راههای تقویت رانندگی

در این مقاله راههای تقویت رانندگی را یاد خواهیم گرفت اما قبل از آن خوب هست بدانید که از نظر کارشناسان اشتباهات انسانی، ناایمنی خودرو و مشکلات جاده ای، سه عامل مهم در تصادفات رانندگی هستند با رعایت نکات ساده  و جلوگیری از این اشتباهات، می توان به راننده ی حرفه ای تبدیل شد.  هر کسی دوست دارد که مهارت های رانندگی خود را تقویت کند، رانندگان حرفه ای هیچگاه ادعا نمی کنند که بهترین راننده هستند و همیشه تمرین می کنند. تمرین مهمترین نکته در رانندگی حرفه ای است.

راههای تقویت رانندگی

اتومبیلی را انتخاب کنید که محدویت نداشته باشد

در صورتی که به اتومبیل بهتری دسترسی دارید سعی کنید اتومبیل خود را عوض کنید تا رانندگی را بطور کامل یاد بگیرید. اگر اتومبیل شما محدودیتی داشته باشد هرگز مهارت های رانندگی را به طور کامل یاد نخواهید گرفت، بنابرین برای فراگیری همه ی مهارت های رانندگی، اتومبیلی را انتخاب کنید که محدودیتی برای شما ایجاد نکند.

بهترین مکان را برای تمرین انتخاب کنید

جاده های خلوت و متروکه می تواند مناسبترین مکان برای تمرین رانندگی باشد، سعی کنید برای تمرین جایی را انتخاب کنید که فضای باز زیادی، داشته باشد، و رفت و آمد سایر اتومبیل ها در آن کمتر باشد. هر چقدر مکان تمرین خلوت تر باشد، دست شما برای تمرین بازتر خواهد بود و با خیال راحت تمرین خواهید کرد. برای تمرین، پارکینگ خلوت به مراتب بهتر از خیابان شلوغ است.

راههای تقویت رانندگی

هنگام رانندگی به رفتار اتومبیل تمرکز داشته باشید

وقتی رانندگی می کنید فقط روی رانندگی تمرکز نکنید بلکه حواستان به رفتار اتومبیل نیز باشد. سعی کنید صدای موتور را بشناسید و اتومبیل را با صدای موتور کنترل کنید. زمانی که شما رفتار اتومبیل را درک کنید با هر وسیله نقلیه ای به راحتی می توانید رانندگی کنید و از همه ی قابلیت های آن استفاده کنید. پس حتما صدای موتور را یاد بگیرید و کنترل دور موتور و سرعت اتومبیل را بر اساس صدای موتور انجام دهید و مدام به عقربه ی دور موتور نگاه نکنید. اگر می خواهید راننده حرفه ای باشید این تکنیک را حتما انجام دهید.

اتفاقاتی را پیش بینی کنید که ممکن است برایتان رخ دهد

خودتان را در موقعیت هایی تصور کنید که ممکن است برایتان اتفاق بیافتند مانند: خرابی اتومبیل، تصادف، رانندگی با سرعت بالا و بدون کنترل، حرکت ناگهانی سایر اتومبیل ها و … و برای هر یک از این موقعیت ها راه حلی بیاندیشید و فکر کنید که در این حالت چه کاری از شما ساخته است؟ و بهترین عکس العمل شما برای این موقعیت ها چیست؟ با این روش نکات ضعف خود را بهتر می شناسید و برای رفع و بهبود آنها بیشتر تلاش می کنید.

در مواقع ضروری از ترمز دستی استفاده کنید

ترمز دستی اتومبیل خود را کنترل کنید تا از عملکرد مناسب آن اطلاع پیدا کنید و ببینید تا چه اندازه می تواند در کنترل اتومبیل کارایی داشته باشد، در برخی موارد لازم است برای کنترل سرعت از ترمز دستی استفاده کنید بنابرین اگر ترمز دستی خیلی سفتی است و یا خیلی بالا می آید، آن را رگلاژ کنید.

در شرایطی که نیاز به توقف اضطراری دارید بهترین مکان را انتخاب کنید

گاهی اوقات اتومبیل مشکل پیدا می کند و مجبور به توقف می شوید، در هر شرایطی سعی کنید بهترین مکان توقف را انتخاب کنید. اما اگر بهترین مکان وجود نداشت باید در گوشه ی از خیابان پارک کرده و چراغ های فلاشر را روشن کنید و از مثلث خطر در 10 متری عقب ماشین استفاده کنید تا سایر رانندگان را از وضعیت خود آگاه کنید.

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه کمک به افزایش مهارت رانندگی و تقویت عوامل روانی و روان تنی در رانندگی ” سابلیمینال موفقیت در آزمون رانندگی “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب کمک به رانندگی حرفه ای و با اعتماد به نفس با کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

سابلیمینال رانندگی ، فایل مخصوص تاثیر گذار بر ضمیر ناخودآگاه

راههای تقویت رانندگی

راههای تقویت رانندگی :: موقعیت های خطرناک را شناسایی کنید

موقعیت های خطرناک را در هنگام رانندگی به دقت شناسایی کنید، تا هنگامی که در آن موقعیت قرار گرفتید بهترین عکس العمل را داشته باشد. این کار را زیاد تمرین کنید و برای موقعیت های خطرناک بهترین عکس العمل را در ذهنتان طراحی کنید. مثلا در سربالایی ها چگونه حرکت اتومبیل را کنترل کنید تا به عقب سر نخورد یا در سرازیری ها چگونه دنده معکوس بکشید و سرعت اتومبیل را کم کنید. با این تمرین ها خود را برای شرایط خطر بیشتر آماده می کنید و با به کار گیری این تکنیک یاد میگیریم که چگونه حرفه ای رانندگی کنیم.

راههای تقویت رانندگی :: با استفاده از آینه های جانبی دنده عقب حرکت کنید

دنده عقب را با آینه های جانبی تمرین کنید تا این مهارت را در خود تقویت کنید. دنده عقب با آینه های بغل یکی از پر استفاده ترین و مهمترین مهارت های رانندگی است . این روش در هنگام خروج از پارک، پارک دوبل، تنظیم فاصله ها، پارک با دنده عقب مورد استفاده قرار می گیرد. باید توجه داشته باشید استفاده از آینه های بغل کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

برای شرایط اضطراری ترمز کردن را تمرین کنید

در مکان خلوتی با سرعت های مختلف، ترمز کنید و عملکرد ترمز اتومبیل خود را بسنجید تا در موقعیت های مشابه بهتر بتوانید از آن استفاده کنید.

در انتها باید توجه داشته باشید که فقط با تمرین بیشتر، می توانید رانندگی را بصورت کامل یاد بگیرید و اینکه با هر وسیله ای تمرین انجام ندهید و مطمئن باشید که اتومبیل شما نقص فنی ندارد زیرا نقص در یکی از سیستم های اتومبیل شما را در موقعیت خطرناکی قرار خواهد داد.

5/5 - (2 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

16 پاسخ
 1. کاکتوس گفته:

  سلام من تازه کلاس رانندگی میرم اما متاسفانه کنترل دقیق فرمون و ندارم و مربیم دستش رو فرمون و اگر دستش و برداره سریع ماشین چپ و راست میشه لطفا یه راه حل بدید خیلی ناراحتم

  پاسخ
 2. سعيد گفته:

  سلام،من هميشه با ماشين با سرعت تمام حركت ميكنم يعني كل سرعت ماشين رو ميرم لطفا راهنمايي كنيد چيكار كنم كرمم نگيره سرعت نرم ممنون

  پاسخ
  • علی405 گفته:

   دادا من مث خودتم راهی نداره.
   من دو تا تصادف سنگین سر سرعت داشتم ولی باز آدم نشدم جوری که 3 هفته بعد تصادف با سر باند پیچیو دستو پای تو گچ باز پشت فرمون بودم.فقط یاد گرفتم ماشینو بسازم که دوباره این اتفاقا برام تکرار نشه.
   نمی دونم ماشینت چیه ولی لاستیک پهنو استرس بارو ترمز تقویت (حداقل قدرت ترمزت 30 اسب بخار از موتورت بیشتر باشه) رو رو ماشین پیاده کن، اگه عرفت می رسه خرج بیشتر کنی، رو هندلیگ ماشین خرج کن بعدش دیگه خودتم که هیچ هرکی پشت اون ماشین بشینه دلش می خواد گازو تا ته بگیره.

   البته دیگه اون ماشین راننده نمی خواد ؛ خلبان می خواد!
   ما خلبانان را میل به خزیدن نیست…

   پاسخ
  • شوتی درگور😍😎 گفته:

   کاری کن تا از ۱۴۰ به بالا ترنری واگ ه که رفتی هم والا نمیدونم چی بهت بگم 😎👍😍

   پاسخ
 3. m taheri گفته:

  سلام من یه تازه واردم که هنوز گواهینامه نگرفتم و متاسفانه هنوز ماشینی هم ندارم که باهاش تمرین کنم امیدوارم بتونم با مطالبی که تو سایتا مختلف میخونمو حین رانندگی اجرا و به یه راننده ی حرفه ای تبدیل بشم. دلم میخاد هرچه سریع تر با ماشینا ارتباط بگیرم

  پاسخ
 4. کسرا گفته:

  من خیلی هول میشم و همش دقتم میاد پایین سرعتمم نمیتونم کنترل کنم همش انگار عجله دارم و ضربانمم گاهی میره بالا ??

  پاسخ
 5. امیر گفته:

  سلام موقع دوبل زدن از شیشه عقبی که روبرویه ماشینیه که میخاین باهاش دوبل کنین نگا کنین موقع صاف عقب اومدن هروقت کمی ماشین رد شد از اون یکی ماشین فرمونو کمی بشکنین بیاین عقب و در اخر کمی که مونده سپر جلوتون از سپر عقب ماشینه جلویی رد شه برگردونین فرمونو

  پاسخ
 6. نیلوفر گفته:

  من تو رانندگی خیلی استرس این و دارم ک تصادف کنم یا دیگران میدونن تازه راننده شدم و میخوان اذیتم کنن

  پاسخ
   • مصطفی گفته:

    سلام من رانندگی ک میکنم اصلا دل نمیزنم ب هیچی مثلا تو سبقت ک باشم اصلا دل نمی زنم ک ماشین ا روبرو بیات یان

    پاسخ
  • امیر گفته:

   سعی کنین کمی پر گاز یا به حالت مسابقه ایی و تعویض دنده سریع تو جاهای خلوت اصطلاحا با ماشین شیطونی کنینن تا به پله از راننده معمولی بالاتر باشین.کسی که مرحله یکو رد کرده و الان تو مرحله 2 هست هیچوقت از مرحله 1 نمیترسه♡+

   پاسخ
  • ایمان گفته:

   ببین یکی لز مهم ترین دلیلایی که باعث میشه فرد رانندگیش بد باشه استرسه یادت باشه تو ماشینو کنترل میکنی و تو بش فرمان میدی نه ماشین به تو .منم استرس داشتم اولاش ولی کنار گذاشتم به جرات میگم که یکی لز بهترین راننده هام نه که خودم بگم همه میگن .پس همه چی به خودت بستگی تو رانندگی هم هرچی تجربه کسب کنی بهتر میشی شک نکن

   پاسخ
 7. ملیحه گفته:

  سلام من در پارک دوبل مشکل دارم و متاسفانه خرابکاریامو نمی‌دونم کجاس یا می خورم به جدول یا خیلی نزدیکه جدول م یا سر ماشینم می خوره به ته ماشین جلوی

  پاسخ
  • آمانج گفته:

   سلام.بافاصله ۲۵ سانتی ماشین بغلی ایست کن.ازشیشه بغل سمت شاگرد ماشین بغلی رو نگاه کن و فرمان راتمام بشکن ودنده عقب بگیر تا گلگیر جلو سمت شاگردت میرسه به ته ماشین بغلی حالا برعکس فرمان رابچرخان تا قشنگ میری پشت سر ماشین بغلی

   پاسخ
  • سروش بهاروند گفته:

   من این دفعه برم یازدهمین باری که امتحان افسر دارم میدم و در مجموع پنجاه جلسه برداشتم بهترین روش اینه که اول فاصله مناسب که تقریبا به اندازه یک اینه هست از ماشینی که میخواهید پارک دوبل انجام بدین فاصله بگیرین بعد میزارین دنده عقب راهنما راست رو میزنید بعد اروم میاید عقب تو لچکی ماشین خودتون نصف چراغ ماشینی که میخواید باهاش پارک کنید رد شد فرمان را سریع به سمت راست میچرخونید و اگر کسی کنارتون نشسته بود تا تو سینه طرف چراغ رو دیدید میشکونید اگر هم نه چراغ ماشین یک زره از ستون ماشین خودتون رد شد سریع فرمان را به چپ میچرخونیم دقیقا درست در میاد و میرید پشت ماشین جا میگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *