داروی ترک سیگار وارنیکلین

داروی وارنیکلین به عنوان داروی ترک سیگار است که در داخل کشور تولید می شود. تولید داروی ترک سیگار وارنیکلین در ایران توسط شرکت داروسازی کوثر انجام می گیرد که مورد تأیید سازمان غذا و دارو نیز می باشد در این مقاله با این دارو بیشتر آشنا می شویم

مصرف داروی وارنیکلین تمایل فرد را به سیگار کشیدن کاهش می دهد البته برای رسیدن به این حالت و محقق شدن این موضوع، دارو باید به مدت 6 تا 10 هفته مصرف شود. بعد از هشت روز از آغاز درمان با این دارو، علائم و نشانه های ترک سیگار ظاهر می شود. باید توجه داشت که این دارو عوارض خاصی ندارد و تنها در برخی موارد باعث کاهش سردرد و بی خوابی می شود.

در سطح جهان از داروی وارنیکیلین افراد زیادی استفاده می کنند که باعث ترک سیگار در آنها شده است. برند اصلی این دارو مربوط به یک شرکت امریکایی است اما در ایران توسط شرکت داروسازی کوثر تولید می شود. بسته بندی داروی تولید شده در ایران، شبیه برند خارجی آن است و در دو پکیج از داروخانه ها قابل تهیه است. قیمت این دارو یک سوم قیمت برند امریکایی است. همچنین مصرف داروی وارنیکیلین باید تحت نظر پزشک و با مشورت پزشک باشد.

وارنیکلین کوثر

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه کمک به ترک سیگار آسان و بازگشت فرآیندهای ارگانیک سالم و طبیعی مربوط به بدن ” سابلیمینال ترک سیگار “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و حالات ذهنی و بدنی به سمت تنفر و دوری از سیگار به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

سابلیمینال ترک سیگار  و یا هرگونه اعتیاد ، با فایل تاثیر گذار بر ضمیر ناخودآگاه |

می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمینال وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

درمان قطعی ترک سیگار با داروی وارنیکلین

طبق امارهای سازمان جهانی بهداشت، سالانه بیش از شش میلیون نفر با مصرف دخانیات جان خود را از دست می دهند که از این تعداد 600 هزار نفر، افراد غیر سیگاری هستند که در معرض دود سیگار اند و فقط به این دلیل جان خود را از دست می دهند.

ترک سیگار مهمترین قدمی است که افراد سیگاری می توانند در جهت بهبود کیفیت زندگی و افزایش طول عمر خود و دیگران بردارند. جدیدترین و موثرترین دارویی که پزشکان برای ترک سیگار توصیه می کنند، مصرف داروی وارنیکلین است که مکانیسمی متفاوت نسبت به سایر داروهای ترک سیگار دارد و دارای عوارض کمتری است.

سیگار حاوی ماده ای به نام نیکوتین است که سبب ترشح دوپامین در مغز می شود. دوپامین باعث ایجاد احساس لذت و خوشی در فرد می شود. عملکرد نیکوتین به این صورت است که ابتدا به مغز فرستاده شده و توسط گیرندهای نیکوتین جذب و منجربه  ترشح دوپامین می شود. با کاهش میزان دوپامین تمایل فرد برای سیگار کشیدن افزایش می بابد.

داروی وارنیکلین گیرنده های نیکوتینی را مهار می کند و تمایل فرد را به سیگار کشیدن کاهش می دهد. این دارو در سطوح پایين تر نسبت به نيكوتين، باعث تحریک ترشح دوپامين و كاهش عوارض ناشي از ترک سيگار مي شود. بنابراین عملکرد وارنیکلین با سایر داروهای موثر ترک سیگار متفاوت است. دوره درمان با این دارو سه ماهه است که میتواند تا شش ماه ادامه داشته باشد یعنی در حدو 12 تا 24 هفته.

بر اساس بررسی های انجام شده، وارنیکلین اولین داروی ترک سیگار است که با مکانیسم نوروبیولوژی، وابستگی نیکوتین را کاهش می دهد. این دارو با کاهش تمایل فرد به سیگار اثر خود را اعمال میکند.

وارنیکلین داروی غیرنیکوتینی است که در کاهش تمایل فرد به سیگار کشیدن موثر بوده و به روشی متفاوت نسبت به دیگر درمانهای جایگزین نیکوتین، عمل میکند.

ترک سیگار وارنیکلین

ویژگی های داروی ترک سیگار وارنیکلین

 • اثربخشی این دارو به اثبات رسیده است
 • احتمال ترک موفق و طولانی با وارنیکلین بسیار زیاد است
 • وارنیکلین در مقایسه با سایر داروها، باعث کاهش اختلالات خلقی می شود.
 • وارنیکلین برای دوره های کوتاه مدت و طولانی مدتف اثربخشی و کارایی لازم را دارد.
 • مصرف خوراکی وارنیکلین آسان است.
 • وارنیکلین میزان تداوم در ترک سیگار را 6 ماه تا 1 سال پس از شروع درمان فراهم میکند و باعث میشود که فرد همچنان در ترک باقی بماند.
 • وارنیکلین را باید به دستور و تجویز پزشک مصرف کرد.
 • مصرف داروی وارنیکلین برای افراد بالای 18 سال توصیه می شود.
 • برخلاف دیگر داروهای ترک سیگار، وارنیکلین باعث افزایش وزن نمی شود.
 • وارنیکلین مکانیسمی متفاوت و جدید نسبت به سایر داروهای ترک سیگار دارد.
 • وارنیکلین اثربخشی و تحمل پذیری مناسبی در همه ی دوزها نشان داده است.
 • استفاده از داروی وارنیکلین باعث می شود تا 44% از افراد سیگاری بعد از 12 هفته از آغاز درمان، سیگار را ترک کنند.
 • مصرف این دارو احتمال ترک سیگار را در مقایسه با داروی بوپروپیون تا دو برابر زیاد می کند و در درمان اعتیاد به نیکوتین بسیار موثر است.

عوارض داروی ترک سیگار

عوارض جانبی وارنیکلین از هر صد نفری که این دارو را مصرف می کنند در یک نفر مشاهده می شود و احتمال موفقیت در ترک سیگار با استفاده از این دارو 2 تا 3 برابر زیاد است و نسبت به دیگر داروها موثرتر است.

استفاده از داروی وارنیکلین برای افرادی که می خواهند سیگار را ترک کنند پیشنهاد می شود. مطالعات و بررسی های انجام شده روی مصرف کنندگان این دارو خبر از ابتلای آنها به امراض قلبی و عروقی میدهد. محققان نسبت به بروز اختلالات و مشکلات قلبی ناشی از مصرف داروی وارنیکلین هشدار داده اند.

6 پاسخ
 1. شهاب می گوید:

  واقعا داروی محشریه من به شخصه ترک کردم و مطمئنم شما هم میتونین براحتی با این دارو ترک کنین فق یکم اراده از خودتون نشون بدین

  پاسخ
 2. کتایون می گوید:

  سلام منم با این دارو تونستم ترک کنم هفده سال سیگار میکشیدم و ترک کردن سیگار برام یچیز محال و ترسناک بود این قرص و کتاب ترک سیگار به روش آلن کار کمکم کردن و الان واقعا خوشحالم

  پاسخ
  • علیرضا می گوید:

   سلام بنده هم حدودا دو هفته است که دارو را شروع کردم و چهار روز است که کاملا به سیگار بی میل شدم. میخواستم بدونم شما چند هفته وارنیکلین مصرف کردید؟ ممنون

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *