راه های تمرکز برای درس خواندن

راه های تمرکز برای درس خواندن

اگر شما هم به دنبال یادگیری راه های تمرکز برای درس خواندن هستید با ما همراه باشید.

کلید اساسی فهم مطالب و درک آنها ، تمرکز در هنگام درس خواندن است، تمرکز را می توان با استفاده از روشهایی تقویت، و مهارت های ضروری را کسب کرد. بدون تمرکز، فهم و یادگیری مطلبی ساعت ها زمان می برد و در نهایت هم شاید خوب فهمیده نشود و موثر نباشد. خیلی از دانش آموزان هنگام درس خواندن می گویند تمرکز کافی را ندارند باید به این نکته توجه کنیم که تمرکز، مانند رانندگی یک مهارت است و می توان به مرور با سعی و تلاش آن را کسب کرد. پس این اتفاق کاملا طبیعیست که دانش آموزی هنگام مطالعه، بصورت مداوم دچار حواس پرتی شود، مهم این است که دوباره ذهن را در دست گرفته و به فضای مطالعه بازگردد.

در این مقاله فنون و راه های افزایش تمرکز هنگام درس خواندن را معرفی خواهیم کرد که به خواننده کمک می کند مهارت ایجاد تمرکز به هنگام مطالعه را کسب کند و هنگام حواس پرتی بلافاصله ذهن را در دست گرفته و با استفاده از روش های مطالعه به موضوع مطالعه برگرداند.

نوشتن از اولین راه های تمرکز برای درس خواندن

وقتی می خواهید شروع به مطالعه و یادگیری کنید، کاغذ و خودکاری کنارتان داشته باشید تا مرتباً چیزهایی را که یاد میگیرد بنویسید، در این روش حواس بیشتری از شما درگیر درس خواندن می شود، بنابرین وقتی از همه ی حواستان یعنی حواس بینایی و لامسه همزمان استفاده می کنید تمرکزتان را بالا می برید. بعضی ها با صدای بلند مطالعه می کنند که این می تواند انرژی زیادی را از فرد بگیرد و در مدت زمانی کوتاه او را خسته کند بنابرین در درس خواندن در سکوت موثرتر خواهد بود و بازده خوبی خواهد داشت.بنابرین برای داشتن تمرکز حواس هنگام درس خواندن ، سعی کنید این عادت را کنار بگذارید و در سکوت مطالعه کنید.

راه های تمرکز برای درس خواندن

یکی از ابزارهای فوق العاده در زمینه تمرکز ذهن “سابلیمینال تقویت تمرکز ذهن” است این سابلیمینال ارزشمند با بهره گیری از آخرین روشهای علمی کمک به کنترل ذهن و پرش افکار به کمک ضمیر ناخودآگاه، توسط متخصصین سابلیمیران تهیه و عرضه شده است. هم اکنون می توانید این سابلیمینال فوق العاده را از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

سابلیمینال تمرکز ، فایل تاثیر گذار بر ضمیر ناخودآگاه |

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع سابلیمینال های تحصیلی وبسایت سابلیمیران آشنا شوید

سابلیمینال درس خواندن برای افزایش علاقه و کشش به درس و سابلیمینال موفقیت در امتحانات هم کمک حال شما خواهد بود.

خالی کردن محیط از ابزارهایی که تمرکز را از بین می برند.

سعی کنید هر ابزاری که در محیط اطراف مطالعه، حواس پرتی ایجاد می کند، از مکان مطالعه دور کنید. تا حد امکان در محیطی کاملا ساکت درس بخوانید و ابزارهایی مانند موبایل را کنار بگذارید. این ابزارها علاوه بر ایجاد حواس پرتی ، زمان زیادی را از شما می گیرند. بنابراین ابزارهایی مانند موبایل و تبلت نباید در مکان مطالعه باشد، محیط عاری از صدای تلویزیون باشد زیرا روشن بودن تلویزیون باعث ایجاد 2 مشکل می شود: اول اینکه شاید جمله ای که از تلویزیون پخش می شود باعث حواس پرتی شود، دوم اینکه شاید جمله آنقدر جذاب باشد که شما بی خیال درس خواندن شده و سراغ تلویزیون بروید! بنابراین بصورت خلاصه می توان گفت: عوامل حواس پرتی را از مکان مطالعه حذف کنید، در محیط ساکت مطالعه کنید، سعی کنید تمرین سکوت انجام دهید، عادت بلند خواندن را کنار بگذارید و در نهایت سعی کنید هنگام درس خواندن  بخصوص در هنگام مطالعه برای کنکور و یا سایر آزمون های مهم از محیط آرام و بدون تنش استفاده کنید و حواس بیشتری را درگیر کنید . موارد ذکر شده مهمترین راه های تمرکز برای درس خواندن بود.

تغذیه سالم تمرکز حواس را بیشتر میکند

غذاهای سالم تاثیر مستقیمی در تمرکز و سلامتی دارند، خوردن غداهای پروتئینی مانند: بادام، تخم مرغ و گوشت ماهی هوشیاری و تمرکز را بالا می برد. تحقیقات نشان داده مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین و شکر می تواند بعدها باعث افت انرژی و بی حالی و ایجاد بیماریهایی مانند قند خون شود در حالی که استفاده از سبزیجات و خوردن میوه ها، آنتی اکسیدان هایی را وارد بدن می کند که  باعث تقویت و افزایش تمرکز می شود.

خواب کافی و استراحت تمرکز را بیشتر می کند

خواب کافی می تواند باعث افزایش تمرکز شود تجربه نشان داده است کودکان بعد از یک خواب راحت، در مدرسه تمرکز بهتری دارند. بنابرین چرت 20 دقیقه بعد از مدرسه می تواند تمرکز را در حد مطلوبی برای درس خواندن افزایش دهد.

تقسیم بندی کارها تمرکز و دقت را بالا می برد

بدون شک خواندن یک فصل کامل از کتابی، به یک باره کار دشواری است اما وقتی به قسمت های کوچکتری تقسیم می شود، فرد با به اتمام رساندن یک قسمت، قسمت بعدی را با انگیزه ی بیشتری شروع می کند. این روش افزایش تمرکز را می توان نه تنها برای درس خواندن، بلکه برای سایر کارها هم به کار برد.

راه های تمرکز برای درس خواندن در کودکان

برای افزایش تمرکز ذهن کودکان روشهای مختلفی وجود دارد که در این بخش بصورت خلاصه به چند مورد از آن ها اشاره می شود، روش یادگیری کودک را پیدا کنید یادگیری می تواند دیداری، شنیداری و یا حرکتی باشد، کودک به اندازه کافی بخوابد، از غذاهای حاوی پروتئین دار استفاده کنید، قبل از شروع کاری در کودک آمادگی ایجاد کنید.

1 پاسخ
  1. mostafa گفته:

    مقاله شما ناقص هستش واقعا اگه شما بودید این تعداد راه ها برای تمرکز کافی بود ؟ البته که نه لطفا موارد بیشتری را اضافه کنید

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *