آیا سابلیمینال واقعی است؟

بررسی سابلیمینال از نظر علمی

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که آیا سابلیمینال ها از لحاظ علمی در دنیا مورد تایید هستد یا خیر؟

و اینکه در این زمینه چه تحقیقاتی صورت گرفته است و چه نتایجی داشتند؟

اما پیش از ادامه لازم هست تاکید کنیم که همونطور که در انتهای این ویدیو هم ذکر شده ما هیچ اصراری مبنی بر پذیرش مطالب گفته شده نداریم توصیه همیشگی ما این هست که خود شما دوست عزیز با استفاده از آلبوم های تست رایگان که در موضوعات ذهنی و جسمی در اختیار شما قرار گرفته نسبت به کسب اطمینان و صحت عملکرد سابلیمینال ها اقدام کنید و بعد اقدام به خرید کنید.

آیا سابلیمینال واقعی است؟ :: اسناد علمی بودن سابلیمینال

سعی کردیم به بهترین و معتبر ترین منابع استناد کنیم تا ان شاالله به کمک هم بتوانیم عمیقا بپذیریم  و هرگونه مقاومت ناخودآگاهی که از جانب شک و تردید های علمی هست ، برطرف شود!

همچنین این مورد بتواند کمک کند که دوستان حداکثر نتیجه را از آلبوم هایی که به شکل کاملا استاندارد و تاثیرگذار ، در مجموعه ی سابلیمیران تهیه کرده ایم ، دریافت کنند.

به خاطر جدید بودن استفاده از این تکنولوژی به این شکل ؛ حتی منابع انگلیسی هم به وفور موجود نیست و غالبا دانشگاه های آمریکایی و یکسری محقق ها به صورت مستقیم مطالعاتی  داشتند که سعی میکنیم به مرور برای شما بیان کنیم.

منابعی که در این مطلب به شما معرفی می کنیم ، احتمالا برای اکثر شما منابع شناخته شده ای هستند…

با ما همراه باشید!

آیا سابلیمینال واقعی است؟ :: 1. اسناد علمی بودن سابلیمینال در نیویورک تایمز the newyork times

اولین منبع ما ، روزنامه ی معروف نیویورک تایمز هست!

شاید اسم این منبع را بیشتر در خبر ها شنیده باشیم و با قسمت های سیاسی آن آشنایی داشته باشیم (که البته در این زمینه معروف هست) ، اما نیویورک تایمز یک پارت(بخش)  به نام science (علم و دانش) دارد که منبع ثبت مقالات معتبر و مهم در مقیاس جهانی هست.

در سال 1990 آقای دَنیِل گُلمَن(Daniel Goleman)  تحقیقی انجام داده و به ثبت رسانده است به نام”Research Probs What The Mind Senses Unaware ” به معنای اینکه ؛ این تحقیق ثابت می کند آنچه که ذهن به صورت ناآگاه درک می کند!

پیشنهاد می کنیم مقاله را مطالعه کنید ؛ در مورد درک و تصورات عموم  و هرآنچه که در علم در مورد سابلیمینال ها در آن زمان مطرح شده ، هست! این مقاله با مثالهایی از قدرت سابلیمینال آغاز شده است !

2. اسناد علمی بودن سابلیمینال در انجمن روانشناسی آمریکا American Psychological Association

یک جمع از محققین هستند که در سال 2015 ، به بررسی پیام های “زیرآستانه ای یا سابلیمینال”  در مقابل پیام های ” فرا آستانه ای یا سوپرالیمینال ” پرداختند!

تحقیقاتشان نشان میدهد که سوپرالیمینال ها ممکن است در حافظه ی لحظه ای فعال ما اختلال ایجاد کنند ؛ نه سابلیمینال ها!

آیا سابلیمینال واقعی است

منظورشان چیست؟ همان تجربه ای که ما خدمت شما عرض کرده ایم به دفعات زیاد !

اینکه در حین رانندگی سعی کنید سابلیمینال گوش نکنید ، هرچند که این دانشمندان ثابت کردند که اینها مربوط به پیام های فراآستانه ای هست ، اما تجربه ی ما میگوید که وقتی ذهن شما تحت تاثیر پیام های سابلیمینال هست  و در محیطی هستید که سابلیمینال درحال پخش شدن هست (با اسپیکر یا هدفون) ، سطح هوشیاری شما 10 الی 15 درصد کاهش می یابد ؛ مثلا اگر در حالت عادی که سابلیمینال پخش نمی شود، سطح هوشیاری شما 100 باشد ، هنگام پخش سابلیمینال هوشیاری شما حدود 90 هست !

به همین خاطر حافظه ی فعال یا لحظه ای شما ، ممکن است که خیلی خوب وقوی عمل نکند! خصوصا در مواقعی مثل رانندگی که  لازم است عکس العمل های ما خیلی سریع و تصمیم گیری ها به موقع باشد ،  میتواند ایجاد خطر کند.

این مقاله ، خیلی طولانی و مفید هست که خواندنش را به علاقه مندان پیشنهاد می کنیم!

آیا سابلیمینال واقعی است؟ :: 3. اسناد علمی بودن سابلیمینال در دانشگاه آکسفورد Oxford Neoro Science

دانشگاه علوم اعصاب (نورو ساینس) آکسفورد هم این تحقیق ( مورد 2) را در منابع خودش ذکر کرده است . دانشگاه آکسفوردی که احتمالا نیازی به معرفی ندارد و دانشگاهی است بسیار معتبر و معروف در سطح دنیا!

آیا سابلیمینال واقعی است؟ :: 4. اسناد علمی بودن سابلیمنال در ژورنال های علمی Plos One

Plos one یک ژورنال علمی است ؛ ژورنال های علمی فضاهایی  هستند که دانشمندان سراسر دنیا تحقیقاتشان را به اشتراک می گذارند و در واقع به هم افزایی علمی هم در سراسر دنیا کمک میکنند.

وبسایت Plos به آدرس Journals.plos.org ، یک وبسایت بسیار معتبر در دنیا است که تحقیقات علمی را در آن ثبت میکنند! این وبسایت nonprofit بوده و در سانفرانسیکوی آمریکا است  و در زمینه های مختلف پزشکی ، بیولوژی، ژنتیک و…مقالات علمی در آن ثبت شده است.

خانم الیزابت پاول(Elizabeth S. paul) و چند نفر دیگر ، تحقیقی در زمینه ی سابلیمینال انجام دادند ؛ به این صورت که درمان اضطراب اجتماعی(Social Anxiety)  را توسط یک سابلیمینال حاوی پیام های عاطفی مدلسازی کردند و نتایج تحقیقاتشان را ذکر کردند که چگونه توانستند به درمان آن فرد کمک کنند!

5. اسناد علمی سابلیمنال درانستیتوی سابلیمینال تراپی Subliminal Therapy Institute

دکتر اِدوین یاگر(Edwin Yager) از پیشگامان استفاده از سابلیمینال در دهه ی اخیر هستند و تحقیقات فوق العاده ای را در زمینه ی استفاده از کاربرد های جسمانی در کنار کاربرد های ذهنی سابلیمینال انجام دادند و انستیتویی در آمریکا تاسیس کردند که به این موارد می پردازد و دولت فدرال هم این انستیتو را کاملا پذیرفته است!

پیشنهاد می کنیم  از وبسایتشان بازدید کنید ، اطلاعات خوب و مفیدی در اختیارتان قرار میدهد ؛ میتوانید خلاصه ای از فعالیت ها و عملکردشان  و  ویدئوها و مصاحبه های افرادی که از سابلیمینال تراپی نتیجه گرفتند را مشاهده کنید .

همچنین میتوانید در این وبسایت اطلاعاتی در مورد کلینیک های سابلیمینال تراپی در آمریکا بدست بیاورید  و با تعدادی از سابلیمینال تراپیست های معروف دنیا آشنا شوید که در انستیتوی یاگریَن مشغول فعالیت هستند.

نکته ی جالب دیگر که در این وبسایت به چشم میخورد ؛ nonprofit بودن آن است ، یعنی به صورت خیریه و تحقیقاتی در این زمینه کار میکنند و کلینیکشان واقع در سندیگوی آمریکا است.

6. اسناد علمی سابلیمینال درمرکز ملی بیوتکنولوژی آمریکا

در این مرکز ، در سال 2016 تحقیقی انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که سابلیمینال ها تاثیرات بلند مدتی را در نحوه ی تصمیم گیری افراد می گذارند.( می توانید به وبسایتشان سر بزنید و از مطالب استفاده کنید ؛ که البته نیاز به VPN دارید!)

سابلیمینال از نظر علمی

قطعا منابع دیگری هم در این زمینه موجود است که اگر شما پیدا کردید ، ممنون می شویم که با ما به اشتراک بگذارید!

همانطور که مشاهده کردید ؛ از مشهورترین و معتبر ترین منابع علمی دنیا برای شما مثال زدیم و سعی کردیم پاسخ این سوال که آیا سابلیمینال واقعی است را به شما بدهیم. به علاوه یکسری آلبوم های تست فارسی هم به صورت رایگان در اختیارشما قرار دادیم!

برای کسانی که بخواهند و طالب باور کردن باشند ، دلایل و نمونه ها کافی و متقن هستند.

البته سابلیمینال ها کاربرد های دیگری هم دارند که روز به روز درحال گسترش هستند  و سعی میکنیم در آینده ، توضیحات و مطالب بیشتری خدمت شما ارائه کنیم.

3/5 - (2 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *