علت وابستگی زن به مرد

علت وابستگی زن به مرد

وابستگی عاطفی در زنان نسبت به شوهران شان باعث میشود تا وفا داری این طیف از زنان به همسران شان هرگز متزلزل نشود. روانشناسان عقیده دارند که مردان نسبتاً تنوع طلب هستند و برعکس زنان سعی میکنند همیشه از نگاه غریزی و عاطفی وابسته به یک مرد شوند.

روانشناسان میگویند زنان از لحاظ غزیزی نسبت به مردان متفاوت هستند زنان از لحاظ جنسی وابستگی به یک فرد خاصی دارند اما مردان تا اندازی تنوع طلب هستند. این امر باعث شده که زنان بیشتر وابسته به شوهر باشند.

این در حالیست که جامعه شناسان میگویند به علت این که شوهر یگانه تکیه گاه برای زن است زن وابستگی شدید پیدا میکند. وابستگی زن به شوهر یک مساله فردی است و از آن جایی که شوهر تنها تکیه گاه برای خانم است شوهر امنیت اجتماعی و روانی خانم را خلق میکند و خانم سعی میکند به فردی که از هر نظر نیازهایش را تامین میکند وابسته باشد.

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه رهایی از عشق های گذشته و وابستگی در ابعاد عاطفی و ذهنی ” فایل سابلیمینال رهایی از وابستگی “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و حالات ذهنی و روانی برای رهایی از خاطرات گذشته و پذیرا شدن نسبت به روابط جدید به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

درمان وابستگی عشقی و خاطرات منفی با فایل مخصوص تاثیر گذار بر ضمیر ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمینال وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

همچنین سابلیمینال درمان وابستگی ها هم برای رهایی از انواع وابستگی ها مفید می باشد

روش رهایی از وابستگی عاطفی زن به مرد

وابستگی عاطفی زن به مرد امری یک طرفه نیست، زیرا در اینصورت وابستگی ادامه پیدا نمیکند. وابستگی عاطفی به همسر یک بازی دوطرفه است و تا هنگامی ادامه دارد که هردوطرف بازی را ادامه دهند و زمانی که یک نفر از بازی خارج شود، این نوع رابطه عاطفی به پابان میرسد. رابطه عاطفی وابسته را میتوان بین یک زوج وابسته، دو دوست، یک خواهر و برادر و حتی دو نفر که از یکدیگر مراقبت میکنند نیز مشاهده کرد (مانند وابستگی عاطفی مادر و دختر، مادر و پسر، پدر و دختر).

رابطه از نوع وابستگی را میتوان بین زنی که از شوهر معتاد خود حمایت میکند و مدام در پی ترک دادن او است، بدون آنکه طرف مقابل انگیزه‌ای برای این کار داشته باشد، یا مادری که برای کارهای زشت فرزندش همواره توجیه می‌آورد و یا پدری که پسرش را از مواجه شدن با نتایج رفتار مجرمانه‌ اش محافظت میکند، مشاهده کرد.

رابطه عاطفی به همسر،رابطه‌ای است که دو نفر بصورت عمیقی در یکدیگر تنیده شده‌اند و بدون حضور یکدیگر توان انجام وظایف خود را ندارند. خلق، شادی و غم، موفقیت و حتی هویت آنها تنها با وجود دیگری تعریف میشود. به‌ عبارتی، فرد بدون وجود دیگری حس بی‌ هویتی دارد. در این نوع رابطه عاطفی، معمولاً یک فرد نقش مطیع و غیرفعال را بازی میکند و دیگری نقش کنترل گر و تصمیم‌گیرنده در تمام امور را دارد. یک طرف رابطه تنها وظیفه جلب رضایت طرف دیگر را دارد و تمام فکر و انرژی او صرف خوشحال کردن طرف مقابل میشود و یک طرف تنها نقش گیرنده پاداش را دارد و بدون اینکه کاری انجام دهد، از این رابطه سود میبرد و برای تمام امور مهم زندگی فقط بر اساس رضایت خود تصمیم میگیرد و گاهی در برخی موارد از طرف مقابل به‌صورت عاطفی، مالی و فیزیکی سوء استفاده میکند.

نشانه دیگر وابستگی عاطفی زن به مرد  یا حتی برعکس ، بردگی عاطفی و توان ‌زدایی از فرد است. در این حالت، یک طرف رابطه که همان فرد مطیع است، سعی میکند تا برای کاهش تنش و ادامه رابطه از مشکلات همسر چشم ‌پوشی کند، دائماً شانس مجدد به او بدهد، دلایل ناموجه او را موجه بداند، به تنهایی سعی کند مشکل را برطرف کند در حالیکه همسر هیچ قدمی در جهت رفع مشکل برنمیدارد، زیرا اصولاً او مشکلی نمی بیند.

علت وابستگی زن به مرد

نشانه های وابستگی عاطفی در زنان و مردان

·         در درون رابطه عاطفی، قدرت تصمیم‌گیری ندارند.

·         در رابطه خود نمی توانند ارتباط برقرار کنید (می ترسند چیزی بگویند یا حرفی بزنند که فرد مقابل را از دست بدهند)

·         احساسات خودتان را درک نمیکنند و تشخیص نمی دهند.

·         به خود اعتماد ندارند و عزت نفس پایینی دارند.

·         وابستگی ناسالمی به رابطه دارند و برای حفظ آن هزینه زیادی می پردازند. برای رضایت طرف مقابل به‌صورت یک جانبه حاضر به ایثارگری زیاد و دائم هستند. 

·         برای احساس ارزشمندی خود به تأیید دیگری بسیار اهمیت میدهند.

·         خود را بصورت اغراق آمیز  مسئول رفتارهای دیگری میدانند مثلا میگویند حتماً من خیلی به او نرسیدم که با دیگری دوست شده است. 

·         ترس از ترک شدن دارند و فکرشان پیوسته درگیر تأیید شدن از طرف دیگری است.

درمان وابستگی عاطفی در زنان و مردان

1.  اولین مرحله در درمان وابستگی عاطفی به همسر یا شریک عاطفی، آگاهی و شناخت وابستگی خود و جنبه‌های متفاوت آن در زندگی‌مان است..

2.  با باورهای غلط خود درباره عشق مقابله کنید

3.  محل تمرکز خود را عوض کنید، یک راه برای رهایی از وابستگی عاطفی به همسر این است که به‌ خود تمرکز کنید.

4.  ارتباطات خانوادگی و دوستانه ی خود را گسترش دهید.

5.  کارها و فعالیت‌ هایی را که پیشتر از انجام آن لذت می‌بردید، مجدداً انجام دهید.

6.  تلاش کنید برای شاد بودن و احساس خوب کردن به دیگری وابسته نباشید. این کار نیازمند یادگیری و تمرین است.

7.  به نیازهای عاطفی و روانی خود بیشتر توجه کنید، برای این کار میتوانید متوجه نیازهای خود باشید و شادی خود را در اولویت قرار دهید.

8.  عزت نفس خود را افزایش دهید، وابستگی عاطفی به همسر معمولاً از کمبود عزت نفس ناشی میشود.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 {امتیازها})