبت با این افراد، متوجه خواهید شد که ذهن ثروتمندی دارند و ذهنشان را طوری پرورش داده اند که برایشان کار می کند. همه ی ما جویای این هستیم که بدانیم چگونه فکر اقتصادی داشته باشیم و راز ذهن ثروتمند چیست؟ چگونه می توان ذهن فقیر را به ذهن ثروتمند تبدیل کرد؟ اگر به دنبال جواب این سوالات هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

اگر شما هم می خواهید بدانید چگونه فکر اقتصادی داشته باشیم با ما همراه باشید.

ذهن ما، به گونه ای برنامه ریزی شده است که در مقابل مسائل غیرعادی از خود واکنش نشان می دهد، آنها را به عنوان یک تهدید به حساب می آورد و از ما محافظت می کند. محافظت در برابر تهدید بسیار خوب است اما این کار باعث می شود فرصت های جدید آموختن و رشد کردن را از دست بدهیم یعنی دقیقاً همان فرصت هایی که برای ثروتمند شدن لازم است.

چگونه فکر اقتصادی داشته باشیم :: ذهن ثروتمند چیست؟

ذهن ثروتمند، ذهنی است که باورهای محدودکننده ای نسبت به پول و ثروت ندارد و همیشه به دنبال کشف راههایی برای رسیدن به ثروت است. افرادی که ذهن ثروتمندی دارند بیشتر به سمت افراد موفق می روند و سعی می کنند با این افراد بیشتر در ارتباط باشند و برای رسیدن به ثروت از تجربه ی انها کمک بگیرند اما در مقابل، باورهای ذهن فقیر نسبت به پول و کسب ثروت محدود می باشد و از برقراری ارتباط با افراد ثروتمند دوری می کنند.

ذهن ثروتمند

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه جذب فرکانسی ثروت و داشتن ذهنیتی ثروتمند کننده  ” فایل پیام های پنهان جذب ثروت “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر باورها و افکار برای داشتن ذهن و طرز تفکری ثروتمند کننده و همچنین جذیب فرکانسی ثروت به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

سابلیمینال ثروت ، فایل مخصوص تاثیر گذار بر ضمیر ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع سابلیمینال های وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

ویژگی های ذهن ثروتمند و ذهن فقیر

پول کثیف نیست!

ذهن ثروتمند با دید بازتری نسبت به پول فکر می کند افراد ثروتمند هیچگاه به این فکر نکرده اند که پول کثیف است برعکس، آنها پول را برابر با قدرت می دانند و همیشه برای بدست آوردن آن تلاش می کنند. به عقیده ثروتمندان پول ابزاری قوی برای رسیدن به اهداف است، فرقی نمی کند که پول چگونه بدست می آید، اگر از راه نامشروع به دست آمده باشد صرف اهداف نامشروع خواهد شد و اگر از راه مشروع به دست آمده باشد صرف اهداف مشروع و کارهای انسان دوستانه خواهد شد و این بستگی به خود فرد دارد.

پول می تواند نتایج مثبتی برای شما داشته باشد مثلا کارهای خداپسندانه ی زیادی وجود دارد که لازمه ی انجام آنها، پول است و در صورتی شما می توانید آنها را انجام دهید که ثروتمند باشید بنابرین هیچگاه نسبت به پول منفی فکر نکنید و اگر افکار منفی به ذهنتان آمد به خودتان یادآوری کنید که، چه کارهای خداپسندانه ای می توانید با پول انجام دهید.

ثروتمندان واقعی کلاهبردار نیستند  فقط ذهن ثروتمندی دارند

فردی خوش پوش را با ماشین گران قیمت می بینیم، اولین فکری که به ذهن ما می رسد چیست؟ بله درست است، در نگاه اول فکر میکنیم این فرد، کلاهبردار، دزد، مال مردم خور و … است. و این باور منفی در اغلب افراد وجود دارد. درست است بعضی از افراد، از راه نامشروع به ثروت رسیده اند اما خیلی ها هم هستند که با پشتکار، دانش و هوش مالی و تجاری به ثروت رسیده اند و به افراد زیادی خیر رسانده اند و خیلی ها را به کار گرفته اند. این افراد، ثروتمندان سالمی هستند که ثروت را برای کارهای انسان دوستانه به کار میگیرند و همواره برای بدست آوردن آن تلاش می کنند.

چگونه فکر اقتصادی داشته باشیم

شما سعی کنید زندگی نامه و مسیر موفقیت افرادی را مطالعه کنید که از صفر شروع کرده اند و با کارآفرینی به ثروت رسیده اند،. شمار اینگونه افراد در جهان و ایران زیاد است مسیر و رفتار آنها را، در رسیدن به موفقیت بررسی کنید و از آنها الگو بگیرید.

ذهن ثروتمند همیشه به “چگونه می توانم” فکر میکند

افراد ثروتمند به داشته ها بیشتر فکر می کنند اما ذهن فقیر همیشه روی کمبودها و نداشته ها متمرکز می شود به همین دلیل انسانهای فقیر در راه کسب ثروت، به “ناامیدی” و “نتوانستن” می رسند اما ذهن ثروتمند همواره به “چگونه می توانم” می اندیشد.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که ذهن با گفتن “نمی توانم” برای یافتن راه حل جدید خاموش می شود اما با گفتن “چگونه” به دنبال یافتن راه حل، برای حل مسئله می افتد. سعی کنید فهرستی از علایق، مهارت ها و استعدادهای خود تهیه کنید و ببینید کدام یک می تواند شما را به ثروت برساند.

افراد ثروتمند بجای کار  ” کارمندی” کارآفرینی می کنند

افراد با ذهن فقیر فقط به دنبال این هستند که درس بخوانند، دانشگاه قبول شوند و مدرک بگیرند و نهایتاً در جای ثابتی استخدام شوند اما ذهن ثروتمند با شرایط کنونی اقتصاد جامعه،

4.2/5 - (4 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

12 پاسخ
  1. شری گفته:

    با۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون چه شغلی و پیشنهاد میکنید که راه اندازی کنیم.

    پاسخ
    • جهانشیر غلامی گفته:

      سلام با ۳۰۰ میلیون چه کاری می توان راه انداخت ماه را رهنمایی کنید

      پاسخ
  2. علیرضا گفته:

    ادمی‌که‌قکرش یه بالا رفتن پله هم‌نباشه سنگ‌میچینه زیره پاش تا بیادبالا برای‌پولدار شودن باید هزار تومنیم که ته جیبت داری بکنی ۲ دوتومن تا سرمایه جذب کنی بجای کسر کردن

    پاسخ
  3. حسین گفته:

    برای شروع اولین گام آرامش و تمرکز و شناخت توانمندی‌های خود باید بود
    ولی بدون سرمایه فکر نمیکنم به این مشکل فایق شد

    پاسخ
  4. محسن گفته:

    خواستن توانستن است اگه همین جلرو بفهمی 80درصد راهو رفتی ایمان به خواسته و باور خواستهاتون 20درصد مابقی هستش تا قبل از تلاش میشه ذهن آماده ثروتمند شدن بعدشم به قطع یقین خودتون تلاش میکنید.تمام

    پاسخ
  5. کوثر گفته:

    من خواستم و تونستم…
    از صفر شروع کردم و امروز کارفرما هستم.
    به امید موفقیت و سربلندی تمام جوونهای کشورم

    پاسخ
  6. سارا گفته:

    کاش یکی بود بگه چکار کنیم دراین شرایط که به پول برسیم دست روی هرکاری میذاری یاسرمایه زیادمیخواد یابازارش راکدشده

    پاسخ
  7. sina گفته:

    خواستن توانستن است
    وقتی میشه زندگی راحت و خوب داشت،چرا زندگی معمولی داشته باشیم.

    پاسخ
  8. محسن. گفته:

    نظرییه جالبیه اما بدون راهکارییه اجرائی کم ارزشه.
    دوست شما محسن.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *