رازهای موفقیت شغلی

در بین همکاران خود برجسته باشید

رازهای موفقیت شغلی

اگر شما هم به دنبال رازهای موفقیت شغلی هستید در این مقاله کاربردی با ما همراه باشید.

برای بسیاری از افراد، مهمترین چالش در محل کار، خوب انجام دادن کار نیست. بیشتر افراد در انجام کارشان توانا هستند و در صورتی که ضعف ‌‌های ناچیزی داشته باشند، زیاد برای جبران و تقویت آن تلاش نمی کنند. برای اغلب افراد مهمترین چالش این است که در محل کار شناخته شوند یعنی کاری که انجام می دهند به چشم بیاید. برجسته بودن در محل کار فواید زیادی مانند ترفیع رتبه، احترام، پروژهای بهتر و … دارد.

از رازهای موفقیت شغلی ، برجسته‌ بودن در بین همکاران است. برای این منظور باید مسئولیت خود را به درستی انجام دهید اما فقط انجام مسئولیت کافی نیست. درصورتی که در یک شرکت استخدام شده باشید شما جزئی از شرکت محسوب می شوید و باید سازنده باشید. اگر تا به حال زیاد در محیط کار دیده نمی شدید وقت آن است که برای خود اعتباری بدست بیاورید. البته باید بدانید که درست کردن اعتبار منفی زندگی کاری‌تان را با مشکل مواجه میکند ولی اگر کسی از افراد بالا دست شما را نشناسد تا اخر عمرتان متوسط می مانید و پیشرفت شغلی نخواهید داشت.

مهمترین رازهای موفقیت شغلی

اولین راز موفقیت شغلی انجام کارهای کوچک است

در صورتی که می خواهید در دید باشید و به چشم مدیر بیایید باید خودتان دست به کار شوید. انجام کارهای کوچک همانند بارگذاری مجدد دستگاه کپی یا آماده کردن گزارشات بلند و کامل کردن آنها برای رئیس. داوطلب شدن شما برای انجام کار مهم است.

در حالت عادی، مدیر یک شرکت باید همانند مربی تیم ورزشی عمل کند و زمینه فعالیت را برای افراد خود آماده کند. اما در بیشتر موارد، مدیر بصورت یک کارفرما می باشد. اگر کاری را محول نکند، انجام نمیشود چون بیشتر کارمندان منحصراً کارهایی را انجام میدهند که از آنها بخواهند.

در صورتی که توانایی انجام کاری را دارید سعی کنید انجامش بدهید. اگر کار فرد الف و ب را به انجام رسانده اید، کار ج را هم انجام دهید. در این صورت به رئیستان این پیام را می رسانیدکه شما به همه نکات توجه می کنید و همه چیز را با دقت انجام می دهید و نیازی نیست که رئیس انجام کارها را برای شما یادآوری کند. همه ی این موارد ویژگی های بسیار مهمی هستند.

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه موفقیت شغلی و پیشرفت شغلی ” فایل پیام های پنهان موفقیت شغلی “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب ایجاد باورهای قدرتمند کننده و جذب شرایط دلخواه برای پیشرفت شغلی به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال بی نظیر توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

موفقیت شغلی با فایل مخصوص تاثیر گذاری بر ضمیر ناخودآگاه | می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمیران آشنا شوید

دومین راز موفقیت شغلی حضور در جلسات است

در وهله ی اول شایدفکر کنید حضور در جلسات شرکت، اتلاف وقت باشد برای اینکه در بیشتر مواقع کار مهمی در آن انجام نمی گیرد. معمولاً بیشتر افراد در جلسات کاری حرفی نمی زنند و ساکت نشسته یا درو دیوار را نگاه می کنند یا سرشان با موبایلشان گرم می شود و فقط تعدای در جلسه فعالیت میکنند. شاید این حالت برای کارمندان متوسط زیاد بد نباشد، اما تلاش کنید شما هم در بحث ها شرکت کنید تا به موفقیت بیشتری برسید چون هدف متوسط ماندن نیست.

بنابرین در جلسه حرف بزنید و فعال باشید. توجه کنید که حالت تعادل را رعایت کنید یعنی نه آنقدر ساکت باشید که بود و نبود شما در جلسه فرقی نداشته باشد و نه اینکه بی‌وقفه حرف بزنید و نوبت را به کسی ندهید.

اینکه بتوانید ایده ها و نظرات خود را به دیگر افراد برسانید یکی از رازهای موفقیت شغلی در محل‌کار است. از مخالفت کردن با نظرات دیگران ، و یا انتقاد، ترسی نداشته باشید اما هرچه می گویید باید به روشی محترمانه و سازنده ابراز شود، در این صورت دلیلی برای منبع ابراز نظر و انتقاد وجود ندارد.

حضور موثر در جلسات از رازهای موفقیت شغلی

رازهای موفقیت شغلی

آراسته بودن

به تناسب شغل و سمتی که دارید لباس بپوشید وهمیشه در محل کار آراسته باشید. آراستگی ظاهر و نحوه ی لباس پوشیدن بسیار مهم است. چون آراسته بودن شما بخش مهمی از از درک و تصور دیگران درباره شما را شکل میدهد.

سعی کنید چند دقیقه‌ای را به آراستگی خودتان اختصاص دهید. درصورتی که تمیز و مرتب باشید، دهانتان خوشبو باشد و هر روز اصلاح کنید 50 درصد راه را رفته اید. در صورتی هنوز هم به اهمیت ظاهر و آراستگی پی نبردید می توانید، این تمرین ذهنی را انجام دهید:

یکی از همکاران خود را در ذهن تصور کنید که دیروز ناهار را با او خوردید. آیا لباس و وضعیت موها و صورتش را به خاطر می آورید؟ شاید بصورت دقیق به خاطر نیاورید که چه پوشیده بود اما مطمئناً میتوانید نوع و سبک لباس پوشیدنش را به یاد بیاورید.

این همان تاثیری است که او بر شما داشته است. بااینکه معمولاً افراد به صورت کامل و با جزئیات ریز حالت ظاهر شما را در ذهن نگه نمی دارند اما یک درک و حس خاص از حالت و ظاهر شما در ذهنشان ثبت می کنند که با گذشت زمان از بین نمی رود و ماندگار است. بنابرین سعی کنید حالتی مثبت و تاثیرگذار از ظاهر تان را در ذهن همه ایجاد کنید.

مرتب بودن در محل کار در موفقیت شغلی موثر است

در محل کارتان مرتب باشید، مرتب بودن برایتان اعتبار می آورد. اعتباری که همراه با ‌اعتماد و اطمینان باشد، سخت‌تر بدست می آید. برای ایجاد این اعتبار می توانید تقویمی را در محل اتاق کارتان نصب کرده  و کارهایی که از شما درخواست می شود را یادداشت کنید. در صورتی که در جلسه هستید و از شما گزارش خواستند، یادداشت‌برداری کنید تا بعداً بتوانید از آن استفاده کنید.

[ratings] امتیازتان به این مقاله را با دادن ستاره ثبت کنید. ستاره ها از راست به چپ می باشند و اولین ستاره سمت چپ امتیاز پنج ستاره است
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 {امتیازها})