حالت آلفای ذهنی و تلقین پذیری از سابلیمینال ها

تاثیر امواج  آلفا ی ذهنی بر تلقین پذیری از سابلیمینال ها

آیا تا به حال در مورد حالت آلفای ذهنی چیزی شنیده اید ؟

چه رابطه ای بین حالت آلفای ذهنی و تلقین پذیری از سابلیمینال ها وجود دارد؟

 امواج مغزی و انواع دسته بندی آنها

هانس برگر ؛ روانشناس و دانشمندی بود که توانست امواج مغزی را کشف کند ؛ او متوجه شد که بخش های مختلف مغر ، سیگنال ها و ارتعاشات مخصوص خود را ساطع می کنند. او توانست امواج مغزی را ثبت کند.

امواج مغزی بر اساس میزان فرکانس ، به دسته های ختلف قابل تقسیم بندی هستند .

در تصویر زیر این امواج  را به ترتیب ، به همراه محدوده فرکانسی مشاهده خواهید کرد :

تاثیر امواج مغزی بر سابلیمینال

هر کدام از امواج ذهنی ، بر بخشی از عملکرد های ذهنی ، هیجانی و رفتاری انسان اثر دارد. هرچه فعالیت قشر مغز بیشتر باشد ، فرکانس این امواج ذهنی بیشتر است.

بیشترین میزان آن ، زمانی است که بیداریم و در حال انجام فعالیت های روزانه هستیم ؛ کمترین میزان آن هم هنگام خواب ، کما یا بیهوشی است.

 حالت آلفای ذهنی و تاثیر پذیری از سابلیمینال

طول موجی که برای ما در استفاده از سابلیمینال ها ، حالت طلایی و مطلوب است ؛ موج آلفای ذهنی است.

زمانی که به هر دلیل سطح هوشیاری ما کم می شود ، مثل زمانی که برای خوابیدن روی تخت یا زمین دراز می کشیم و حالت خواب برما تسلط پیدا می کند ، پلک های ما سنگین می شود ، گوش های ما مطالب را نصفه و نیمه می شنود ؛ حالتی نزدیک به خواب اما هنوز در بیداری هستیم و صدای محیط اطراف را می شنویم . در این حالت امواج مغزی ما کاهش پیدا می کند و به حدود 14 سیکل در ثانیه می رسد.

هرچه احساس خواب آلودگی ما بیشتر باشد ، امواج مغزی ما کمتر می شود.

امواج آلفای ذهنی ، در محدوده ی ناخودآگاهی ما قراردارد و در مرز میان دو نیمکره ی مغزی ما جریان پیدا می کند.

یکی از زمان های خوبی که می توانیم از سابلیمینال استفاده کنیم ، این زمان است ؛ هر چند که اصراری بر آن نداریم چرا که طبق تجربه بر ما ثابت شده است بعضی افراد در طولانی مدت اذیت می شوند و ریتم نرمال خواب و بیداری آنها بهم میخورد.

اما اگر این مشکل برای شما ایجاد نمی شود و راحت هستید ، یکی از بهترین زمان ها برای گوش دادن به سابلیمینال است ؛ چون تلقین پذیری بسیار بالاست و برای  کسانی که می خواهند تسلط حیرت انگیزی به خود پیدا کنند و در ذهن و جسم خود تاثیر بگذارند ( چیزی که از نظر ما ، می تواند بالاترین قدرت و آزادی یک انسان محسوب شود ) ، این حالت دروازه ی ورود به سطوح عمیق تر ناخودآگاه است و می توانند بهره ی زیادی از آن ببرند.

هرچند که ماندن در این حالت ، آن هم برای طولانی مدت ، کار هر کسی نیست و کسانی که در این زمینه ادعا دارند ، معمولا حالت آلفای ذهنی را خوب نشناخته اند و تصور می کنند که در حالت آلفای ذهنی هستند.

روش سریع برای ماندگاری در حالت آلفای ذهنی

اگر بخواهیم یک فوت کوزه گری به شما بگوییم که با تمرین ، خیلی راحت تر و سریع تر بتوانید مدت زمان بیشتری در حالت آلفا بمانید ، مدیتیشن قبل از خواب است.

مدیتیشن ، چه قبل و چه بعد از خواب ، ذهن را آرامتر می کند و کمک می کند که مدت زمان بیشتری در حالت آلفا بمانید و یا اینکه حداکثر تا سطح SMR بروید و برگردید  ؛ که البته کاری نسبتا سخت است و تمرین و استمرار زیادی می طلبد.

به طور کلی خوب است ک نصف زمانی که میخواهید سابلیمینال گوش کنید را به زمان قبل یا بعد از خواب یا در رختخواب اختصاص دهید ؛ به هر میزانی که در آن حالت ماندید ، استفاده کنید ؛ اگر هم خارج شدید از آن حالت و  ذهنتان به افکار مختلف مشغول شد ؛ بدانید کاملا طبیعی است و با خودتان نجنگید ؛ همنطور که گفتیم باید این حالت را با تمرین ارتقا داد پس می توانید همچنان به گوش دادن سابلیمینال ادامه دهید و لزومی ندارد حتما در آن حالت باشید.

امیدواریم ابهاماتتان در مورد گوش دادن به سابلیمینال در حالت آلفا برطرف شده باشد.

تا به حال چه استفاده هایی از حالت آلفای ذهنی خود داشته اید ؟

نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 {امتیازها})