تاثیر موسیقی های تنظیم امواج مغزی

تاثیر موسیقی های تنظیم امواج مغزی

تاثیر تکنولوژی صدا برای تنظیم امواج مغزی بر مراقبه و برون فکنی و …

موسیقی های تنظیم کننده امواج مغزی تاثیر بسیار زیادی در زمینه های مراقبه، برون فکنی و رویابینی دارند که در سال های اخیر نیز بسیار متداول شده اند. تاثیر موسیقی های تنظیم امواج مغزی به این صورت است که این موسیقی ها یک سری فرکانس هایی دارند و این فرکانس ها جهت تنظیم نمودن مغز به کار برده می شوند.

تنظیم امواج مغزی توسط فرکانس های موسیقی های تنظیم امواج

برای استفاده از فرکانس های این موسیقی ها باید آهنگ مورد نظر را به وسیله ی هدفون گوش کنید، مغز شما این فرکانس را با امواج مغزی هم سطح می نماید. هر موج مغزی برای یک مسئله خاص کاربرد دارد، به طور مثال سطح گاما برای تمرکز فکر، سطح تتا جهت رویابینی، سطح آلفا برای هیپنوتیزم و سطح دلتا جهت پرواز روح مناسب هستند.

تمام موسیقی هایی که جهت تنظیم فرکانس های مغزی استفاده می شوند از نظر ساخت دارای تفاوت هایی هستند اما کار تمام آنها به صورت مشترک تنظیم فرکانس های مغز می باشد. تکنولوژی های موسیقی دارای انواع مختلفی مانند Mounaral Beats، Binaural Beats  و Isochronic tones هستند.

تاثیر موسیقی های تنظیم امواج مغزی
اساس کار تمام موسیقی های تنظیم امواج مغزی بصورت مشترک تنظیم فرکانس مغزی می باشد

در واقع تنها کسی می تواند به عالم خلسه وارد شود که در طی سال های طولانی تمرین مراقبه انجام داده باشد. با توجه به اینکه هر انسانی دارای حواس پرتی ها و داشتن مشکلاتی در جهت تمرکز کردن است و اینکه عواطف و احساسات به صورت دائمی به سطح هوشیاری می رسند، امکان به خلسه بردن امواج مغزی در حالت عادی غیر ممکن است. تاثیر موسیقی های تنظیم امواج مغزی به شکلی می باشد که یک نیروی خارجی به مغز وارد کرده و مغز را تسلیم می نماید تا به عالم خلسه برود.

*

همانطور که مشخص است موسیقی به تنهایی نمی تواند کارایی لازم را داشته باشد و برای نتیجه گرفتن از موسیقی های تنظیم امواج مغز بهتر است که تمرینات مرتبط با مراقبه و پرواز روح را دائما انجام دهید.

برای نتیجه گرفتن بهتر از موسیقی های تنظیم امواج بهتر است تمرین های مراقبه و پرواز روح را دائما انجام دهید

براساس تجربه شخصی باید به شما بگویم که در زمان شروع تمرین های مرتبط با عمل برون فکنی از آهنگ های تنظیم کننده امواج بسیار کمک گرفتم و تاثیرات آن را حتی در چند روز اول مشاهده کردم. در روزهای نخست قدرت چاکرا ها بسیار پایین است و تمرکز فکری کم می باشد.

با این وجود پیشرفت چشمگیری جهت خارج شدن از بدن و رسیدن به یک حالت خلسه نصف و نیمه را داشتم. در جهات دیگر نیز با استفاده از موسیقی های امواج مغز توانستم قدرت تمرکز فکری خود را بالا ببرم. در نتیجه اگر شما در کنار تمرینات عادی خود از این موسیقی ها استفاده نمایید، سرعت پیشرفت شما بسیار سریع تر خواهد بود.

رابرت بروس که از اساتید مطرح در زمینه پرواز روح می باشد به تاثیر موسیقی های تنظیم امواج مغزی در کتاب تمرینات پرواز روح در 90 روز اشاره کرده و فایل های صوتی در این رابطه را منتشر نموده است.

تاثیر تکنولوژی صدا برای تنظیم امواج مغزی بر مراقبه و برون فکنی
کتاب تمرینات پرواز روح در 90 روز از رابرت بروس

آیا موسیقی های تنظیم کننده امواج مغزی خطرناک هستند؟

دقت داشته باشید که در زمان رانندگی یا انجام امور مهم از موسیقی هایی که موجب ایجاد خلسه شدید در شما می شوند استفاده نکنید. یا اگر شما مبتلا به بیماری های خاص مانند اپیلیسی می باشید بهتر است که از انواع موسیقی تنظیم امواج مغز استفاده نکنید چرا که احتمال تشنج کردن شما بالا می رود. در شرایط عادی منعی برای استفاده از این موسیقی ها وجود ندارد.

تاثیر تکنولوژی صدا برای تنظیم امواج مغزی بر مراقبه و برون فکنی
بهتر است هنگام رانندگی و کارهای مهم از موسیقی های خلسه آور امواج مغزی استفاده نکنید

چگونه باید به آهنگ های تنظیم کننده نوار مغزی گوش کرد؟

با توجه به نوع آهنگی که گوش می دهید اگر آهنگ مورد نظر از مدل Binaural Beats باشد، دارای دو فرکانس مختص هر گوش است که این فرکانس ها برای تاثیر روی نیمکره های مغز می باشند تا با تلفیق آنها بر روی مغز تاثیر بگذارند.

برای استفاده از این مدل از موسیقی ها باید از هدفون استفاده کنید، لازم است که سمت چپ و راست هدفون را درست به کار گیرید. اگر علاقه ای به استفاده از هدفون ندارید باید از موسیقی های Monaural Beats و Isochronic Tones کمک بگیرید، این موسیقی ها بدون هدفون نیز کارایی داشته و صدا های عجیب کمتری تولید می کنند.

تاثیر موسیقی های تنظیم امواج مغزی
بسته به نوع موسیقی امواج مغزی می توانید از هدفون یا بدون هدفون استفاده کنید

آیا آهنگ هایی که در سایت هایی مانند یوتیوب گذاشته می شوند تاثیر گذار هستند؟

از آهنگ هایی که در زمینه تاثیر موسیقی های تنظیم امواج مغزی استفاده می شوند در سایت هایی مانند یوتیوب بسیار می بینید، معمولا این موسیقی ها کیفیت خوبی ندارند و عمل جدا نمودن فرکانس ها در آنها به صورت حرفه ای انجام نشده است، در نتیجه تاثیر گذاری خوبی هم ندارند.

در حقیقت هر موسیقی دانی قدرت تولید چنین موسیقی هایی را ندارد و بیشتر افراد تازه کار فکر می کنند که با ترکیب نمودن یک متن آرامش بخش با فرکانس هایی که نرم افزار ها در جهت تنظیم امواج مغزی تولید می نمایند، می توانند یک موسیقی تاثیر گذار تولید کنند. اما تعداد شرکت هایی که موفق به ساخت چنین موسیقی هایی در جهان شده اند انگشت شمار هستند، این شرکت ها از تکنولوژی های چندگانه ی دیگری نیز برای تولید موسیقی های تاثیر گذار استفاده می کنند.

تاثیر فرکانس موسیقی بر مغز
موسیقی های تنظیم امواج شبکه یوتیوب مورد تایید نیستند چون کار تولید این نوع موسیقی ها پیچیده و تخصصی می باشد
4/5 - (1 {امتیازها})