جنین زیبا و باهوش چطور ایجاد می شود

اگر خواهان تغییر حالات بدنی و ذهنی و همچنین استفاده از قانون جذب برای داشتن جنین زیبا و باهوش هستید می توانید بستگی به خواست خودتان از یکی از آلبوم های زیر استفاده کنید ( روی لینکها کلیک کنید) :

سابلیمینال بارداری پسر

سابلیمینال بارداری دختر

و همچنین برای رفع هر گونه مشکل در بارداری می توانید روی لینک زیر کلیک کنید :

سابلیمینال بارداری 

بدون استثنا همه خانم ها می خواهند که جنین زیبا و باهوش شود تا فرزندی زیبا و باهوش به دنیا بیاورند، اما خیلی از آن ها نمی دانند که چگونه باید این کار را انجام دهند.

جالب است بدانید که وقتی تمام سلول های مغز جنین در حال شکل گرفتن است ، تجربه های که مادر در دوران بارداری دارد می ‌تواند به طور مستقیم بر شکل گیری مغز کودک اثر بگذارد. قطعاً این تاثیرات تا زمان مرگ و در طول زندگی همراه او خواهد بود.

خانم های باردار می توانند با انجام چند کار ساده سلول های مغزی فرزند خود را بیشتر کنند و کودکی باهوش به دنیا بیاورند. برای این کار باید در دوران بارداری ضریب هوش فرزند را افزایش دهند.

هر مادری تمام تلاش خود را برای بهتر کردن  زندگی فرزند خود به کار می گیرد، جالب است بدانید که ژن های ارثی یکی از عوامل تعیین کننده در هوش و شخصیت کودک هستند؛ می توان با انتخاب سبک زندگی در دوران بارداری ژن های رحم را برای متولد کردن فرزندی باهوش برنامه ریزی کرد.

بر اساس تحقیقات محققان در زمینه هوش جنین ها به این نکته واقف شدند که تنها ۵۰ درصد از بهره هوشی مربوط به ژنتیک است و ۵۰ درصد آن از عوامل محیط تاثیر می گیرد.

ما در این مقاله می ‌خواهیم به سوال ” چگونه جنین باهوش و زیبا داشته باشیم ” پاسخ بگوییم و راز و رمز های آن را با شما عزیزان در میان بگذاریم. لطفاً ما را تا پایان همراهی کنید، امید است این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

چگونه فرزندی زیبا و باهوش به دنیا بیاوریم

وزن خود را متعادل کنید

در پاسخ به سوال چگونه فرزندی زیبا و باهوش به دنیا بیاوریم باید بگویم که خیلی از خانم هایی که چاق هستند؛ در دوران بارداری باز هم دچار اضافه وزن می شوند.

بنابراین بهتر است که بسیار مراقب وزن خود باشید که نوزاد با وزن متعادل متولد کنید. جالب است بدانید که مادرانی که اضافه وزن دارند نوزادانی  کم وزن به دنیا می آورند؛ این موضوع تاثیر مستقیم برای یکدیگر دارد و همین طور در نوزادانی که وزن متعادلی دارند نسبت به نوزادانی کم وزن هستند؛ از هوش بالاتری برخوردارند.

طبق تحقیقاتی که محققان در زمینه وزن نوزادان انجام دادند، نتایج ان نشان می دهد که ارتباط بسیار نزدیکی بین کاهش وزن نوزاد و کم شدن ضریب هوشی او نسبت به نوزادانی که وزن طبیعی دارند وجود دارد ؛این نوزادان معمولا نارس متولد می شوند.

مصرف شکر را محدود کنید

مصرف شکر در دوران بارداری را به طور کلی قطع کنید. شکر ارزش غذایی بسیار کمی دارد و در دسته مواد غذایی ناسالم قرار گرفته است، بنابراین اگر می خواهید فرزندی باهوش به دنیا بیاورید شکر را از رژیم غذایی خود به طور کلی حذف کنید.

مصرف این مواد غذایی؛ تعادل هورمون انسولین را در بدن به هم می ریزد و در نهایت منجر به کاهش عملکرد ذهنی نوزاد می شود.

سعی کنید که برچسب مواد غذایی را قبل از مصرف مطالعه کنید که از مصرف میزان شکر در رژیم غذای خود آگاه باشید. از مصرف نوشابه های گازدار ؛ کیک ها ؛ شیرینی ها و آبمیوه‌های صنعتی به شدت بپرهیزید؛ میزان قند آن ها بالا است.

از میوه‌ها و سبزیجات تازه استفاده کنید

در دوران بارداری تمام مواد مغذی باید به موقع به بدن برسد که بدن مادر تحلیل نرود و سلامت جنین نیز به خطر نیفتد. مصرف سبزیجات و میوه ها بسیار در این دوران مهم هستند.

یکی از مزیت های استفاده از میوه و سبزیجات این است که در افزایش هوش کودک و کنترل وزن و سلامت خود مادر بسیار تاثیرگذار است.

ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن را تامین می کند و دیگر نیازی به استفاده از مکمل های غذایی نیست؛ اما اگر نمی توانید به هر دلیلی که مصرف میوه و سبزیجات مختلف را در رژیم غذایی خود داشته باشید؛ به شما توصیه می‌ کنیم که حتماً طبق نظر پزشک خود از مکمل های غذایی استفاده کنید.

استرس را از خود دور کنید

در پاسخ به چگونه فرزندی زیبا و باهوش به دنیا بیاوریم باید بگوییم که استرس در میزان هوش کودک بسیار تأثیرگذار است، استرس بر روی سلول های مغز جنین تاثیر منفی گذاشته و هوش کودک را کم می کند.

بنابراین قبل از باردار شدن به عوامل کاهش استرس و به دست آوردن آرامش توجه و دقت لازم را داشته باشید. بهتر است در این دوران به طور کلی از محیط های تنش زا دوری کنید.

حتماً ورزش کنید و فعالیت خود را افزایش دهید، این موضوع در کاهش استرس و سلامت جنین بسیار موثر است. حتی می ‌توانید از تمرین های ریلکسیشن برای به دست آوردن آرامش بیشتر کمک بگیرید.

کودکانی که مادران آن ها در دوران بارداری دچار استرس شده اند؛ در ۵ سالگی با مشکل مواجه می‌ شود. مشکلات ان ها به صورت اختلال شناختی ، یادگیری زبان و کم هوش بودن بروز می کند.

از دندان های خود مراقبت کنید

قبل از بارداری حتما به دندان ‌های خود رسیدگی کنید و از عدم مشکل اطمینان حاصل کنید. مشکلات و بیماری هایی که مربوط به دهان و دندان هستند در دوران بارداری اثر مستقیم بر سلامت کودک دارند.

این مشکلات می ‌توانند باعث به وجود آمدن زایمان زودرس است ، کاهش هوش و کاهش وزن کودک شوند.

مادرانی که در دوران بارداری سلامت بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمی کنند، مطمئناً فرزندان آن ها در آینده دچار مشکل در یادگیری می شوند.

یکی دیگر از مشکلاتی که جنین را در معرض خطر قرار می دهد سیگار کشیدن مادر است. سیگار کشیدن در این دوران باعث به وجود آمدن اختلال در یادگیری کودک می شود و همین طور سلامت دندان ها را به طرز چشمگیری کاهش می دهد و برای آینده کودک مشکلات سلامتی جدی را به دنبال خواهد داشت، بنابراین بهتر است که سیگار را کنار بگذارید و در مکان هایی که افراد سیگار می کشند وارد نشویید که بعد ها به داشتن فرزندی باهوش افتخار کنید.

چگونه فرزندی زیبا و باهوش به دنیا بیاوریم

شکل دهی جنین زیبا و باهوش

با جنین خود صحبت کنید

به شما توصیه می کنیم که قبل از تولد حتماً صحبت کردن با جنین خود را آغاز کنید. هیچ ضرورتی ندارد که صبر کنید تا او به دنیا بیاید ؛ در همان دوران جنینی نیز به حرف های شما عادت می کند.

سعی کنید در صحبت ها او را مخاطب خود قرار دهید و با او با ملایمت و لطافت صحبت کنید؛ جنین از همان دوران الگوهای زبانی را به خوبی تشخیص می دهد.

درباره تجربه ها اتفاقات و فعالیت‌های روزمره خود برای او صحبت کنید و بیشتر با صدای بلند کتاب بخوانید که با شنیدن تشویق عادت کنند و برای به دنیا آمدن مشتاق باشد.

چگونه فرزندی زیبا و باهوش به دنیا بیاوریم

موسیقی گوش دهید

در پاسخ به سوال چگونه فرزندی زیبا و باهوش به دنیا بیاوریم باید بگویم که تحقیقاتی که بر روی جنین ها انجام گرفته نشان می‌ دهد که نت های موسیقی بسیار بر سلامت فرزندان تاثیر گذار هستند؛ اما تنها نکته ای که در گوش دادن موسیقی باید به آن توجه کنید این است که به هیچ عنوان برای این کار از هدفون استفاده نکنید.

بهتر است در این زمان اجازه دهید که جنین با آهنگ های مختلف آشنا شود. آهنگ های کلاسیک و آرام بخش بهره ببرید ؛ این موسیقی ها برای پرورش هوش و خلاقیت کودک تاثیر شگفت انگیزی دارند.

موتزارت به تقویت هوش میان شناختی کودک بسیار کمک می کند؛ به علاوه برای آرامش مادر هم موثر واقع می شود.

روغن های سالم مصرف کنید

گاهی اوقات بعضی از مادر ها هستند که از مصرف هر گونه چربی پرهیز می کنند ؛ آن ها بر این باورند که هر نوع چربی باعث افزایش وزن آن ها می شود.

این موضوع درست نیست در پاسخ به سوال چگونه فرزندی زیبا و باهوش به دنیا بیاوریم باید این را بدانید که استفاده از چربی های مفید در رژیم غذایی کودک بسیار تأثیرگذار است.

بهتر است از موادی که دارای روغن های سالم هستند استفاده کنید؛ از این مواد غذایی می ‌توان به بادام ؛ گردو ؛ فندق اسیدهای چربی امگا ۳ که در ماهی و غذاهای دریایی وجود دارد اشاره کرد.

این غذاها باعث بالا رفتن سیستم ایمنی بدن ، سلامت مغز بهبود ساختار عصبی و خون رسانی در بدن می شود.

چگونه فرزندی زیبا و باهوش به دنیا بیاوریم

کلسیم مصرف کنید

یکی دیگر از مواد معدنی که به سلامت جنین کمک می کند؛ کلسیم است. این ماده باعث سلامت مغز می ‌شود.

کلسیم در لبنیات به وفور پیدا می شود ؛ در کنار آن می توان از ریز مغذی های دیگر مانند آهن ؛ اسید فولیک؛ ویتامین سی و فیبر هم استفاده کرد.

مغزهایی مثل بادام ؛ انجیر؛ کشمش؛ ماهی ‌سالمون؛ سبزیجاتی که برگ سبز تیره دارند مثل اسفناج و کلم بروکلی سرشار از کلسیم هستند. در حبوبات نیز کلسیم یافت می شود حبوباتی مانند نخود و عدس هم کلسیم فراوانی دارند.

رژیم غذایی سالمی را داشته باشید

چگونه فرزندی زیبا و باهوش به دنیا بیاوریم در پاسخ باید بگویم که سعی کنید از تخم مرغ  و ماهی استفاده کنید.

ترکیباتی که در تخم مرغ و ماهی وجود دارد که باعث رشد سلول های مغزی جنین بسیار موثر است. معمولا پزشکان به خانم های باردار توصیه می کنند که هفته دوبار از گوشت ماهی استفاده کنند.

مصرف گوشت سفید باعث بالا بردن هوش زبان شناختی و مهارت های آتی و کودک می ‌شود. البته باید این نکته را در نظر بگیرید در انتخاب نوع ماهی با پزشک خود مشورت کنید.

چگونه فرزندی زیبا و باهوش به دنیا بیاوریم

توصیه های قبل از از بارداری

از فولیک اسید استفاده کنید

معمولاً پزشکان برای خانم هایی که می خواهند باردار شوند؛ فولیک اسید تجویز می کنند. مصرف فولیک اسید حداقل یک ماه قبل از بارداری بسیار مهم است.

در رژیم غذایی روزانه خانم هایی که می خواهند باردار شوند باید حدوداً ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک وجود داشته باشد. جای دادن فولیک اسید در رژیم غذایی کاری دشوار است.

به شما توصیه می کنیم که از مکمل های غذایی استفاده کنید. اگر یک ماه قبل از بارداری فولیک اسید مصرف کنید، مطمئن باشید ۵۰ تا ۷۰ درصد رشد و توسعه سلول‌ های مغزی جنین افزایش پیدا می‌ کند. خانم‌هایی که وزن متعادلی دارند ضریب هوشی فرزند آن ها نیز بیشتر است.

ورزش را فراموش نکنید

قبل از باردار شدن حتماً ورزش کنید؛ بهتر است برنامه منظمی برای این کار داشته باشید که در طول دوران بارداری برای ورزش کردن با مشکل مواجه نشوید.

بعضی از خانم ها در دوران بارداری ورزش می کنند؛ اما خیلی کم می‌ توانند به این برنامه عادت کنند. مطمئناً خانم های باردار زودتر از ورزش کردن دست می کشند.

ما در این مقاله سعی کردیم به سوال ” چگونه فرزندی زیبا و باهوش به دنیا بیاوریم  “پاسخ دهیم. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد که شما می توانید قبل از بارداری به پزشک مراجعه کرده و از او مشورت بگیرید.

اگر شما هم نظر یا پیشنهادی دارید می توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب در میان بگذارید. در پایان  از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

1 پاسخ
  1. فریبا گفته:

    من از سابش دارم استفاده می کنم امیدوارم که بچم زیباتر بشه . فقط نمیدون به جز خرما و به دیگه چیا باید بخورم خیلی دوست دارم بچم خوشگل بشه

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *