علائم پوکی استخوان در خانم ها

بیماری پوکی اسخوان، استخوانها را ضعیف می کند و باعث می شود استخوانها در برابر فشار یا خم شدن بشکنند. شکستگی های که منجربه بیماری پوکی استخوان میشوند بیشتر در بخشهای باسن، لگن، مچ دست یا ستون فقرات بوجود می آیند. پوکی استخوان هنگامی رخ میدهد که ایجاد استخوان جدید با حذف استخوان قدیمی سازگاری نداشته باشد. علائم پوکی استخوان در خانم ها و آقایان تقریباً یکسان است و این بیماری  مربوط به جنس یا قومیت خاصی نمی باشد و همه را در بر می گیرد.

بیماری پوکی استخوان در زنانی که دوره یائسگی را سپری کرده اند بخصوص در زنان آسیایی و سفیدپوست بیشتر دیده می شود. برای جلوگیری از پوکی استخوان و استحکام استخوان های ضعیف، استفاده از دارو، رژیم غذایی سالم و ورزش های استقامتی پیشنهاد میشود.

استخوان ها زمانی که به دلیل پوکی ضعیف میشوند، علائم خود را بروز می دهند اما در سطوح اولیه پوکی استخوان معمولا علائمی وجود ندارد.

علائم پوکی استخوان در خانم ها

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه کمک به تقویت استخوان های ضعیف شده و کاهش استخوان دردها ” فایل پیام های پنهان درمان پوکی استخوان “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و کارکردهای ناخودآگاه بدنی به سمت داشتن استخوان هایی سالم و مقاوم به کمک مغز ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

کمک به درمان پوکی استخوان با فایل تاثیر گذار بر مغز (ضمیر) ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع سابلیمینال های وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

مهمترین علائم پوکی استخوان در خانم ها و آقایان

از مهمترین علائم پوکی استخوان در خانم ها و آقایان می توان موارد زیر را نام برد:

 • شکستگی استخوان که راحت تر از حد انتظار انجام میشود
 • دردکمر، بخصوص دردی که ناشی از شکستگی یا پوکی استخوان باشد.
 • کاهش قد در طول زمان

علت پوکی استخوان در زنان و مردان

پوکی استخوان تراکم استخوانها را کاهش داده و  باعث شکننده‌تر شدن آنها میشود. برخی افراد بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

استخوان ها همیشه در حال بازسازی اند بطوری که استخوان جدید ساخته شده و استخوان قدیمی از بین میرود. بدن فرد جوان عمل ایجاد استخوان جدید را سریع تر از شکستن استخوان قدیمی انجام میدهد بنابرین جرم استخوان زیاد میشود. بیشتر افراد تا سن 30 سالگی به بیشترین جرم استخوان می رسند. با زیاد شدن سن، جرم استخوان خیلی سریع به تحلیل می رود و ایجاد استخوان جدید خیلی دیر انجام میگیرد.

احتمال ابتلا به این بیماری در دوره جوانی به جرم استخوان ها بستگی دارد. هر اندازه جرم استخوان ها زیاد باشد، با افزایش سن فرد کمتر به پوکی استخوان دچار میشود. عواملی مانند سن، قومیت، سبک زندگی و بیماریها و … احتمال ابتلا به پوکی استخوان را افزایش می دهند. در این قسمت برخی از عواملی را بیان خواهیم کرد که باعث ایجاد پوکی استخوان می شوند و از کنترل فرد خارج اند.

عوامل مهم ایجادپوکی استخوان

عوامل مهم ایجاد پوکی استخوان که از کنترل فرد خارج اند عبارت اند از:

 • اولین عامل در ایجاد پوکی استخوان، عامل جنسیت است که در زنان بیشتر از مردان است.
 • با افزایش سن، احتمال ابتلا به پوکی استخوان بیشتر میشود.
 • از نظر قومیت، سفید پوستدان و آسیایی ها، بیشتر در معرض ابتلا به پوکی استخوان هستند.
 • سابقه خانوادگی در ابتلا به پوکی استخوان مهم است یعنی افرادی که خواهر یا برادری با این بیماری دارند، در معرض ابتلا به پوکی استخوان هستند.
 • افرادی که جسه ضعیف و اندامی کوچک دارند به علت جرم کمتر استخوانها، بیشتر به بیماری پوکی استخوان مبتلا می شوند.

علاوه بر موارد گفته شده، این بیماری در میان کسانی که ترشح هورمون نامتوازنی دارند، بیشتر شایع است.

علایم پوکی استخوان در خانم ها

هورمون هایی که می توانند باعث پوکی استخوان شوند

کاهش سطح هورمونهای جنسی در بدن منجر به تحلیل رفتن استخوانها می شود. در زنان ، کاهش سطح استروژن از علل مهم ابتلا به پوکی استخوان محسوب می شود. زنان در طول برخی از روشهای درمانی مخصوصاً سرطان ، به کاهش سطح استروژن  مبتلا می شوند. همچنین در مردان با زیاد شدن سن ،کاهش سطح تستوسترون بوجود می آید. برخی از روشهای درمانی بیماری سرطان پروستات نیز منجر به کاهش سطح تستوسترون در مردان میشود.

از هورمونهای دیگری که باعث تحلیل استخوان ها می شود، ترشح بیش از حد هورمون تیروئید است. این اتفاق هنگامی رخ می دهد که تیروئید پرکار باشد، یا به علت کم کاری تیروئید، داروی هورمون تیروئید با دوز بالا مصرف شود.

همچنین پرکاری غدهای پاراتیروئید و غدد فوق کلیوی نیز در بروز بیماری پوکی استخوان نقش مهمی دارند .

شرایطی که باعث ایجاد پوکی استخوان در مردان و زنان می شوند:

افرادی که از کمبود دائمی کلسیم رنج می برند و یا جذب کلسیم پایینی دارند در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند. جذب پایین کلسیم تراکم استخوانها را کاهش می دهد و باعث به تحلیل رفتن استخوانها  شده و احتمال شکستگی آنها را افزایش می دهد.

کسانی که نسبت به غذا اشتهایی ندارند بیشتر به پوکی استخوان دچار میشوند. جذب پایین کلسیم منجربه کاهش مقدار کالری، پروتئین و کلسیم میشود. در میان زنان، بی اشتهایی باعث میشود، قاعدگی متوقف شده و در نتیجه آن استخوان به تحلیل برود. در بین مردان نیز، بی اشتهایی منجر به کاهش میزان هورمون های جنسی شده و استخوانها را به تحلیل می برد.

همچنین افرادی که با جراحی معده و روده، اندازه شکم را کاهش داده و یا مسیر فرعی دیگری برای معده ایجاد کرده اند، به علت کاهش سطح معده، جذب مواد غذایی از جمله کلسیم به سختی انجام می گیرد.

1 پاسخ
 1. فضل اله گفته:

  سلام این آلبوم پوکی برای من خوب بود سلامت باشید فقط یه سوال بقیه دوستان هم اگر تجربه کردن بگن من وقتی گوش می دم تمام بدنم احساس می نم مور مور میشه همش از چیه؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 {امتیازها})