درمان لکنت زبان در کودکان

روش های درمان لکنت زبان در کودکان زیاد است و هر درمانگری روش درمانی خاص خود را به کار می برد. استفاده از همه ی روش های درمان لکنت، میسر نیست اما می توان آنها را به صورت زیر در زمان های مختلف تقسیم بندی کرد.

تقسیم بندی روش های درمان لکنت زبان

در یونان باستان از صدای آبشار برای درمان گفتار، فرد دارای لکنت زبان، استفاده می شد. صدای آبشار مانند دستگاهای لکنت شکن عمل میکند. در تاریخ یونان، سیسرون، خطیب بزرگ یونان، با استفاده از این روش توانسته بود لکنت زبان خود را درمان کند.

در فرانسه پزشکان حدود 2 قرن پیش، برای بالا نگه داشتن زبان بوسیله ی یک میله استفاده می کردند که تن صدا و تلفظ را تغییر می داد و باعث بهبود لکنت زبان می شد. اما کسی حاظر به استفاده از این ابزار مضحک نبود و لکنت را به استفاده از این ابزار ترجیح می داد.

بعدها روش های درمان لکنت زبان به سمت تغییر پیوندهای لکنت زبان پیش رفت. این پیوندها به پیوندهای ابزاری، گفتاری، ارتباطی و ذهنی تقسیم بندی می شوند.

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه درمان لکنت زبان و تقویت گویش روان و راحت ” فایل پیام های پنهان درمان لکنت زبان “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و حالات روانی و روان-تنی به سمت بهبود تکلم به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

درمان لکنت زبان کاملا درونی و طبیعی با فایل مخصوص تاثیر گذاری بر ضمیر ناخودآگاه | می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمیران آشنا شوید

با گسترش علم در دهه های اخیر، انواع مختلف روش های لکنت زبان ابداع شد. اما پایه ی همه ی این روش ها براساس تغییر دادن پیوندهای لکنت زبان بود. در دانشگاهها رشته گفتار درمانی پدید آمد و موضوع لکنت زبان و درمان در زیر مجموعه آن قرار گرفت. اما به تدریج افراد ناآگاه تمامی اعضای بدن را در بروز لکنت موثر دانستند. و اظهار داشتند که:

  • علت لکنت زبان در کودکان هنوز مشخص نیست
  • هنوز تعریف روشنی از لکنت زبان نداریم
  • لکنت زبان یک نوع بیماری است که قابل درمان نیست.
  • اطلاعات زیادی درباره لکنت زبان داریم اما هنوز در اول راهیم.

اما تا هنگامی که علت بوجود آمدن لکنت زبان مشخص نشود هر تحقیقی بی ثمر خواد بود و باید گفت آنها در ابتدای یک بیراهه ی دیگر بودند.

هنگامی که گفتار درمانها، به نیازهای درمان جویان، نتوانتستند پاسخ دهند ، لکنت زبان را یک بیماری غیر قابل درمان نامیدند، و حرفه هایی که به این موضوع آگاهی نداشتند، به درمان لکنت زبان پرداختند.

اما تفاوت این روش با روش قبلی این بود که در روشهای قبلی درمانگران از روی ناآگاهی دست به درمان می زدند اما در روش کنونی افراد با سوء نیت و با قصد سودجویی این کار را انجام می داند که در واقعیت درمان هیچ تاثیری نداشت.

این درمانگران افرادی را که بدون لکنت هستند به عنوان فرد دارای لکنت زبان معرفی می کنند و بعد از توصیه روش ها و انجام کارهای بی معنی وانمود می کنند که فرد درمان شده است.

اغلب عطاری ها مدعی این موضوع هستند که داروی گیاهی درمان لکنت زبان را دارند و با تبلیغ گسترده از درمان جویان سوء استفاده می کنند.

برخی ادعا می کنند که با روش هیپنوتیزم می توانند بصورت قطعی لکنت زبان را درمان کنند یا حتی بسیاری از دعانویسان یا فالگیران با چرب زبانی خاص ادعا می کنند که می توانند لکنت زبان را درمان کنند.

همچنین برخی فروش دستگاههای ضد لکنت زبان را تبلیغ می کنند مانند دستگاههای لکنت شکن، دستگاه موزون کننده گفتار، نرم افزار لکنت شکن و …

همچنین ملاحظه کنید :    انواع لکنت زبان

فاکتورهای اساسی درمان لکنت زبان

در صورتی که استخوانی از بدن ما بشکند به دنبال جراحی می گردیم که بتواند شکستگی را اصلاح و درمان کند اما به دنبال خصوصیات اخلاقی و رفتاری او نخواهیم بود.

اما زمانی که قرار است با یک روان شناس، هنرمند، معلم یا درمان کننده لکنت زبان دیدار کنیم لازم است علاوه بر توانایی به خصوصیات اخلاقی و رفتاری او نیز توجه کنیم در اینجا برای فرد مهم است که آیا او به این روش ایمان دارد یا از دیگران کپی کرده است.

از فاکتورهای اساسی درمان لکنت زبان در کودکان، این است که درمانگر با درمانجو تعامل صادقانه ای داشته باشد. درمانگر هر چقدر به روش درمانی و تکنیکهای گفتاری معتبر، مسلط باشد در صورتی که نتواند رابطه ای سالم و بدون استرس با درمانجو نداشته باشد، درمان با موفقیت پیش نخواهد رفت.

درمان لکنت زبان در کودکان

همچنین ملاحظه کنید :     لکنت زبان بزرگسالان

روش درمان قطعی لکنت زبان در خردسالان

عمیق ترین درمان درباره لکنت زبان در گروه سنی خردسالان انجام می گیرد. نباید اجازه داد درمان لکنت زبان فراتر از سنین دبستان برود. درمان این گروه قبل از دوران بلوغ انجام می شود و بصورت عمیق و پایدار ادامه دارد اما مرور ذهنی لکنت زبان دوران دبستان، ممکن است برای فرد خوش آیند نباشد.

بسیاری از درمان جویان کلینیکهای گفتار درمانی، بعد از چند ماه تلاش و دستیابی به گفتار روان در موقعیت های متنوع، فکر میکنند که به انتهای مسیر درمان لکنت زبان رسیده اند و کم کم  می خواهند از دست گفتار درمان رها شوند. گفتار درمان باید انها را از این کار اشتباه آگاه سازد و لزوم ادامه مسیر درمان را به آنها یادآور شود.

راه‌های درمان لکنت زبان در کودکان

بر خلاف بیماریهای دیگر، لکنت زبان داروی فیزیکی خاصی ندارد، اما روش هایی وجود دارد که منجر به درمان لکنت زبان می شود. مراکز گفتار درمانی مستقر در بیمارستانهای دولتی و خصوصی، از نمونه  روشهای درمان لکنت زبان محسوب می شود. افراد می توانند با مراجعه به این مراکز در رفع مشکل کودک خود، از مهارت ها و توصیه های گفتار درمان ها استفاده کنند.

همچنین ملاحظه کنید :     داروی لکنت زبان

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading... امتیازتان به این مقاله را با دادن ستاره ثبت کنید. ستاره ها از راست به چپ می باشند و اولین ستاره سمت چپ امتیاز پنج ستاره است
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *