خودآگاهی چیست

در این مقاله به سوال خودآگاهی چیست خواهیم پرداخت و همچنین در اواسط صفحه شما را با ابزاری آشنا می کنیم و لینک آن را برای شما قرار می دهیم ( سابلیمینال خودشناسی) که موجب تغییر حالات درونی و اخلاقی و رفتاری و احساسی شما برای درک بهتر و آگاهی بیشتر از خودتان با کمک تلقینات قدرتمند به ضمیر ناخودآگاه می شود.

خودآگاهی چیست

خودآگاهی به ما کمک می کند که بتوانیم انسانی شادتر باشیم و بدانیم که چگونه می توان به شادی دست پیدا کرد. خود آگاهی به این معنی است که به طور کامل خود را بشناسید. زمانی که می گوییم به طور کامل یعنی احساسات، عواطف، نقاط قدرت و البته ضعف، باورها، تفکرات و در نهایت اعتقاد خود را به خوبی بشناسید، این مورد به شما کمک می کند درک بیشتری نسبت به خود در اطرافیان داشته باشید.

اکثر افراد با کمی فکر کردن به این نتیجه می رسند که خود آگاهی کامل دارند، در صورتی که این مسئله پیچیده تر از این است که به راحتی و در زمان کمی بتوان به آن دست پیدا کرد. یکی از بهترین روش هایی که با آن می توانید خود را بشناسید بررسی و تجزیه موشکافانه است. برای دانستن آن که خودآگاهی چیست نیاز است به طور کامل خود را بشناسید.

خودآگاهی چیست :: چرا باید خودآگاهی داشته باشیم؟

خود آگاهی یکی از مهم تریم مسائلی است که با توجه به آن می توان به موفقیت دست پیدا کرد. توجه داشته باشید که خود آگاهی به شما کمک می کند تفکرات و اعتقادات خود را به خوبی بشناسید و هرگاه خواستید بنا به نیاز آن را تغییر دهید. تغییر دادن افکار گذشته به شما کمک می کند دستاوردهای جدید داشته باشید.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که خود آگاهی یکی از اصلی ترین ویژگی های هوش احساسی بالا است که برای رسیدن به اهداف نیاز می باشد.

برای رسیدن به اهدافتان اولین گام خود آگاهی است. به این موضوع مهم توجه داشته باشید که شما در صورتی می توانید به اهداف جدید دست پیدا کنید که راه را به سمت آن بپیمائید و برای شروع باید در ابتدا موانع شخصی که در سر راه شما وجود دارد را حذف کنید، یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید تغییر در عادات و تفکرات اشتباه است و برای این کار باید در ابتدا به خود آگاهی کاملی رسیده باشید وگرنه قادر به انجام آن نخواهید بود.

خودآگاهی چیست :: خودآگاهی در رابطه های عاطفی

در ابتدا به این موضوع دقت کنید که این رابطه عاطفی می تواند با یک دوست، همکار و شخصی از خانواده شما باشد. رابطه ها همیشه به خوبی پیش می روند و ممکن است در زمانی غیر قابل پیش بینی دچار بحران یا آشفتگی شود. در این مرحله است که شما با یک خود آگاهی کامل می توانید نکات مهم در رابطه را تصور کنید و سپس تصمیم می گیرید که احساسات خود را اصلاح یا کنترل کنید، پس می توان به اهمیت دانستن خودآگاهی چیست پی برد.

خودآگاهی چیست

قبل از ادامه مطلب همونطور که در ابتدای مقاله به شما وعده دادیم :

برای مشاهده آلبوم سابلیمینال خودشناسی و شناخت بیشتر از خود روی لینک سابلیمینال خودشناسی کلیک کنید

خودآگاهی را افزایش دهید

برای آنکه خود آگاهی خود را افزایش دهیم تنها یک روش وجود دارد، تمرین! برای خود آگاهی باید بر روی تفکر و احساسات خود متمرکز شوید، در رابطه با آن فکر کنید و تلاش کنید که این تفکرات و احساسات را بهتر بشناسید و این چیزی نیست که بتوان آن را از طریق کتاب خواندن یا مشاوره گرفتن یاد گرفت.

کتاب خواندن شاید راه هایی برای تمرین کردن به ما یاد دهد یا بگوید که اصل خودآگاهی چیست ، اما جز با تمرین نمی توان به خود آگاهی دست پیدا کرد و آن را افزایش داد.

خودآگاهی چیست
برای افزایش خودآگاهی تمرین کنید

به عنوان مثال شما یاد گیری یک رقص زیبا را در ذهن خود تصور کنید. برای آن که یاد بگیرید چگونه با آهنگ هماهنگ شوید، ریتم را تشخیص دهید، بدانید کی باید چه حرکتی را چگونه انجام دهید باید کتاب بخوانید یا تمرین کنید؟ کاملا مشخص است که هیچ کسی با خواندن کتاب رقصیدن یاد نمی گیرد، در رابطه با خود آگاهی هم دقیقا همین موضوع صدق می کند.

*

یکی از مهم ترین مواردی که کمک می کند بدانید در مسیر خود آگاهی به چه میزان پیش رفته اید، این است که در رابطه با خود به مسائلی پی می برید که تا به حال متوجه آن نبوده اید. به عنوان مثال تصور کنید که شما از مسئله ای ناراحت شده اید، می توانید به آسانی به علت آن پی ببرید و تلاش کنید که آن را عوامل ناراحت کننده را تغییر دهید.

به این نکته مهم توجه کنید که با دانستن این که خود آگاهی چیست می توانید به آسانی و در مدت زمان کوتاهی خود را تغییر دهید. البته منظور از تغییر خود احساسات، رفتار و تفکرهایی است که شخص از آن ها ناراضی است و قصد دارد آن ها را تغییر دهد. پیشنهاد می کنیم که برای شروع خود آگاهی بهتر است که مشاهده پذیری خود را افزایش دهید.

خوب در این مقاله با اینکه خودآگاهی چیسj آشنا شدید. لینک آلبوم خودشناسی  را هم در اواسط صفحه برای شما درج کرده ایم. لطفا دیدگاه های خود را در قسمت دیدگاه های همین صفحه با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *