از بین بردن خالهای گوشتی

خال های گوشتی ضایعه ای هستند که در افراد میانسال وجود دارد. این خال ها اغلب در نواحی فوقانی تنه، گردن، زیر بغل و پلک ها دیده می شوند و به رنگ پوست یا تیره می باشند.  عواملی مانند چاقی، یائسگی، حاملگی و بیماریهای هورمونی در ایحاد خال های گوشتی نقش مهمی دارند. این نوع خال ها فقط برای فرد از نظر زیبایی مشکل ایجاد می کنند اما دستکاری آنها می تواند موجب التهاب و درد شود. حجم بیشتر این خالها را چربی تشکیل می دهد و در افراد چاق بیشتر مشاهده می شود. بروز خال های گوشتی میتواند ارثی باشد اما مسری نیست و بیشتر با ژنتیک در ارتباط است .

خالهای گوشتي در افراد چاق به تعداد خيلي زياد در نواحی تنه ایجاد شده و منجربه ناراحتي فرد می شود. با آنكه در برخی پژوهش ها، ويروس هايي در اين عارضه پيدا شده است اما نميتوان خال های گوشتی را زگيل محسوب کرد. زگیل یک نوع بيماري ويروسي پوستي است که همراه با ضايعاتی همانند خال های گوشتي می باشد.

درمان خالهای گوشتی

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه جلوگیری از سنتز خال های جدید و کمک به افتادن خال های قدیمی  ” سابلیمینال خال “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و حالات بدنی برای جلوگیری از خال به کمک ضمیر ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

جلوگیری از خال  با فایل مخصوص تاثیر گذاری بر مغز ناخودآگاه | می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمیران آشنا شوید

همچنین بخوانید :
بینی گوشتی چیست؟

روش درمان خال گوشتی

اگر خال گوشتی برای فرد مشکلی ایجاد نکند و آزار دهنده نباشد می توان آن را به حال خود رها کرد و نیاری به درمان ندارد. اما در صورتی که نیاز به درمان داشته باشد می توان از روش های تخریبی مانند: امواج رادیوفرکوئنسی، جراحی، کوتر و … استفاده کرد. باید توجه داشت در تمامی روش های فوق ضایعه را به طور کامل از بین برد نه بخشی از آن روی پوست باقی بماند و نه منجر به جوشگاه شود.

بعد از جراحی ممکن است، به علت پهن بودن پایه ی، خال های گوشتی، محل جراحی خون ریزی کند در این مواقع به ناچار باید از بخیه استفاده شود. البته این مورد کمتر اتفاق می افتد و در خیلی مواقع تنها به بریدن  ضایعه و سوزاندن محل خونریزی اکتفا می کنند.

خال های گوشتی را با روش های ساده می توان از بین برد و نیازی به روش های پرهزینه مانند لیزر نیست. باید توجه داشت در هر درمانی ابتدا باید از روشهای ساده شروع کرد و درصورت نتیجه نگرفتن از درمانهای پیچیده استفاده کرد.

بستن پایه ی ضایعات گوشتی با نخ به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زيرا گاهي اوقات با بستن نخ خون ورودي به زائده گوشتي متوقف نمیشود اما جلوي خروج خون از ضايعه مسدود میشود و درنتيجه همين امر، تجمع خون باعث التهاب و دردناک شدن ناحیه گوشتی شده و در برخی مواقع ممکن است موجب عفونت شود.

درمان های خانگی برای از بین بردن خال گوشتی

استفاده از نخ: برای برداشتن خال به روش خانگی می توانید نخی را به پایه خال گره بزنید. البته باید توجه داشته باشید که رفت و امد جریان خون کاملا قطع شود (در غیر این صورت موجب التهاب و عفونت ضایعه گوشتی می شود). در اثر مسدود شدن جریان خون، خال خشک شده و می افتند. برای تسریع این فرآیند می توانید از روغن کرچک یا روغن پونه استفاده کنید.

همچنین بخوانید :
برای لاغری شکم چه بخوریم

بعد از برداشتن خال، محل خال را با ضدعفونی کننده پاک کرده و چسب زخم بزنید تا اثری از محل خال باقی نماند و باکتریهای باقی مانده کاملا از بین بروند.

از بین بردن خالهای گوشتی

استفاده از نوار چسب قوی: همچنین می توانید با نوار چسب پهن و قوی، خال گوشتی را از بین ببرید، برای این کار نوار چسب را مستقیما روی خال قرار دهید و بعد از 5 تا 7 روز، نوار را بکنید. اگر نوار درست کار کند هنگام کندن باید خال نیز کنده شود. در غیر این صورت دوباره این کار را تکرار کنید.

استفاده از سیر: با استفاده از سیر هم می توان خال گوشتی را از بین برد. برای این منظور می توانید حبه ای از سیر را کاملا خرد کرده و روی خال قرار دهید و با چسب زخم، روی آن را بپوشانید. این کار را چند روز بصورت مداوم انجام دهید تا خال کاملا از بین برود.

استفاده از روغن کرچک: ترکیب روغن کرچک و جوش شیرین در از بین بردن خال های گوشتی بسیار موثر است. برای این منظور می توانید از ترکیب جوش شیرین و روغن کرچک، خمیری درست کنید و این خمیر را هر روز روی خال قرار دهید تا به مرور از بین برود.

استفاده از پماد انجمادی زگیل: از پماد انجمادی که برای رفع زگیل طراحی شده است، می توانید در درمان خال گوشتی نیز استفاده کنید. در صورتی که این کار موثر نبود، با متخصص پوست صحبت کنید.

همچنین برای ازبین بردن و درمان زائده های گوشتی در اطراف مقعد باید با پزشک مشورت کنید. این نوع زائده های گوشتی گاهاً خیلی دردناک و همراه با خارش هستند. استفاده از درمان های طبیعی و خانگی در از بین بردن زائده گوشتی مقعد کار دشواری است و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. ناحیه مقعد به علت گردش خون بالا، بیشتر مستعد عفونت است. در صورت بریدن زائده گوشتی در این قسمت، بند آوردن خون بسیار دشوار خواهد بود، لذا مراجعه به پزشک حتما توصیه می شود.

همچنین بخوانید :
انواع خال
[ratings] امتیازتان به این مقاله را با دادن ستاره ثبت کنید. ستاره ها از راست به چپ می باشند و اولین ستاره سمت چپ امتیاز پنج ستاره است