ویدیو آیا سابلیمینال روی اطرافیان ما نیز تاثیر می گذارد؟

رعایت حریم خصوصی دیگران در گوش دادن به سابلیمینال هنگام استفاده از اسپیکر

ممکن است این سوال برای شما هم ایجاد شده باشد ؛ آیا زمانی که با اسپیکر سابلیمینال گوش می کنیم ، اطرافیان ما که صدا را می شوند ، تاثیر می پذیرند؟

قبلا در مقاله ی سابلیمینال را با چه وسیله ای گوش دهیم؟ توضیح دادیم که منظور ما از اسپیکر و هندزفری چیست ؟! ( در آن مقاله همچنین ، چگونگی تنظیم صدای هدفون و هندزفری ؛ به صورت ویدئویی وگام به گام وجود دارد.)

وقتی می گوییم اسپیکر ؛ منظور ما هر وسیله ای مثل لب تاپ یا گوشی یا ضبط های خانگی و ضبط ماشین و… است که قابلیت پخش صدا را داشته باشند به گونه ای که علاوه بر ما ، اطرافیان ما در آن محیط هم می شنوند.

اما هندزفری ، هدفون و… صدا را فقط برای شما پخش میکنند و به گوش سایر اطرافیان شما نمی رسد.

بسیاری می گویند ؛ زمانی که ما در محیط کار یا منزل هستیم ، مایل هستیم که صدا در محیط پخش شود و اینطور راحت هستند .

آیا این تجاوز به حریم خصوصی دیگران محسوب می شود یا تغییراتی برای آنها ایجاد نمی شود؟

اثر سابلیمینال روی اطرافیان ما

اهمیت آمادگی ذهنی در تاثیر پذیرفتن از سابلیمینال

اینطور نیست که هر کسی بدون هیچ مقدمات ذهنی و باوری ، بتواند سابلیمینال گوش کند و وضعیت ذهنی و جسمی او تغییر کند!!

چراکه ، اگر اینطور بود ، قطعا افراد و دولتهای سو استفاده گر از این نقطه ضعف ما سو استفاده می کردند و ما را به سمت خواسته های خود منحرف می کردند!

اما چرا نمی شود؟!

کسی که سابلیمینال گوش می کند ، می داند که قرار است یک واقعیت جدید در وضعیت خود ایجاد کند ؛ پس در گام اول ناخودآگاه او پذیرفته است که “من تحت تلقیناتی هستم برای اینکه این نتیجه در ذهن یا جسم من ایجاد شود” . پی در این صورت است که تغییر به سمت واقعیت جدید و مطلوب امکان پذیر می شود.

اما به صرف شنیدن صدای سابلیمینال ، بدون اینکه بدانیم چیست و چه کاری انجام می دهد ، ناخودآگاهمان نمی تواند این واقعیت جدید یا تغییر را بپذیرد و در جهت آن فعال شود ؛ چون دلیلی برای آن نمی یابد.

درست است که ناخودآگاه ما می شنود اما تا جای ممکن و به شدت مقاومت می کند ، مثل آب در هاون کوبیدن است  و فایده  و تاثیری نخواهد داشت ؛ چرا که مقدمات ذهنی لازم فراهم نشده است.

در این حالت ، چیزی که ناخودآگاه دریافت و پردازش می کند ، در مجموع فاقد دلیل و برهان است پس چنین چیزی را نمی تواند به واقعیت برساند و تحقق ببخشد.

فقط ممکن است ذهن تحت تاثیر تلقین در سطح ناخودآگاه قرار بگیرد.

تاثیر سابلیمینال بر اطرافیان

 اهمیت پیش زمینه ذهنی برای استفاده از سابلیمینال

کسی که از یک منبع معتبر سابلیمینال تهیه و استفاده می کند و می داند که قرار است درنهایت چه اتفاقی رخ دهد ، با تجسم خود آن را جهت دهی کرده است ، سیگنال های ذهنی را آماده کرده است و ناخودآگاه او دقیقا می داند که چه چیز میخواهد ؛ پس مطمئن است که این تغییر یا به اصطلاح adaptation ، برای بقای او بی خطر است.

پس نگهبان یا فیلتر ناخودآگاه ، اجازه می دهد که به تدریج مکانیسم تغییرات و پذیرش واقعیت جدید فعال شود.

اصولا ، بهتر است که کسی در اطراف ما نباشد ؛ اما اگر بود و از محتوا اطلاعی نداشت و شما هم به او چیزی نگفتید ، با احتمال بسیار زیاد ، هیچ تغییر خاصی را تجربه نخواهد کرد.

اما بهتر است که به حریم خصوصی دیگران احترام بگذاریم و در خلوت خودمان گوش کنیم ؛ به خصوص آلبومهایی که برای جنبه های خاص و شخصی ما هستند.

موفق و سربلند باشید.

نظرات و تجربیات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 {امتیازها})