افزایش قد در یک ماه

بلندقد بودن مزایای بسیار زیادی برای شما دارد: اعتماد به نفستان را افزایش می دهد، شما را از کفش های پاشنه‌ بلند بی نیاز می‌کند و یا دیگر لازم نیست برای رسیدن دست‌تان به کابینت بالایی، از چهارپایه استفاده کنید. برای افزایش قد در یک ماه، افزایش قد بعد از سن رشد یا افزایش قد بصورت طبیعی، این مقاله را مطالعه کنید.

تاثیر عوامل ژنتیکی در افزایش قد

قد شما بیشتر تابع عوامل ژنتیکی است. اما اگر والدین شما هر دو کوتاه قد یا متوسط باشند شما لزوما مانند آنها نخواهید بود. قد، خصوصیتی چندژنی است. یعنی فقط گروهی از ژن‌ها روی آن تاثیر می گذارند. اگر در نزدیکانتان افراد قد بلندی وجود داشته باشند این شانس وجود دارد که ژن قدبلندی به شما هم رسیده باشد.

عوامل غیرژنتیکی در افزایش قد

عوامل غیرژنتیکی میتواند روی قد مورد انتظار شما اثر داشته باشد. تعیین‌کننده‌ی بیشتر این فاکتورها، محیطی است که فرد در آن رشد می‌کند. بلندی قد با رشد در ارتباط است. در نتیجه،‌ عواملی که مخل رشد باشند همان تأثیر را بر قد خواهند داشت. عوامل غیرژنتیکی میتواند موارد زیر باشد:

  • قرار گرفتن در معرض دود تنباکو در زمان جنینی
  • بیماری زمان کودکی یا بلوغ
  • کیفیت مراقبت‌های پس از تولد
  • وزن پایین هنگام تولد

با توجه به اینکه خیلی از عوامل تاثیرگذار بر قد، از کنترل شما خارج هستند، چندین کار هست که می‌توانید برای رسیدن به حداکثر قد خود انجام دهید. از جمله :

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه کمک به افزایش قد طبیعی و تغییر گرایش بدن به افزایش قد بیشتر به شکلی متناسب و زیبا ” فایل پیام های پنهان افزایش قد “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و کارکردهای ناخودآگاه بدنی به سمت رشد قد بیشتر به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

سابلیمینال افزایش قد ، فایل مخصوص تاثیر گذار بر ضمیر ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمینال وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

افزایش قد در یک ماه

نکات افزایش قد بصورت طبیعی

خواب کافی

خواب خوب و کافی از عوامل مهم برای رشد سالم محسوب می شود. تحقیقات نشان داده است که نوجوانان در حال رشد روزانه حداقل به ۸ ساعت خواب نیاز دارند چون بدن در هنگام خواب رشد می کند و بافت جدید تولید میکند. مغز ما هنگامی که در حالت امواج آهسته و چرخه‌های عمیق خواب هستیم، هورمون رشد انسانی (HGH) ترشح می‌کند و خواب ناکافی تولید HGH را کاهش می دهد و مانع رشد کافی میشود بنابرین برای افزایش قد بصورت طبیعی خواب کافی داشته باشید

تغذیه سالم

تغذیه‌ی سالم و مناسب برای رشد بسیار ضروری است چرا که همه‌ی مواد غذایی لازم برای رشد کامل با تغذیه سالم به بدن شما می‌رسد. انتخاب رژیم غذایی متعادل و اجتناب از غذاهای ناسالم، کلید موفقیت در برنامه غذایی سالم است. برای افزایش قد، موارد زیر را در تغذیه‌ی خود رعایت کنید:

ویتامین D کافی

برای رشد سلامت استخوان‌ها ویتامین D ضروری است،‌ ویتامین D را میتوان از غذاهایی مانند ماهی، قارچ و لبنیات، تخم‌مرغ، یونجه و توفو یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید به دست می آید.

کلسیم کافی

استخوان‌ها برای رشد و شکل‌گیری به کلسیم نیاز دارند. پنیر،‌ دانه‌های سویا،‌ ماهی ساردین، سبزیجات و لبنیات از منابع غنی کلسیم هستند.

افزایش قد در یک ماه

روی

روی در غذاهایی مانند حبوبات، مارچوبه، تخم‌مرغ، شکلات و صدف وجود دارد. مصرف روی در کودکان اهمیت زیادی دارد زیرا کمبود روی باعث توقف رشد می‌شود.

مواد غذایی مهم دیگر

به غیر از مواردی که ذکر شد،‌ از سایر مواد غذایی هم استفاده کنید. بدن برای انرژی بخشیدن به سلول‌ها به کربوهیدارتها نیاز دارند. مصرف پروتئین کافی هم نیاز است اگر به هر دلیلی قادر نیستید مواد غذایی لازم برای رشد خود را از طریق غذا دریافت کنید میتوانید به سراغ مواد دارویی مکمل بروید.

زمانبندی غذایی خوب

حتماً سه وعده‌ی غذایی متعادل را در طول روز مصرف کنید. خوردن میان‌وعده‌های سالم بین این وعده‌های غذایی هم متابولیسم بدن را فعال نگه می دارد و رشد سالم را بهبود می دهد.

افزایش قد در یک ماه با حرکات ورزشی

از اهمیت ورزش برای سلامتی و همچنین افزایش قد و تناسب اندام، هرگز غافل نشوید. هنگامی که شما ورزش می کنید، بدن به صورت طبیعی شروع به رشد می کند از تمرینات حرکتی که بر پایه حرکات یوگا هستند استفاده کنید زیرا در کشش و انعطاف پذیری بدن نقش خیلی مؤثری دارند. از طناب استفاده کنید، مطمئن باشید که بعد از یک ماه تاثیر طناب را در بدنتان می بینید. کسانی که می خواهند با ورزش قد خود را افزایش دهند باید حرکات کششی مقاومتی را به عنوان بخش مهمی از برنامه ی ورزشی خود قرار دهند.

افزایش قد با ورزش منظم

انجام ورزش از بهترین روشهای افزایش قد محسوب می شود. بچه‌ها و نوجوانان همیشه تشویق میشوند که از نظر فیزیکی فعال باشند زیرا این کار باعث بهبود رشد میشود. فعالیت فیزیکی به رشد کمک میکند، هر اندازه بدن فعال‌تر باشد مواد غذایی بیشتری را جذب میکند و افزایش مواد غذایی دریافتی هم به معنای رشد بیشتر است همچنین ورزش منظم به تحریک هورمونهای رشد، کمک بسیاری می‌کند.

اگر ورزش همراه با رژیم غذایی متعادل و خواب کافی باشد به بلندتر شدن قد کمک نیکند. ورزشهایی که برای افزایش قئ کمک می کنند عبارت اند از:

شنا

از بهترین ورزشهایی که میتواند به بلندتر شدن قد شما کمک کند انجام ورزش شنا است. شنا باعث کشیدگی ماهیچه‌ها میشود و اگر آن را از سن کودکی انجام دهید در رسیدن شما به قد مناسب کمک بسیاری خواهد کرد. برای اثرگذاری بیشتر،‌ باید حداقل ۲ ساعت در روز و ۴ تا ۵ روز در هفته شنا کنید.

بارفیکس

بارفیکس روشی موثر در افزایش قد است. برای استفاده از این روش ۱۰ ثانیه در وضعیت یکسان آویزان بمانید و بعد چندین مرتبه این حرکت را تکرار کنید.

کشش‌

برای انجام این نرمش به صاف بایستید و دستهایتان را تا آنجا که ممکن است به طرف بالا بکشید.

طناب بازی

طناب بازی ورزشی عالی برای افزایش قد هم به شمار می‌رود طناب بازی توده‌ی استخوانی را در قسمت پایینی پا افزایش میدهد که منجر به افزایش قد میشود.

5/5 - (1 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *