روانشناسی عشق در دختر

برای دانستن بیشتر از روانشناسی عشق در دختر نیاز است که بدانید موضوع عشق در خانم ها مسئله ای پیچیده می باشد.

اگر که خواهان درک بیشتر این موضوع هستید بایستی هوشیاری خودتان را نیز افزایش دهید، در این مسیر آگاهی بیشتر در مورد عشق خانم ها از نقطه نظرات علمی در این مسیر کمک حال شما نیز خواهد بود.

در صوتی که فقط یک بار عشق را تجربه کرده باشید و عاشق فردی شده باشید، صد درصد درک کرده اید که عاشق شدن موضوعی خیلی پیچیده و عجیب و فوق العاده است.

مطالب علمی موجود در مورد عاشق شدن از خود موضوع عاشق شدن در افراد شاید جذاب تر و جالب تر باشند؛ تحقیقات علمی عصب شناسی و پی بردن به دلایل این که افراد چگونه عاشق می شوند خیلی جالب و جذاب می باشد.

روانشناسی عشق در دختر

ارتباط عشق با شیمی

ارتباط عشق با شیمی بسیار جالب است، هنگام عاشق شدن افراد در داخل بدن آنها یکسری تغییرات شیمیایی رخ می دهد که باعث به جریان افتادن و غلیان کردن احساسات در آن ها می شود.

نقش هورمون ها در ایجاد احساسات عشق

هنگامی که در حال دریافت احساساتی مطلوب و خوب هستیم، هورمون دوپامین در ایجاد این احساسات خوب نقش بسزایی را بازی می کند و برعهده دارد.

هورمون دوپامین زمانی که ترشح می کند حال آن افراد چه زن باشند و چه مرد، قطعا احساساتی مانند انواع مختلف لذت ها، احساسات عشق را آن افراد در زندگی شان تجربه خواهند کرد.

جالب است که در مطلب روانشناسی عشق در دختر بدانید که عامل بالا برنده ی میزان ترشح هورمون تستوسترون افراد هم هورمون دوپامین است.

هورمونی که باعث عرق کردن بدن افرادی می شود که با عشق شان دیدار دارند و یا شخصی که دوستش دارند، از طریق افزایش پیدا کردن سطح ترشح هورمونی به نام تستوسترون است.

روانشناسی عشق در دختر

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه جذب عشق و همچنین توانایی عشق ورزی و عشق پذیری از دیگران استفاده از ابزار تلقین آن ، یا ” فایل سابلیمینال جذب عشق  “ است. این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر حالات ذهنی ، رفتاری ، احساسی و حتی جهان بینی شما نسبت به عشق و رابطه عاشقانه به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود. این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است و هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

سابلیمینال جذب عشق با فایل مخصوص تاثیر گذاری بر ضمیر ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های فوق العاده روابط وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

همچنین آلبوم های سابلیمینال بازگشت عشق با کمک قانون جذب و همچنین سابلیمینال جذب کراش هم در صورت نیاز کمک حال شما خواهند بود.

نقش تستوسترون در رابطه جنسی

همچنین هورمون تستوسترون در افزایش میزان میل جنسی افراد تاثیر فوق العاده مهمی را برعهده دارد.

نقش هورمون فنیل اتیلامین و نورپینفرین

به هنگام تجربه کردن احساسات عاشقانه و عاشق شدن توسط خانم ها، در درون بدن آن ها ترکیباتی مانند فنیل اتیلامین و ماده ی نورپینفرین شروع به تولید کردن می کنند.

ترکیباتی که عرض کردیم باعث افزایش تمرکز در زنان نیز می شوند و احساساتی همچون رضایت و شادی را در وجود آن ها پدید می آورند.

پاسخ به متمرکز شدن خانم ها بر روی شخصی خاص در هنگام عاشق شدن

آیا تا به حال به این فکر کرده بودید که چرا خانم ها به هنگام عاشق شدن فقط بر روی شخصی خاص تمرکز پیدا می کنند و بقیه ی افراد را کنار می گذارند؟

پاسخ این سوال ذهنی شما در این خصوص، ترشح همین مواد فنیل اتیلامین و ماده ی نورپینفرین در هنگام عاشق شدن زن ها می باشد.

تاثیر ماده ی فنیل اتیلامین و نورپینفرین در هوشیاری افراد

عاملی که باعث بالارفتن سطح هوشیاری افراد به هنگام انتظار کشیدن تماسی تلفنی می شود نیز ترشح همین مواد است، این مواد نیز در چنین مواقعی باعث بی خواب شدن افراد نیز می شوند.

روانشناسی عشق در دختر

تاثیر هورمون اکسی توسین در عشق

آخرین ماده ی شیمیایی قابل معرفی در مطلب روانشناسی عشق در دختر هورمون اکسی توسین است، این ماده نقش مهمی در هنگام برقراری رابطه ی جنسی و به هنگام عشق بازی کردن دارد.

این هورمون در چنین مواقعی شروع به ترشح می کند؛ هورمون اکسی توسین عاملی است که میزان ترشح آن در زن ها بیشتر از مردها می باشد.

درون بدن مردها به هنگام ارگاسم شدن حین رابطه ی جنسی، هورمون اکسی توسین ترشح نمی شود؛  بلکه در چنین شرایطی هورمون دوپامین شروع به ترشح کردن می کند و میزان ترشح آن هم به مقداری زیاد و قابل توجه افزایش پیدا می کند.

علت این که مردها نمی توانند عاشق شخصی شوند که با او رابطه ی جنسی داشته اند نیز همین مسئله است؛ هورمونی که باعث راحتی بیشتر احساسات افراد می شود و همچنین سبب از بین بردن موانع احساساتی آن ها می شود، ترشح هورمون اکسی توسین است.

نقش اکسی توسین در تعلق خاطر و وابستگی اعتیاد آور

باعث ایجاد احساس تعلق خاطر و وابستگی عشقی در افراد، ترشح هورمون اکسی توسین است.

احساس اعتیاد فراوان به شخصی که عاشقش شده ایم، احساس بیقراری کردن در نبود او نیز از دلایل ترشح نشدن این هورمون به دلیل دوری از آن فرد می باشد.

روانشناسی عشق در دختر

مجموع هورمون های موثر در عشق و لذت جنسی

پس تا این جا متوجه شدیم که هورمون های پشتیبانی کننده از عشق و احساس وابستگی و لذت جنسی هورمون های فنیل اتیلامین، هورمون نورپینفرین، هورمون تستوسترون و هورمون اکسی توسین هستند.

در مطلب روانشناسی عشق در دختر خوب است که بدانید ترشح این هورمون ها موجب توجه بیشتر ما بر منبع ترشح این هورمون ها می شوند، و همچنین به قولی باعث بیقراری و اعتیاد زیاد ما برای دریافت کردن میزان بیشتری از این هورمون ها در وجودمان می شوند.

ترشح این هورمون ها که در هنگام رابطه ی جنسی و احساس عاشق شدن یا عشق در انسان پدیدار می شوند، مانند داروهایی بر روی مغز انسان فعالیت می کنند.

همان طور که می دانید تجربه ی عاشق شدن در ارتباط با معیارهای افراد و اولویت هایشان نیز دارد و به سوابق زندگی آن ها نیز مربوط می شود.

این طور نیست که تصور کنیم در صورتی که هورمون های شیمیایی مربوط به عاشق شدن و لذت جنسی را که در بالا بیان کردیم را به طور مثال در وجود خانم مورد علاقه تان توانستید ترشح کنید باعث عاشق شدن او نسبت به خودتان نیز می شوید.

خیر به هیچ عنوان این گونه نیست در مسئله ی عاشق شدن معیارهای افراد و سوابق زندگی آن ها نیز تاثیر گذار هستند.

برتری روانشناسی بر شیمی

مهمترین علتی که از شیمی برای عاشق کردن دختران نمی شود استفاده کنیم، این موضوع است که واکنش های شیمیایی خانم ها به هنگام عاشق شدن به یک اندازه نیست و هر شخصی به یک اندازه از هورمون شیمیایی تاثیر پذیری داشته باشد.

از مقاله ی روانشناسی عشق در دختر این موضوع را بدانید که این شکل از واکنش های شیمیایی زنان از نظر روانشناسان به استایل وابستگی شناخته می شود.

حتی اگر واکنش های شیمیایی درون بدن زن ها نیز به میزانی یکسان انجام می گرفت  دلیلی برای عاشق شدن آن  زن نسبت به شما نمیشد.

تقابل شیمی با روانشناسی

با وجود این که علم شیمی اشاره می کند که قابل به ترشح کردن موادی در بدن خودمان هستیم و می توانیم در امور مختلفی تاثیر گذار باشیم؛ اما علم روانشناسی بیان گر این است که در بدن ما اتفاقات موجود شکلی انفرادی و متفاوت به خودشان را می گیرند.

تقابل علم روانشناسی که جزو علوم نرم محسوب می شود با علم شیمی و بیولوژی که جزو علوم سخت می باشند بسیار جالب است.

روانشناسی عشق در دختر

سبک های وابستگی

از مفهوم سبک وابستگی آیا شناختی دارید؟ تا به حال برای شما این مورد اتفاق افتاده است که اتفاقی عادی و معمولی با شخصی داشته باشید و کم کم خیلی مهم و جدی شود؟

یا برای شما اتفاق افتاده است که رابطه ای گرم و صمیمی با شخصی داشته اید و به یک باره شخص مورد نظرتان ناپدید بشود؟ این مورد سبک هایی از وابستگی افراد را بیان می کنند.

انواع سبک های وابستگی افراد

در ادامه ی مطلب روانشناسی عشق در دختر بایستی بدانید که مجموعا ما 4 نوع از وابستگی داریم.

یک مورد از این وابستگی آلوده و مسموم است و دو مورد دیگر از آن وابستگی ها با ایجاد اشکالاتی همراه هستند و مشکل ساز می باشند، همچنین یک مورد از وابستگی ها فقط  شکل صحیح  و درستی به خودش دارد.

مردها امکان دارد با وجود سبک های وابستگی متفاوت در زن های گوناگون، واکنش های متفاوتی نیز نشان بدهند؛ نحوه ی بروز واکنش ما نسبت به هر فردی که نسبت به او علاقه مند هستیم، سبک وابستگی ما را نیز بیان می کند.

قطعا با آگاهی بیشتری از سبک های وابستگی، ارتباط گذشته ی خودتان نیز دارای مفهومی واضح تر و روشن برای شما خواهد داشت.

روانشناسی عشق در دختر

روانشناسی عشق در دختر :: سبک وابستگی ایمن

این نوع از وابستگی در رابطه باعث می شود دوست داشته باشید که شما در این رابطه بمانید.

انسانی که کاملا قابل اطمینان است چه خودش تکیه گاه شخص دیگری باشد، یا دیگری به او تکیه کند برایش مشکل ساز نیست؛ این نوع از افراد از تنها ماندن هم هراسی به دل ندارند.

دختر یا پسری که سبک وابستگی آن ها طبیعی و نرمال است، به هیچ عنوان برای این که شما را لحظه ای ببینید انتظارهای صبح تا شبی در مقابل منزل تان را نخواهند کشید.

نکته ی مهم مطلب روانشناسی عشق در دختر اینجاست که در این نوع از سبک وابستگی، هنگام برقراری رابطه ای رمانتیک و عاشقانه با شخص مقابل تان، او کناره گیری و عقب نشینی نمی کند.

در این نوع از وابستگی حتی پس از طی شدن مدت های زیادی، شخص برای جلب توجه شما دست به اقدامات نادرستی نخواهد زد.

روانشناسی عشق در دختر

روانشناسی عشق در دختر :: سبک وابستگی مضطرب

خانم هایی که دارای این سبک وابستگی هستند در هنگام تنها شدن احساس ایمن بودن نمی کنند و همچنین از اعتماد به نفس بسیار کمی برخوردار هستند.

این نوع از خانم هایی که سبک وابستگی مضطرب دارند معمولا به سطحی عادی و معمولی از صمیمیت رضایت ندارند و به دنبال سطح بسیار بالا و برتر از صمیمیت در روابط شان هستند، که در رابطه ای که کاملا سلامت و درست باشد غیر معمول به نظر می رسد.

در صورتی که دختر مورد علاقه ی شما در همان اوایل رابطه تان شما را شخصی خاص و بسیار جدی می داند، احتمالا سبک وابستگی مضطرب دارد؛ این دختر به مرور زمان نیز حساسیت هایش نسبت به شما بیشتر خواهد شد.

سبک وابستگی بی اعتنا

این نوع از خانم هایی که چنین سبک وابستگی را دارند، معمولا محتاط گونه رفتار می کنند.

این سبک خانم ها در پی رابطه نمی باشند و ترجیح آن ها بر تنها بودن است، این دسته از زنان به هنگام بروز موجی از احساس و کشش در وجودشان نیز سعی می کنند خودشان را عقب بکشند و در لاک تنهایی خودشان فرو روند.

از مقاله ی روانشناسی عشق در دختر این را بدانید که این سبک از خانم ها ممکن است حتی به شما حسی نیز داشته باشند، ولی برای این که حس بیشتری به شما پیدا نکنند و وابسته تان نشوند معمولا سعی در دور ماندن از شما  را دارند.

این نوع از خانم ها هر اقدام و تلاشی نیز برای سرکوب نمودن احساسات خودشان انجام خواهند داد.

این امکان وجود دارد که موفق به بدست آوردن چنین سبک دختری شوید، ولی توصیه می شود به کسی علاقه مند شوید که آمادگی بیشتری برای عشق ورزیدن به شما را دارد.

روانشناسی عشق در دختر

سبک وابستگی ترسان

تجربه ی ضایعات روحی و احساسی در این دسته از افراد شایع می باشد، این نوع تجربیات تلخ این دسته از افراد را از تجربه کردن وابستگی بی میل کرده است و باعث ایجاد ترس و هراس از وابستگی در رابطه در آن ها می شود.

همچنین این نوع از خانم ها احتمال دارد از شما بپرسند برای چه چیزی به آن ها علاقه مند شده اید و خودشان را نیز شایسته ی علاقه مند شدن و محبت کردن شما نسبت به خودشان نیز نمی دانند.

این سبک از خانم ها بایستی برای خودسازی روحی خودشان در تنهایی تلاش کنند تا برای ارتباط عاشقانه آماده شوند؛ شما نیز قابل اصلاح کردن این دسته از افراد نیستید و از تجربه ی کنار هم بودن با این افراد نیز چیز خاصی بدست نخواهید آورد.

از مطلب روانشناسی عشق در دختر خوب است این را نیز بدانید که سبک های  وابستگی بی اعتنا و مضطرب می توانند اجزایی از سبک وابستگی ایمن افراد نیز باشند.

به طور مثال ممکن است خانمی سبک وابستگی ایمن داشته باشد، اما ارتباط نزدیک زیادی و غیر معمول با شما نیز برقرار نماید، یا اهمیت به خصوصی برای داشتن استقلال شخصی اش قائل باشد؛ اما در عین حال قابلیت وابسته شدن را نیز داشته باشد.

سبک وابستگی ترسان از میزان مسمومیت بسیاری برخوردار است، چگونه ممکن است به عاشق شدن به شخصی که به شما شک دارد علاقه مند باشید؟

آیا برای سو استفاده یا فریب دادن چنین شخصی پا پیش گذاشته اید؟ فقط یک مورد است که همیشه فاصله ی خودش را با شما رعایت خواهد کرد، ما بقی سه مورد دیگر می توانند علاقه مند و عاشق شما بشوند.

غلبه ی روانشناسی بر شیمی

ممکن است شیمی خانم ها به آن ها بفهماند که عاشق شخصی چون شما شوند، ولی ممکن است سبک وابستگی آن خانم بر شخصیتش غلبه نماید.

غلبه ی بر سبک وابستگی افراد، کار دشواری می تواند باشد، در این جا است که روانشناسی بر علم شیمی غلبه می یابد.

روانشناسی عشق در دختر

راهکار علم برای شما

از مطلب روانشناسی عشق در دختر این نکته را نیز بدانید که آگاهی در مورد سبک وابستگی خانم ها و شیمی آن ها باعث علاقه ی هیچ خانمی به شما نخواهد شد.

شما می توانید با یافتن جواب این که نحوه ی کارکرد عشق چگونه است؟ باعث غلبه یافتن و تسخیر کردن قلب زنی شوید که واقعا دوست تان دارد و عاشق تان است.

همچنین از این طریق می توانید باعث افزایش صمیمیت و سلامت پیوندتان شوید تا باعث رضایت خاطر هر دو نفرتان شود.

انجام اعمال ساده ای همچون نوازش کردن همسر و لمس کردن او می تواند باعث نزدیکی هر چه بیشتر شما به هم دیگر بشود؛ دانستن شیمی هر دو نفر شما می تواند کمک کند تا روابط تان  گرمی و صمیمیت بیشتری پیدا کند.

شما با آگاهی از شیمی هر دو نفرتان می توانید پیام هایی را از ذهن ناخودآگاه تان به ذهن خودآگاه تان برای داشتن رابطه ای زیبا و گرم ارسال نمایید.

آگاهی در مورد سبک های وابستگی زنان، می تواند شما را در انتخاب شریکی مناسب برای زندگی مشترک تان کمک کند و همچنین شما بتوانید در جهت برآورده کردن نیازهای آن سبک وابستگی تلاش کنید.

..

دانستن بیشتر در مورد نحوه ی عاشق شدن دخترها حقه ای خارق العاده نیست، بلکه راهی برای شناخت بیشتر عادت های رفتاری، اولویت های دختران با توجه به تاثیر علم در شکل گیری احساسات دخترها می باشد.

از مقاله ی روانشناسی عشق در دختر این نکته ی دیگر را نیز بدانید که شما نمی توانید مغز خانم مورد علاقه ی خودتان را هک کنید تا باعث عشق به شما شود.

اما با افزایش دانش خودتان درباره ی نحوه ی عملکرد مغزی آن دختر می توانید جذابیت های خودتان را برای او افزایش دهید.

شما می توانید به مرور زمان این جذابیت های خودتان را تبدیل به عشق کنید، با آگاهی از این که عشق در دخترها و در انسان چیزی بسیار عجیب و پیچیده و صد البته هیجان انگیز نیز می باشد.

در پایان اگر در مورد این مطلب و روانشناسی عاشق شدن دخترها نظراتی دارید لطفا در زیر همین مطلب برای ما ارسال کنید با تشکر.

5/5 - (1 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *