فواید تمرکز ذهن

در این مقاله به بررسی فواید تمرکز ذهن خواهیم پرداخت و همچنین در اواسط صفحه شما را با ابزاری آشنا می کنیم و لینک آن را برای شما قرار می دهیم ( سابلیمینال افزایش تمرکز ) که موجب تغییر حالات ذهنی و قدرت تمرکز شما با کمک تلقینات قدرتمند به ضمیر ناخودآگاه می شود.

فواید تمرکز ذهن

تحقیقات نشان داده است یکی از مهمترین فواید تمرکز ذهن ، افزایش یادگیری است. بدون تمرکز، فرد توانایی کنترل افکار را ندارد و نمی تواند بر اندیشه ی خود تسلط داشته باشد. از آنجایی که تنها راه ایجاد و تقویت افکار مثبت و سازنده در ذهن، تمرکز فکر است، لذا لازم است برای داشتن افکار مثبت، دوری از افکار منفی و تثبیت اطلاعات در حافظه، تمرکز فکر را در خود تقویت کنیم.

تمرکز ذهن به فرد این توانایی را می دهد که انرژی روانی و ذهنی خود را بر روی افکار مثبت و سازنده متمرکز کند و با استفاده از این توانایی آرامش را در وجود خود حاکم سازد و به دور از استرس و دغدغه ی فکری ضعف های خود را بشناسد و آنها را به نقاط قوت تبدیل کند.

فردی که تمرکز ذهنی خوبی دارد اندیشه های مثبت را در ذهن پرورش می دهد و فکر خود را از هجوم افکار منفی محافظت می کند و اجازه نمی دهد به هر اندیشه ای فکر کند و قدرتمندانه افکار مثبت را وسیله موفقیت خود قرار می هد.

تمرکز ذهن با یادگیری و تمرین  قابل تقویت است و کسانی که به دنبال تقویت تمرکز ذهن هستند با بهره گیری از روشهای علمی و ابزارهای تقویت تمرکز، می توانند تمرکز خود را افزایش دهند.

روشهای تقویت تمرکز ذهن

تمرکز فکر با یادگیری ارتباط مستقیمی دارد با افزایش تمرکز، ادراک عمیق تر، دقیق تر و یادگیری بهتر خواهد شد. تحقیقات نشان می دهد تمرکز بهره وری را بالا می برد و به عنوان عنصری مهم در رسیدن به موفقیت لازم و ضروری است. تمرکز در کار یا تصمیمی خاص، موفقیت در آن کار را در پی خواهد داشت. بنابرین تمرکز در بسیاری از موارد می تواند معجزه کند.

نظریه های مختلفی برای تقویت تمرکز ذهن مطرح شده است و همه ی آن ها علت اصلی تمرکز نداشتن را ، عدم حضور فرد در زمان حال، بیان می کنند. غرق شدن فرد در رویا می تواند ذهن هماهنگ و متمرکز را برهم بزند، بنابرین لازمه تمرکز، حضور فرد در زمان حال و لحظه ی اکنون است. در این بخش تمرین های افزایش تمرکز را معرفی می کنیم تمرین هایی که در عین سادگی، تمرکز را به میزان زیادی افزایش داده و حواس پرتی را تا حد زیادی کاهش می دهد. این تمرین ها را هر کسی با هر شرایط جسمی و روحی می تواند انجام دهد.

فواید تمرکز ذهن

شمارش معکوس : عدد مشخصی را انتخاب کنید و بصورت معکوس بشمارید تا به عدد یک برسید. برای نمونه می توانید از عدد 100 شروع کنید و با یک واحد شمارش معکوس ، به عدد یک برسید هر چقدر واحد شماره معکوس، بیشتر باشد، تمرین سخت تر خواهد شد و تمرکز بالایی را نیاز خواهد داشت.

حفظ کردن مطالب ضروری: شماره تلفن های ضروری را حفظ کنید و بخاطر بسپارید، حفظ کردن اعداد باعث ایجاد تمرکز در ذهن می شود.

قبل از ادامه مطلب همونطور که در ابتدای مقاله به شما وعده دادیم :

برای مشاهده آلبوم تقویت تمرکز روی لینک سابلیمینال تمرکزکلیک کنید

برای مشاهده سابلیمینال تقویت حافظه روی لینک سابلیمینال تقویت حافظه کلیک کنید

سابلیمینال درس خواندن برای افزایش کشش و علاقه به درس و همچنین سابلیمینال هوش و یادگیری سریعتر هم کمک حال شما خواهد بود.

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های تحصیلی وبسایت سابلیمیران آشنا شوید.

به افراد و اطرافیان بادقت نگاه کنید

توجه به اشیا یکی از راههای افزایش دقت محسوب می شود در این میان مشاهده دقیق افراد و بخاطر سپاری تصویر آنها می تواند می تواند دقت را افزایش داده و حافظه تصویری را تقویت کند. برای افزایش دقت باید توجه و تمرکز خود را نسبت به افراد، در شرایط مختلف بالا ببریم. مثلا در زمان های احساس خطر یا اوضاع ناآرام و تنش زا، تمرکز و دقت افراد کم می شود باید یاد بگیریم در چنین شرایطی اوضاع را تحت کنترل خود دربیاوریم و لازمه آن، افزایش تمرکز و دقت است.

برای افزیش تمرکز به الگوها توجه کنیم

مشاهده کردن یکی از راههایی است که می توان بوسیله آن دقت را تا اندازه ای زیاد، بالا برد. اما برای داشتن نگاه خلاق و تیزبین، باید به الگوهای اطراف توجه و به اتفاقات پیرامون با دیدی بازتر نگاه کرد، طبیعت پر از الگوهای متنوع است، ترکیب این الگوها، می تواند طرحهای زیادی را در ذهن ایجاد کند و دید شما را گسترده تر کند. بنابرین مشاهده، برای کشف دنیای اطراف و افزایش دقت ضروری است مشاهده ی بیشتر باعث ایجاد سوال های بیشتر در مغز می شود پاسخ گویی به این سوالات، یادگیری را در پی دارد، یادگیری که برای همیشه در حافظه خواهد ماند.

خوب در این مقاله با  آشنا شدید. لینک آلبوم  را هم در اواسط صفحه برای شما درج کرده ایم. لطفا دیدگاه های خود را در قسمت دیدگاه های همین صفحه با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *