درمان تنبلی در درس خواندن

در این مقاله به بررسی چگونگی درمان تنبلی در درس خواندن خواهیم پرداخت و همچنین در اواسط صفحه شما را با ابزاری آشنا می کنیم و لینک آن را برای شما قرار می دهیم ( سابلیمینال درمان اهمال کاری تحصیلی و شغلی ) که موجب تغییر حالات درونی و رفتاری و احساسی شما و افزایش فوق العاده میل و انگیزه شما برای درس خواندن با کمک تلقینات قدرتمند به ضمیر ناخودآگاه و همچنین جذب با قانون جذب می شود.

برای رفع و درمان تنبلی در درس خواندن باید از روش حل مسأله استفاده کنید یعنی عوامل احتمالی ایجاد این مشکل را در نظر بگیرید و در جهت از بین بردن آنها تلاش کنید. عوامل زیادی در ایجاد تنبلی در درس خواندن نقش دارند در این نوشته بیان برخی از عوامل مشکلات درسی، نحوه ی درمان آنها را بیان خواهیم کرد.

 

عوامل ایجاد تنبلی در درس خواندن

یکی از عوامل ایجاد تنبلی در درس خواندن، مشکلات جسمی در کودکان است، احتمال دارد کودک در بینایی یا شنوایی خود با مشکلاتی مواجه باشد و یا مشکلات جسمی دیگری داشنه باشد که با مراجعه به متخصص قابل درمان خواهد بود.

 

اختلافات خانوادگی مانند اختلافات پدر و مادر یا تبعیض بین کودکان و مواردی مانند این باعث ایجاد فشار و مشکلات روحی در کودک می شود. بطور یقین این عوامل در تحصیل و انجام امور درسی کودک نقش بسیار مخرب و منفی دارد.

ناتوانی های یادگیری یا اختلال در یادگیری یکی دیگر از عوامل مهم در ایجاد مشکلات درسی کودکان تلقی می شود که 80 درصد خود را به شکل “اختلال در خواندن” نشان میدهد.

کودکانی که به اختلال یادگیری مبتلا هستند از نظر بهره هوشی در سطح متوسط و متوسط به بالا قرار دارند و این اختلال به معنای عقب ماندگی ذهنی نیست. این کودکان در فعالبت های مربوط به ادراک، تمیز، حافظه و تشخیص کلمات مشکل دارند.

بازی و فعالیتهای فیزیکی خیلی زیاد، باعث ایجاد خستگی  میشود و نتیجه ی این حالت، عدم انجام تکالیف خواهد بود؛ بنابرین این شکل فعالیتها باید براساس برنامه و بصورت حساب شده باشد.

بعضی از کودکان، در هنگام تنهایی حواسشان پرت میشود؛ بنابرین باید طوری برنامه ریزی شود که یا مادر در اتاق کودک باشد یا کودک در محل فعالیت مادر مانند: آشپزخانه، تکالیف خود را انجام دهد تا به هنگام حواس پرتی، از کمک مادر استفاده کند.

در موارد خیلی اندک بهره هوشی بالای کودک، از انجام تکالیف عادی جلوگیری میکند؛ زیرا از نظر کودک، انجام این نوع تکالیف، خیلی بچگانه و ابتدایی است. برای این نوع کودکان باید با هماهنگی معلم، برنامه ی درسی خاصی ترتیب داده شود.

درمان تنبلی در تنبلی کنکور

علت اصلی تنبلی کنکور، ترس از شکست است. خیلی از افراد از شکست خوردن می ترسند ترس از شکست، در شما باعث ایجاد تنبلی میشود. استرس حاصل از درس باعث تنبلی بیشتر شده و مانع اجرا برنامه هایتان میشود.

یک روش غلبه بر تنبلی درس خواندن، تلاش و پشتکار داشتن است. در صورتی که تلاشی نداشته باشید یقیناً شکست خواهید خورد اما اگر تلاش کنید احتمال شکست تان خیلی ناچیز خواهد بود و در عوض احتمال موفقیتتان بسیار بالا خواهد بود.

مسیر موفقیت در کنکور دشواریهای زیادی دارد اما این که سختی ها را به جان بخرید تا به هدفی بزرگی برسید شیرینی و لذت خاص خودش را دارد . برای حذف ترسهایتان سعی کنید آنها را روی کاغذی نوشته و یکبار برای همیشه آنها را حل کرده و به صورت کامل کنار بگذارید.

علت مهم دیگر در تنبلی کنکوری ها پرداختن به کارهای غیر ضروری است. کارهای غیر ضروری در خیلی از موارد جای نیازهای اصلی را میگیرد و باعث میشود شما از انجام کارهای ضروری منصرف شوید.

درمان تنبلی در درس خواندن

قبل از ادامه مطلب همونطور که در ابتدای مقاله به شما وعده دادیم :

برای مشاهده آلبوم سابلیمینال درمان تنبلی در درس خواندن روی لینک درمان اهمال کاری تحصیلی کلیک کنید

یکی از کارهای غیرضروری ، وقت گذراندن بیشتر در شبکه های اجتماعی است. این شبه نیاز فقط وقت فرد را تلف می کند و از انجام فعالیت های ضروری باز می دارد.

روشن است با حضور بیشتر در شبکه های اجتماعی هیچ رغبتی برای غلبه بر تنبلی درس خواندن وجود نخواهد داشت. برای حل این معضل، باید با خودتان صادق باشید و بدانید که اگر شبکه اجتماعی را نداشته باشید اتفاق خاصی نخواهد افتاد. یقین داشته باشید در این حالت چیزی را از دست نخواهید داد بلکه وقت بیشتری برای درس خواند و انجام کارهای اصلی بدست خواهید آورد.

همچنین بی انگیزه بودن و هدف نداشتن دلیل دیگری برای درمان تنبلی در درس خواندن، است. بسیاری از افراد نمیدانند که از زندگی چه میخواهند و قرار است به کجا بروند. و این موضوع برایشان مبهم است که چه چیزی را می خواهند در زندگی بدست آورند. از سوی دیگر افرادی هم هدفشان روشن است اما روش رسیدن به آن را نمیدانند و برنامه ای نیز ندارند. باید برای غلبه بر تنبلی هدفی مشخص برای خودتان انتخاب کرده و دلایل رسیدن به هدف تان را هم مشخص کنید.

همچنین برنامه ریزی مناسب نیز برای رسیدن به هدف مهم است پس برای  رسیدن به هدف برنامه داشته باشید.در این زمینه می توانید از یک مشاور با تجربه ، کمک بگیرید

روش های درمان تنبلی در درس خواندن

برای درمان تنبلی، ابتدا باید با خودتان پیمان ببندید و سعی کنید تا تنبلی را کنار بگذارید. باید با عزم و اراده با سستی و تنبلی مبارزه کرده و از آن دوری کنید. همچنین درصورتی که بدانید تنبلی عامل خشم خدوند است، مقابله و مبارزه با آن راحت تر خواهد بود.

از توجیه پرهیز کنید و با بهانه تراشی تنبلی خود را توجیه نکنید. چون توجیه به این صورت رفتار سست را در شما تقویت خواهد کرد. برای درمان تنبلی، فرد باید از توجیه اجتناب کرده و خود را گول نزند.

از موثرترین عوامل محرک و مبارزه با تنبلی، داشتن دوستی با اراده  قوی و منظم است.برای خودتان دوستی با این شرایط انتخاب کنیدتا بتوانید تغییرات موثری را در مسیر حرکتتان ایجاد نمایید.

برای خودتان دفتری داشته باشید و در صورتی که کاری را به تعویق انداختید در دفتر یادداشت نمایید تا به این طریق دفعات تنبلی خود را کاهش دهید.

خوب در این مقاله با روشهای درمان تنبلی در درس خواندن آشنا شدید. لینک آلبوم درمان اهمال کاری تجصیلی را که بهترین ابزار برای رفع دائمی این موضوع هست را هم در اواسط صفحه برای شما درج کرده ایم. لطفا دیدگاه های خود را در قسمت دیدگاه های همین صفحه با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

1 پاسخ
  1. سمن ناز گفته:

    من خیلی تنبلم چه کار کنم . سباش رو شروع کردم خیلی بهتر شدم ولی هنوزم به ایده آلم نرسیدم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *