برداشتن خال گوشتی با نخ

قبل از صحبت درباره برداشتن خال گوشتی با نخ خوب است بدانید که خال های گوشتی ضایعه ای هستند که در افراد میانسال وجود دارد. این خال ها اغلب در نواحی فوقانی تنه، گردن، زیر بغل و پلک ها دیده می شوند و به رنگ پوست یا تیره می باشند.  عواملی مانند چاقی، یائسگی، حاملگی و بیماریهای هورمونی در ایحاد خال های گوشتی نقش مهمی دارند. این نوع خال ها فقط برای فرد از نظر زیبایی مشکل ایجاد می کنند اما دستکاری آنها می تواند موجب التهاب و درد شود. حجم بیشتر این خالها را چربی تشکیل می دهد و در افراد چاق بیشتر مشاهده می شود. بروز خال های گوشتی میتواند ارثی باشد اما مسری نیست و بیشتر با ژنتیک در ارتباط است .

درمان های خانگی برای از بین بردن خال گوشتی

برداشتن خال گوشتی با نخ

: برای برداشتن خال به روش خانگی می توانید نخی را به پایه خال گره بزنید. البته باید توجه داشته باشید که رفت و امد جریان خون کاملا قطع شود (در غیر این صورت موجب التهاب و عفونت ضایعه گوشتی می شود). در اثر مسدود شدن جریان خون، خال خشک شده و می افتند. برای تسریع این فرآیند می توانید از روغن کرچک یا روغن پونه استفاده کنید.

بعد از برداشتن خال، محل خال را با ضدعفونی کننده پاک کرده و چسب زخم بزنید تا اثری از محل خال باقی نماند و باکتریهای باقی مانده کاملا از بین بروند.

استفاده از نوار چسب قوی: همچنین می توانید با نوار چسب پهن و قوی، خال گوشتی را از بین ببرید، برای این کار نوار چسب را مستقیما روی خال قرار دهید و بعد از 5 تا 7 روز، نوار را بکنید. اگر نوار درست کار کند هنگام کندن باید خال نیز کنده شود. در غیر این صورت دوباره این کار را تکرار کنید.

استفاده از سیر: با استفاده از سیر هم می توان خال گوشتی را از بین برد. برای این منظور می توانید حبه ای از سیر را کاملا خرد کرده و روی خال قرار دهید و با چسب زخم، روی آن را بپوشانید. این کار را چند روز بصورت مداوم انجام دهید تا خال کاملا از بین برود.

استفاده از روغن کرچک: ترکیب روغن کرچک و جوش شیرین در از بین بردن خال های گوشتی بسیار موثر است. برای این منظور می توانید از ترکیب جوش شیرین و روغن کرچک، خمیری درست کنید و این خمیر را هر روز روی خال قرار دهید تا به مرور از بین برود.

استفاده از پماد انجمادی زگیل: از پماد انجمادی که برای رفع زگیل طراحی شده است، می توانید در درمان خال گوشتی نیز استفاده کنید. در صورتی که این کار موثر نبود، با متخصص پوست صحبت کنید.

همچنین برای ازبین بردن و درمان زائده های گوشتی در اطراف مقعد باید با پزشک مشورت کنید. این نوع زائده های گوشتی گاهاً خیلی دردناک و همراه با خارش هستند. استفاده از درمان های طبیعی و خانگی در از بین بردن زائده گوشتی مقعد کار دشواری است و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. ناحیه مقعد به علت گردش خون بالا، بیشتر مستعد عفونت است. در صورت بریدن زائده گوشتی در این قسمت، بند آوردن خون بسیار دشوار خواهد بود، لذا مراجعه به پزشک حتما توصیه می شود.

خالهای گوشتي در افراد چاق به تعداد خيلي زياد در نواحی تنه ایجاد شده و منجربه ناراحتي فرد می شود. با آنكه در برخی پژوهش ها، ويروس هايي در اين عارضه پيدا شده است اما نميتوان خال های گوشتی را زگيل محسوب کرد. زگیل یک نوع بيماري ويروسي پوستي است که همراه با ضايعاتی همانند خال های گوشتي می باشد.

برداشتن خال گوشتی با نخ

روش درمان خال گوشتی

اگر خال گوشتی برای فرد مشکلی ایجاد نکند و آزار دهنده نباشد می توان آن را به حال خود رها کرد و نیاری به درمان ندارد. اما در صورتی که نیاز به درمان داشته باشد می توان از روش های تخریبی مانند: امواج رادیوفرکوئنسی، جراحی، کوتر و … استفاده کرد. باید توجه داشت در تمامی روش های فوق ضایعه را به طور کامل از بین برد نه بخشی از آن روی پوست باقی بماند و نه منجر به جوشگاه شود.

بعد از جراحی ممکن است، به علت پهن بودن پایه ی، خال های گوشتی، محل جراحی خون ریزی کند در این مواقع به ناچار باید از بخیه استفاده شود. البته این مورد کمتر اتفاق می افتد و در خیلی مواقع تنها به بریدن  ضایعه و سوزاندن محل خونریزی اکتفا می کنند.

خال های گوشتی را با روش های ساده می توان از بین برد و نیازی به روش های پرهزینه مانند لیزر نیست. باید توجه داشت در هر درمانی ابتدا باید از روشهای ساده شروع کرد و درصورت نتیجه نگرفتن از درمانهای پیچیده استفاده کرد.

بستن پایه ی ضایعات گوشتی با نخ به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زيرا گاهي اوقات با بستن نخ خون ورودي به زائده گوشتي متوقف نمیشود اما جلوي خروج خون از ضايعه مسدود میشود و درنتيجه همين امر، تجمع خون باعث التهاب و دردناک شدن ناحیه گوشتی شده و در برخی مواقع ممکن است موجب عفونت شود.

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه جلوگیری از سنتز خال های جدید و کمک به افتادن خال های قدیمی  ” فایل پیام های پنهان جلوگیری از خال “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و حالات بدنی برای جلوگیری از خال به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

سابلیمینال رفع خال ، فایل مخصوص تاثیر گذاری بر مغز ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمینال وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

برداشتن خال گوشتی با نخ
13 پاسخ
 1. مریم گفته:

  مرسی عالی بود. برای سابش میتونم از طریق کارت به کارت اقدام کنم ؟

  پاسخ
 2. کیان گفته:

  سلام بستن خال گوشتی با نخ اشتباه است من بستم خال بزرگ و عفونی شده جریان خون قطع نشده و باید به متخصص پوست مراجعه کنم

  پاسخ
 3. زهرا ملکی گفته:

  سلام من یه خال زیر چشممم دارم واینکه از سن هفت سالگی دارم ودو روز شروع به برداشتش کردم به روش خانگی از روش روغن کرچک وجوش شیرین ومطمعن نیستم ایا یه این روش میره وکمی میسوزه خیلی ناراحتم لطفا کمکم کنید

  پاسخ
 4. زهرا ملکی گفته:

  سلام من یه خال زیر چشممم دارم واینکه از سن هفت سالگی دارم ودو روز شروع به برداشتش کردم به روش خانگی از روش روغن کرچک وجوش شیرین ومطمعن نیستم ایا یه این روش میره وکمی میسوزه خیلی ناراحتم لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • صادق گفته:

   من چند بار از نخ خیاطی استفاده کردم و هر چند بار جواب گرفتم… فقط باید خیلی محکم بسته شود… یه سوزشی در حد دوثانیه داره ولی بعد اکی میشه… و دو روز بعد دوباره با یک نخ خیاطی دیگه زیر همون خال رو دوباره ببند اینجوری کامل مطمعن میشی که خون جریان پیدا نمیکنه

   پاسخ
 5. ناشناس گفته:

  من خال کنار بینی داشتم دکتر طب سنتی برام با نخ بست ولی یه هفته شده هنوز نیوفتاده بنظرم محکمتر شده چکار کنم خیلی میترسم

  پاسخ
  • صادق گفته:

   دوباره زیر همون نخی که دکتر بسته خودت با یک نخ خیاطی ببند… سعی کن محکم ببندی…اشتباه همه این هست که با یک بار بستن فکر میکنن تموم میشه ولی شما باید هر دوروز یک بار با یک نخ دیگه زیر همون نخ قبلیو ببندی… اینجوری تو یک هفته خشک میشه و میوفته

   پاسخ
 6. پریسا گفته:

  سلام من دو روزه درمان خالمو با سیر شروع کردم یه کم روش نمک زدم و بستمش ناحیه خالم به اندازه یه مربع ۲×۲سانت قرمز و ملتهب شده چیکار کنم؟

  پاسخ
 7. محمد گفته:

  سلام
  روش بستن نخ عالی جواب میده و اینکه حتما از ته پایه ببندید و ضدعفونی با الکل هم خود نخ و هم پوست؛ظرف دو روز برا دوستم جواب دادو خال گوشتی افتاد!!!!

  پاسخ
  • zooe گفته:

   سلام
   منم یه خال دارم که میخوام از شرش خلاص شم! میخوام با نخ ببندش اما خال من زیاد برجسته نیست.یعنی میشه با نخ ببندمش ولی مطمئن نیستم که بتونم جریان کامل خونش رو قطع کنم. بنظرتون روش نخ برای منم جواب میده؟

   پاسخ
   • صادق گفته:

    با موچین خال رو بکش و تا اونجایی که امکان داره از پایین خیلی محکم با نخ خیاطی ببند و دو روز بعد دوباره با یک نخ دیگه زیر نخ قبلیو محکم ببند و دوروز دیگش هم مینطور مطمعن باش با این 3بار بستن راحت ازش خلاص میشی

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3.5/5 - (2 {امتیازها})