تقویت حافظه بلند مدت

در این مقاله به بررسی تکنیکهای تقویت حافظه بلند مدت خواهیم پرداخت و همچنین در اواسط صفحه شما را با ابزاری آشنا می کنیم و لینک آن را برای شما قرار می دهیم ( سابلیمینال تقویت حافظه ) که موجب تغییر حالات و شرایط ذهنی و بهبود فوق العاده عملکرد حافظه شما با کمک تلقینات قدرتمند به ضمیر ناخودآگاه می شود.

بدون  شک هر کسی آرزو دارد آنچه را که می بیند، میشنود یا میخواند که برایش اهمیت دارد ، بدون کوچکترین تصرفی به حافظه خود منتقل کند و بتواند برای بلند مدت و بصورت پایدار از آن استفاده کند، مطمئنا  شما هم به دنبال حافظه ی بهتری هستید ما در این مقاله روشهای تقویت حافظه بلند مدت را بررسی خواهیم کرد.

تکنیک های تقویت حافظه بلند مدت

حافظه محل ذخیره سازی اطلاعات است و به دو دسته ی حافظه کوتاه مدت و حافظه بلند مدت تقسیم می شود. اطلاعات ابتدا در حافظه کوتاه مدت ذخیره میشوند و بعد از تکرار و تمرین مداوم به حافظه بلند مدت منتقل می شوند. برای تقویت حافظه بلند مدت راههای متنوعی وجود دارد و محققین راههای متفاوت و تکنیک های مختلفی را در این زمینه بیان کرده اند. حال تکنیک های تقویت حافظه بلند مدت را بررسی می کنیم.

برای داشتن حافظه ی قوی ، اولین نکته “تمرکز” است. جهت ثبت بهتر اطلاعات در مغز داشتن تمرکز الزامی است.

تقویت حافظه بلند مدت

تاثیر تمرکز در تقویت حافظه

وقتی که فردی چند کار را بطور هم زمان انجام می دهد معمولاً تمرکز کاملی روی هیچ کدام از کارها ندارد مثلا کسی که می خواهد مطالعه کند همزمان در ذهنش به چند کار دیگر فکر می کند یا با اطرافیان حرف می زند یا تلویزیون نگاه میکند و … در این شرایط از مطالعه ، اطلاعات بصورت کامل در ذهن ثبت نمی شود. بنابرین مغز برای ثبت صحیح و کامل اطلاعات به تمرکز نیاز دارد و اگر اطلاعات بصورت کامل در حافظه ذخیره نشوند یادآوری کامل آنها به شدت سخت خواهد بود.

تقویت حافظه بلند مدت :: تثبیت با تکرار

تکرار موجب یادگیری میشود و همچنین تکرار زیاد عملی منجر میشود که آن عمل ملکه ی ذهن شود. افراد زیادی بخاطر اینکه چیزی را به ذهن بسپارند مدام آن را تکرار میکنند و این تکرار باعث میشود ماندگاری اطلاعات برای بلند مدت در حافظه بیشتر شود. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که تکرار باید همراه با تمرکز باشد در غیر اینصورت تکرار، نتیجه نخواهد داد. شاید فردی مطلبی را بیش از 100 بار تکرار کند اما بعد از مدتی فراموش کند دلیل چنین موضوعی میتواند عدم تمرکز باشد. پس سعی کنید تکرار با تمرکز همراه باشد تا منجر به تثبیت اطلاعات در حافظه بلندمدت شود.

تقویت حافظه بلند مدت

قبل از ادامه مطلب همونطور که در ابتدای مقاله به شما وعده دادیم :

برای مشاهده آلبوم سابلیمینال تقویت حافظه روی لینک سابلیمینال تقویت حافظه کلیک کنید

سابلیمینال درس خواندن برای افزایش کشش و علاقه به درس و همچنین سابلیمینال هوش و یادگیری سریعتر هم کمک حال شما خواهد بود.

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های تحصیلی وبسایت سابلیمیران آشنا شوید.

سازماندهی اطلاعات برای حافظه

همانطور که کتاب ها جهت دسترسی آسان به مطالب، فصل بندی و بخش بندی میشوند، مغز هم اطلاعات را سازماندهی میکند و اطلاعات سازماندهی شده را بهتر درک میکند و به این شیوه علاقه زیادی دارد. بنابرین اگر اطلاعاتی را که میخواهیم در حافظه برای مدت طولانی ثبت شود بصورت سازماندهی شده و دقیق در بیاوریم، مغز هم به هنگام یادآوری اطلاعات دقیق عمل خواهد کرد و راحتتر اطلاعات را به خاطر شما خواهد آورد.

به کاربردن تکنیک های تقویت حافظه

برای تقویت حافظه تکنیک ها و روشهای مختلفی از قبیل تصویر سازی، منظوم سازی، مخفف کردن مطالب، استفاده از شعر و آهنگ و … ابداع شده اند که همگی کمک میکنند تا مشکلترین و پیچیده ترین اطلاعات در حافظه ثبت شوند.به عنوان مثال بعضی از افراد برای اینکه مطلبی را یاد بگیرند می نویسند یا برخی صدایشان را ضبط میکنند و به آن گوش می دهند. به هر حال استفاده از این تکنیک ها بستگی به شرایط و تواناییهای خود فرد دارد.

تقویت حافظه بلند مدت :: ارتباط زنجیره ای بین اطلاعات قدیمی و جدید

اغلب ما هنگامی که مطلب جدیدی را یاد می گیریم کار را تمام می دانیم و فکر می کنیم که کاملا یاد گرفتیم اما فراموش می کنیم که اطلاعات جدید را با اطلاعات قدیمی موجود در ذهنمان پیوند دهیم . پیوند زنجیره ای اطلاعات به اطلاعات و تجربیات قدیمی تر باعث خواهد شد هر دو موضوع بهتر و دقیقتر در حافظه تثبیت شوند و برای مدت بیشتری در ذهن باقی بمانند.

تفکر مثبت و شاد منجر به تقویت حافظه می شود

فکر شاد و اندیشه مثبت یکی از راههای ساده در تقویت ذهن به شمار می روند این نوع تفکر با توجه به این که حس خوش آیندی در فرد بوجود می آورد باعث میشود روی مغز و حافظه هم تاثیر مثبتی داشته باشد. ممکن است انسان تجربیات مختلفی از حوادث زندگی داشته باشد هر چه تفکر فرد نسبت به این حوادث منفی تر باشد به همان میزان حافظه را هم تخریب خواهد کرد و برعکس تفکر مثبت نسبت به این حوادث التیام بخش حافظه خواهد بود.

بازگو کردن خاطرات خوش زندگی

بدون شک در طول زندگی هر فرد اتفاقات و تجربه های خوبی رخ داده است  مرور و بازگو کردن این اطلاعات حس خوبی را به فرد می دهد و این حس خوب بر عملکرد حافظه هم تاثیر میگذارد.

خوب در این مقاله با راه های تقویت حافظه بلند مدت آشنا شدید. لینک آلبوم تقویت حافظه را هم در اواسط صفحه برای شما درج کرده ایم. لطفا دیدگاه های خود را در قسمت دیدگاه های همین صفحه با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

4/5 - (1 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *