راههای افزایش تمرکز و دقت

در این مقاله به بررسی راههای افزایش تمرکز و دقت خواهیم پرداخت و همچنین در اواسط صفحه شما را با ابزاری آشنا می کنیم و لینک آن را برای شما قرار می دهیم ( سابلیمینال افزایش تمرکز ) که موجب تغییر حالات ذهنی و قدرت تمرکز شما با کمک تلقینات قدرتمند به ضمیر ناخودآگاه می شود.

افزایش تمرکز و دقت

مطمئناً هر کسی در زندگی با صحنه ای مواجه شده و بعد از آن گفته است : ” ای کاش “دقت” بیشتری می کردم “. لازمه ی دقت بیشتر، تمرکز و توجه است. بنابرین افزایش تمرکز، دقت فرد را نیز افزایش می دهد. اگر یاد بگیریم چگونه به محیط و اطراف خود توجه داشته باشیم  و همه چیز را با دقت ببینیم، آن موقع افسوس ای کاش را نخواهیم خورد. بی دقتی می تواند در همه جا پیش بیاید، مانند بی دقتی در مطالعه و آزمون ها، بی دقتی در رانندگی، بی دقتی در هنگام کار و … و هر کدام از این موارد می تواند صدمات جبران ناپذیری را برای فرد به وجود بیاورد. برای افزایش تمرکز و دقت ، روش های بسیار زیادی وجود دارد در این مقاله بطور مفصل موثرترین راه های افزایش تمرکز را بررسی خواهیم کرد.

بهترین راههای افزایش تمرکز و دقت

دقت یعنی حفظ توجه از طریق حواس پنجگانه. دقت اولین مرحله ی یادگیری و همراه با تمرکز است و شامل دقت بینایی، دقت شنوایی، دقت بویایی، چشایی و دقت لامسه می باشد. هر کدام از این موارد در یادگیری سهم مشخصی دارند. بیشترین سهم در یادگیری، مربوط به دقت بینایی است. دقت بینایی یعنی تمرکز بر آنچه که فرد می بیند و دقت شنوایی یعنی تمرکز بر آنچه که می شنود.

بنابرین برای افزایش تمرکز و دقت، باید حواس پنجگانه را تقویت کرد بخصوص روی دقت بینایی و شنوایی بیشتر کار کرد.

قبل از ادامه مطلب همونطور که در ابتدای مقاله به شما وعده دادیم :

برای مشاهده آلبوم سابلیمینال تقویت تمرکز روی لینک سابلیمینال افزایش تمرکز  کلیک کنید

سابلیمینال درس خواندن برای افزایش کشش و علاقه به درس و همچنین سابلیمینال هوش و یادگیری سریعتر هم کمک حال شما خواهد بود.

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های تحصیلی وبسایت سابلیمیران آشنا شوید.

به چیزهای با اهمیت توجه کنید

برای افزایش تمرکز و دقت ذهن، چیزهایی را که ضروری و مهم هستند به مغز بسپارید، قرار نیست مغز هر چیزی را کاملا بررسی کند، با سپردن چیز های مهم به مغز،مغز خود به خود آموزش می بیند تا فقط به چیزهای با اهمیت توجه کند، ما می توانیم مغز خود را آموزش دهیم که به موضوعات جدید توجه کند اما این کار نیاز به تلاش و تمرین دارد، مهم نیست که چه چیزی می خواهیم یاد بگیریم فقط مغز را برای فراگیری نکات مهم باید آموزش دهیم. یکی از تکنیک های افزایش دقت این است که بدانیم به چه چیزهایی باید بی دقت باشیم یعنی باید بدانیم چه چیزهایی را در نظر بگیریم و از چه چیزهایی صرف نظر کنیم.

 افزایش تمرکز و دقت :: از موضوعات مهم یاداشت برداری کنید.

یادداشت برداری از نکات مهم، یکی از روشهای افزایش دقت می باشد در این روش با نوشتن نکات ریز، تمرکز ذهنی و دقت تقویت می شود و یادآوری را آسانتر می کند. همچنین طراحی و پیاده سازی موضوعات مهم بر روی کاغذ می تواند ایده ی خوبی برای افزایش تمرکز و دقت باشد.

 افزایش تمرکز و دقت :: عکس گرفتن از موضوعات مختلف

عکاسی از منظره های مختلف و توجه به نکات ریز در تهیه عکس، باعث می شود، توجه و دقت فرد به چالش کشیده شود، تهیه یک عکس متفاوت در روز با موضوعات گوناگون می تواند دقت شما را بالا ببرد پس سعی کنید در موضوعات جالب، خود را به چالش بکشید تا ذهنی خلاق و خودباور داشته باشید.

قبل از ادامه مطلب همونطور که در ابتدای مقاله به شما وعده دادیم :

برای مشاهده آلبوم تقویت تمرکز روی لینک سابلیمینال تمرکزکلیک کنید

برای مشاهده سابلیمینال تقویت حافظه روی لینک سابلیمینال تقویت حافظه کلیک کنید

سابلیمینال درس خواندن برای افزایش کشش و علاقه به درس و همچنین سابلیمینال هوش و یادگیری سریعتر هم کمک حال شما خواهد بود.

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های تحصیلی وبسایت سابلیمیران آشنا شوید.

افزایش تمرکز و دقت

به افراد و اطرافیان بادقت نگاه کنید

توجه به اشیا یکی از راههای افزایش دقت محسوب می شود در این میان مشاهده دقیق افراد و بخاطر سپاری تصویر آنها می تواند می تواند دقت را افزایش داده و حافظه تصویری را تقویت کند. برای افزایش دقت باید توجه و تمرکز خود را نسبت به افراد، در شرایط مختلف بالا ببریم. مثلا در زمان های احساس ترس یا اوضاع ناآرام و تنش زا، تمرکز و دقت افراد کم می شود باید یاد بگیریم در چنین شرایطی اوضاع را تحت کنترل خود دربیاوریم و لازمه آن، افزایش تمرکز و دقت است.

برای افزیش تمرکز به الگوها توجه کنیم

مشاهده کردن یکی از راههایی است که می توان بوسیله آن دقت را تا اندازه ای زیاد، بالا برد. اما برای داشتن نگاه خلاق و تیزبین و زندگی پرنشاط ، باید به الگوهای اطراف توجه و به اتفاقات پیرامون با دیدی بازتر نگاه کرد، طبیعت پر از الگوهای متنوع است، ترکیب این الگوها، می تواند طرحهای زیادی را در ذهن ایجاد کند و دید شما را گسترده تر کند. بنابرین مشاهده، برای کشف دنیای اطراف و افزایش دقت ضروری است مشاهده ی بیشتر باعث ایجاد سوال های بیشتر در مغز می شود پاسخ گویی به این سوالات، یادگیری را در پی دارد، یادگیری که برای همیشه در حافظه خواهد ماند.

خوب در این مقاله با راههای افزایش تمرکز و دقت آشنا شدید. لینک آلبوم تقویت تمرکز  را هم در اواسط صفحه برای شما درج کرده ایم. لطفا دیدگاه های خود را در قسمت دیدگاه های همین صفحه با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

1 پاسخ
  1. سینا گفته:

    بلاخره منظور افراد رو فهمیدم من همش فک میکردم تمرکز یعنی غرق شدن . به نظرم تمرکز با ارامش خیلی عجین هست و اگر آرامش نباشه تمرکز هم نمیشه

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *