ملاک جراحی بینی خوب و زیبا

ملاک جراحی بینی خوب و زیبا چیست؟ آیا میتوان برای بینی زیبا، معیار یا ملاک تعریف کرد؟ میدانید که زیبایی یک مفهوم نسبی است. اما تعادل و توازن همیشه مورد قبول است و زیبا شمرده میشود. بینی عمل شده باید زیبا و طبیعی باشد. امروزه علم زیبایی شناسی موفق شده است معیارهایی را مشخص کند که مورد پذیرش همگان است و بینی را که براساس آن معیارها عمل شده باشد زیبا در نظر میگیرند. تعدادی از این معیارهای زیبایی در این نوشته معرفی خواهند شد. معیارهایی مانند: تناسب اجزاء صورت، رابطه بینی، لب ها و چانه، انحراف بینی، ارتباط بینی با چشم ها، پهنای بینی، زیر بینی، ارتفاع بینی، پشت بینی، زاویه بین بینی و لب برای یم بینی زیبا لازم و ضروری است.

اساسی ترین عامل در تعیین میزان موفقیت جراحی بینی، ضخامت پوست بینی است. افرادی که پوست بینی بسیار نازکی دارند، کوچکترین غیر قرینگی ها از زیر پوست آشکار میشود. از طرف دیگر در افرادی که پوست بینی ضخیم است و به اصطلاح بینی گوشتی میباشد تغییراتی که داده میشود آنچنان قابل توجه نیست. بهترین کاندید برای جراحی بینی کسانی هستند که پوستی با ضخامت متوسط دارند. در جراحی زیبایی تغییراتی در نحوه قرارگیری استخوان و غضروفهای بینی ایجاد میشود تا ساختار بینی به معیارها نزدیک شود با این حال بعد از جراحی در هنگام ترمیم بافتهای بینی تغییراتی ایجاد میشود که همگی تحت کنترل جراح نیست. به طور کلی 90 درصد تغییرات روی بینی در کنترل جراح است و 10 درصد موارد خارج از کنترل اوست و در اینگونه موارد اگر فرد بخواهد جراحی دوم انجام میگیرد تا تغییرات ناخواسته اصلاح شود.

ملاک جراحی بینی خوب و زیبا

استانداردهای برای زیبایی بینی

استاندارد یا معیار زیبایی، یک مفهوم علمی است. برای به دستیابی به این استانداردها، چهرۀ افرادی را که اکثریت افراد جامعه آنها را زیبا میپندارند را تجزیه و تحلیل نموده و نکاتی که صورتشان داشته یادداشت کرده و به نتایجی رسیده اند. زاویۀ بین بینی و لب، زاویۀ بینی و پیشانی، نسبت اندازۀ بینی با گونه ها، اندازه بینی نسبت به صورت، با اعداد مشخصی بیان شده و در قالب علم معرفی شده اند. در جراحی بینی سعی میکنند چهرۀ فرد را به استانداردها نزدیک کنند تا بعد از جراحی از نظر بیشتر افراد زیبا به نظر برسد.

تناسب هریک از اجزای صورت

صورت باید دارای سه نسبت یک/سوم مساوی باشد که عبارتند از :

  • محل رویش مو تا ابروها
  • از ابروها تا پایین بینی
  • از پایین بینی تا زیر چانه

یک/سوم تحتانی صورت خود تقسیم بندی دیگری دارد به شکلی که از پایین بینی تا بالای لب بالا، باید یک/سوم کل این قسمت باشد. در صورتی که صورت فرد با این یک/سوم های مساوی مطابقت نداشته باشد زیبایی وی تحت الشعاع قرار میگیرد.

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه کمک به کوچکتر شدن طبیعی بینی و تغییر گرایش بدن برای داشتن بینی خوش فرم و زیبا ” فایل پیام های پنهان زیبایی بینی “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و حالات بدنی برای داشتن بینی کوچکتر به کمک ضمیر ناخودآگاه و تاثیر بر عملکردهای ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

سابلیمینال بینی کوچک ، فایل تاثیر گذار بر ضمیر ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمینال وبسایت سابلیمیران آشنا شوید.

همچنین سابلیمینال بینی عروسکی هم برای این منظور کاملا مرتبط می باشد.

رابطه بینی، لب ها و چانه

اگر یک خط خطی عرضی در صورت تصور کنیم که از زیر چشم به بالای سوراخ گوش ترسیم میشود و بعد خطی عمود بر این خط بگونه ای رسم کنیم که از جلوی لب بالا بگذرد، لب پایین باید 2 میلیمتر عقبتر از این خط قرار بگیرد و در آقایان چانه نیز باید به موازات لب پایین باشد اما در خانمها چانه اندکی عقب تر از لب پایین قرار میگیرد.

پهنای بینی

پهنای پایه بینی باید برابر فاصله دو چشم باشد و پهنای قسمت استخوانی بینی باید 80 درصد پهنای پایه بینی باشد.

ارتفاع بینی

ارتفاع بینی به فاصله نوک بینی تا صورت گفته میشود. ارتفاع بینی باید حدوداً 67 درصد طول بینی باشد. بهتر است ارتفاع بینی برابر با پهنای بینی باشد.

ارتباط بینی با چشم ها

یک خط بصورت منحنی در نظر بگیرید که از زیر ابرو به روی بینی رسم شود و سپس تا نوک بینی امتداد داشته باشد در هر طرف، این خط منحنی، بدون شکستگی باید قابل رسم باشد.

انحراف بینی

خطی از وسط پیشانی به وسط چانه رسم میشود. بینی باید روی این خط قرار داشته باشد.

پشت بینی

اگر خطی از ریشه بینی به نوک بینی رسم کنیم پشت بینی باید در خانم ها 2میلیمتر عقب تر از این خط،و در آقایان باید روی این خط باشد. پشت بینی در خانمها باید اندکی تو رفته باشد.

زیر بینی

براساس معیارهای زیبایی، در نگاه از زیر، قطر سوراخهای بینی باید دو برابر فاصله نقطه بالایی سوراخ های بینی تا نوک بینی باشد.

زاویه بین بینی و لب

زاویه بین خطی که بالا و پایین سوراخ بینی را به هم متصل میکند و خطی که عمود بر لب بالاست را زاویه بین بینی و لب میگویند این زاویه باید در خانمها 95 تا 100 درجه و در آقایان 90 تا 95 درجه باشد.

اگر خطی از زیر بینی رسم کنیم سپس خطی از نوک بینی به این خط وصل کنیم زاویه بین این دو خط باید بین 30 تا 45 درجه باشد. زاویه بندی مناسب یکی از هنرهای جراحی بینی است. تعداد محدودی از معیارهای زیبایی بینی و صورت معرفی شدند. به غیر از معیارهای فوق معیارهای دیگری نیز وجود دارند که در صورتی که جراح مطابق آنها عمل نماید زیبایی فرد در نگاه اغلب افراد جامعه بیشتر خواهد شد.

5/5 - (1 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *