درمان درد استخوان و مفاصل

برای درمان درد استخوان و مفاصل ابتدا باید دلایل اصلی استخون درد را بشناسیم. درد استخوان گاهی کاملاً مشخص است مانند: شکستگی، گاهی نیز تشخیص علت درد، نیاز به بررسی زیادی دارد. اغلب دردهایی که در استخوان ها و مفاصل احساس می شوند مربوط به استخوان نمی شوند و از عامل دیگری نشات می گیرند. گاهی اوقات مشکلاتی که در مفاصل نزدیک به استخوان وجود دارد منجربه دردی میشود که ممکن است در ناحیه استخوان احساس شود.

تحریک حسی یک نقطه از بدن میتواند منجر به احساس درد در نقطه ای دیگر شود که از محل تحریک بسیار دور است. در این موارد ممکن است مغز در تفسیر درد دچار اشتباه شود. زمانی که احساس درد از چند نقطه از بدن به یک عصب می رسد مغز در تشخیص محل دقیق درد دچار خطا میشود اما با این حال گاهی اوقات مکان احساس درد، محل اصلی درد است.

درمان درد استخوان و مفاصل

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه کمک به تقویت استخوان های ضعیف شده و کاهش استخوان دردها ” فایل پیام های پنهان درمان پوکی استخوان “ است این سابلیمینال ارزشمند موجب تغییر گرایش و حالات بدنی به سمت داشتن استخوان هایی سالم و مقاوم به کمک مغز ناخودآگاه می شود ، این سابلیمینال فوق العاده توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

کمک به درمان پوکی استخوان با فایل مخصوص تاثیر گذار بر مغز ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های سابلیمینال وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

علت درد استخوان چیست؟

ضربه به استخوان یکی از عواملی است که درحوادثی مانند تصادف، سقوط، ورزش و … ایجاد میشود که می تواند باعث شکستگی استخوان و ایجاد درد شدید شود. این ضربه می تواند منجر به خونریزی داخلی استخوان شود و تنها روش تشخیص آن ام آر آی است.

پوکی استخوان یا استئوپروز عامل دیگری است که می تواند موجب استخوان درد شود. این بیماری در اثر کمبود ویتامین D و کلسیم ایجاد شده و باعث ضعف و سستی استخوانها می شود.

سرطان  هایی مانند لوسمی یا سرطان خون می تواند موجب درد استخوان شود. منشا سرطان از خود استخوان یا از یافت های دیگر بدن است در هر حالت تهاجم سلول های سرطانی موجب درگیر شدن سلولهای استخوان و ایجاد درد می شود.

عفونت استخوان در حالت مزمن می تواند باعث دردهایی شود که تشخیص آنها سخت تر است اما عفونت حاد استخوان به راحتی قابل تشخیص است. روش های تصویر برداری برای تشخیص درد مناسب است.

هنگامی که اختلالی در خون رسانی به استخوان بوجود آید، استخوان درد ایجاد میشود. مثلا در آنمی داسی شکل، مسیر جریان خون مویرگی استخوان به دلیل انسداد، موجب درد استخوان میشود. شدت این درد بصورت حملاتی می تواند کم یا زیاد شود.

روش های درمان درد استخوان و مفاصل

از محبوترین روغنهایی که برای درمان درد استخوان و مفاصل استفاده می شود روغن چهل گیاه است. این روغن از ترکیب چهل گیاه درست شده است که از عطاری ها قابل تهیه می باشد.

ورزش و درمان درد استخوان

انجام ورزشهای هوازی از مهمترین روش های درمانی برای درد استخوان است. افرادی که به استئوآرتریت مبتلا می باشند با بلند کردن وزنه و ورزشها هوازی می توانند آن را درمان کنند.

عضلات اطراف مفاصل آسیب دیده، مانند زانو با ورزش تقویت می شود. بررسی ها نشان می دهد انجام ورزش آبی برای درمان آرتریت بسیار مناسب است.

ورزش موجب آرامش و کشش عضلات شده و انعطافپذیری و قدرت عضلات را افزایش می دهد. ورزشهایی مانند یوگا و تای چی برای مفاصل و استخوان ها بسیار مناسب اند.

درمان درد استخوان

متعادل کردن وزن درد استخوان را کاهش می دهد

وزن زیاد درد استئوآرتریت را بیشتر می کند و موجب فشار بیش از حد به زانوها و مفاصل می شود بنابرین یکی از راه های کنترل این بیماری و جلوگیری از پیشرفت آن، کم کردن وزن است. با انجام ورزش و استفاده از رژیم غذایی مناسب می توانید وزنتان را کم کنید.

گرم کردن عضلا منجربه زیاد شدن گردش خون در عضلات شده و درد عضلات را کاهش میدهد. همچنین یخ نیز باعث کاهش ورم و درد استخوان می شود.

ماساژ با استفاده از یخ دامنه حرکتی افزایش داده و عملکرد زانوهای تخریب شده توسط استئوآرتریت را بهبود می بخشد.

همچنین با ماساژ درمانی، جریان خون بهبود یافته و التهاب عضلات ناشی از استئوآرتریت تسکین می یابد. برای استفاده از این روش، از یک درمانگر ماساژ که بیماران استئوآرتریت را درمان میکند، کمک بگیرید، چون ورم مفاصل خیلی حساس بوده و باید با احتیاط عمل شود.

آب درمانی درد مفاصل و استخوان ها را تسکین می دهد

آب گرم و آب هایی که دارای مواد معدنی می باشند برای آب درمانی مناسب هستند. غوطه ور شدن در این آبها، درد مفاصل را کم می کند و دامنه حرکت مفاصل را بهبود می بخشد.

درمان در مفاصل با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی از درمانهای بسیار موثر و مفید برای کاهش درد مفاصل و استخوانها میباشد. فیزیوتراپیست برای درمان درد مفاصل به بیمار کمک میکند و احتمال ابتلای دوباره به این نوع آسیبها راکاهش میدهید. اگرچه این روش خیلی موثر و کارامد است، اما تعدادی پزشکان ترجیح میدهند با روشهای دیگری مثل سرما یا گرما درمانی، تحریک عصب و … درد مفصل و استخوانها را کاهش دهند.

استفاده از دارو در درمان درد استخوان و مفاصل

در صورتی که درد شدید باشد. پزشک دارو تجویز می کند. برای دردهای خفیف از داروهای ضد التهابی مانند : آسپیرین، ایبوپروفن و ناپروکسن استفاده می کنند که بدون نسخه هم به فروش می رسند. همچنین برای دردهای خفیف تا شدید ممکن است پزشک داروهای مهارکننده مانند: سلکوکسیب (Celebrex) را تجویز کند.

1 پاسخ
  1. فضل اله گفته:

    سلام این آلبوم پوکی برای من خوب بود سلامت باشید فقط یه سوال بقیه دوستان هم اگر تجربه کردن بگن من وقتی گوش می دم تمام بدنم احساس می نم مور مور میشه همش از چیه؟ طبیعیه یا نه و اینکه من روزی نیم ساعت گوش میکنم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 {امتیازها})