تکنیک های ورزش تمرکز ذهن

در این مقاله به بررسی روشها و تکنیکهای ورزش تمرکز ذهن خواهیم پرداخت و همچنین در اواسط صفحه شما را با ابزاری آشنا می کنیم و لینک آن را برای شما قرار می دهیم ( سابلیمینال تقویت تمرکز ) که موجب تغییر و بهبود عملکردهای ذهنی ، احساسی و عصبی شما برای تمرکز و دقت بیشتر با کمک ضمیر ناخودآگاه می شود.

ورزش تمرکز ذهن

اگر شما هم به دنبال تکنیک های ورزش تمرکز ذهن هستید با ما همراه باشید.

برای انجام هر کاری نیاز به تمرکز است، تمرکز کافی می تواند در نتیجه ی عملکرد و موفقیت فرد، تاثیر مطلوبی داشته باشد. کسی که از تمرکز ذهنی خوبی برخوردار است، می تواند افکار مخرب را از ذهن خود دور کرده و به افکار مثبت فکر کند.

با ورزش تمرکز ذهن می توان این قدرت را به دست آورد، بدون تمرکز نمی توان کاری را به خوبی پیش برد. تمرین های زیادی با عنوان تمرین های تمرکز ذهن وجود دارد مانند : ایستادن بدون حرکت، نگاه خیره، ثابت نگه داشتن دست، کنترل ماهیچه ها ی بدن، کنترل احساسات، روش عنکبوتی و … این تمرین ها می تواند تمرکز فکر را در حد قابل توجهی افزایش دهد ما در این مقاله به بررسی تمرین های تمرکز ذهن تاثیرگذار ، خواهیم پرداخت.

ورزش های تمرکز ذهن

اگر در هنگام انجام کاری حواستان پرت می شود و نمی توانید افکارتان را کنترل کنید، این تمرین ها را بصورت روزانه انجام دهید. تقویت تمرکز فواید زیادی دارد و ذهن شما را از افکار ناملایم حفظ می کند.

کنترل حرکات ماهیچه های بدن

در مکانی آرام و راحت بنشینید و سعی کنید بدون حرکت بمانید و تمام حواستان به حرکات بدنتان باشد این کار را تا جایی که می توانید انجام دهید، ببینید چقدر می توانید بدون حرکت بمانید، زمانی که توانستید روی بدن خود کنترل و تسلط داشته باشید، می توانید ذهنتان را آرامش برسانید و به تمرکز ذهن دست یابید، این ترفند ورزش تمرکز ذهن را روزی 15 دقیقه انجام دهید، به مرور تاثیر مثبت آن را در ذهنتان خواهید دید.

کنترل نگاه و نگاه خیره

در این روش می توانید روی یک صندلی بنشیند و یا به یک دیوار تکیه دهید و دست هایتان را تا سطح شانه هایتان بالا نگه دارید، و بدون حرکت سر، به نوک انگشتان دست خیره شوید، می توانید بعد از یک دقیقه نگاهتان را تغییر دهید و به دست دیگری نگاه کنید، با انجام این تمرین بعد از مدتی متوجه خواهید شد که می توانید روی کارها، تمرکز بیشتری داشته باشید.

ثابت نگه داشتن دست ها

لیوانی را پر از آب کنید ، روی یک صندلی بنشیند و یا به حالت ایستاده، لیوان را با انگشتانتان محکم بگیرید و دستتان را به آرامی بالا ببرید  و مقابل خود نگه دارید، بدون اینکه دستتان را تکان دهید، به لیوان خیره شوید و حواستان باشد لیوان کوچکترین تکانی نخورد، این ورزش تمرین تمرکز را بصورت جداگانه برای هر دو دست انجام دهید.

روش عنکبوتی در تقویت تمرکز

عنکبوت روی تارهای خود حساس است برای همین اگر تار عنکبوت تکان داده شود، عنکبوت واکنش نشان می دهد و فکر می کند حشره ای در دام تار افتاده است، اما در صورتی که این کار بصورت مداوم انجام شود عنکبوت بعد از مدتی به تکان خوردن تار واکنشی نشان نخواهد داد و بی توجه خواهد ماند بنابرین با بهره گیری از این روش می توان هنگام انجام کاری، عواملی که روی تمرکز حواس ما تاثیر می گذارند نادیده بگیریم عواملی مانند سر و صدای پرنده، تلویزیون، خودرو و …. نادیده گرفتن این عوامل ابتدا خیلی سخت است اما بعد از مدتی تمرین، این صداها برای ذهن ما عادی خواهد شد و در تمرکز ما خللی وارد نخواهد کرد.

تمرین تمرکز ذهن

قبل از ادامه مطلب همونطور که در ابتدای مقاله به شما وعده دادیم :

برای مشاهده آلبوم تقویت تمرکز روی لینک سابلیمینال تمرکزکلیک کنید

برای مشاهده سابلیمینال تقویت حافظه روی لینک سابلیمینال تقویت حافظه کلیک کنید

سابلیمینال درس خواندن برای افزایش کشش و علاقه به درس و همچنین سابلیمینال هوش و یادگیری سریعتر هم کمک حال شما خواهد بود.

همچنین می توانید از طریق منو سایت با انواع آلبوم های تحصیلی وبسایت سابلیمیران آشنا شوید.

روش تماشای تمرکز به حالت نشسته

در این روش روی یک صندلی، ثابت و بدون حرکت بنشیند، و ساعتی را روی میز قرار دهید و سعی کنید با چشم هایتان عقربه ثانیه شمار ساعت را دنبال کنید، باید توجه داشته باشید که تمام نگاهتان روی حرکت عقربه متمرکز شده باشد و فقط حرکت عقربه را دنبال کند، این کار را 5 دقیقه انجام دهید. با این تمرین، شما سیستم عصبی تان را تحت کنترل می گیرید و با تسلط بر آن می توانید قدرت تمرکز تان را افزایش دهید.

مطالعه تمرکز را افزایش می دهد

هنگام مطالعه ما مجبور هستیم تمام حواسمان را روی موضوع متمرکز کنیم، تا مطلب را به خوبی یاد بگیریم. اما لازمه ی داشتن تمرکز در مطالعه، مطالعه موضوعاتی است که ما به آن علاقه داشته باشیم  مثلا داستان های جذاب و کوتاه، روزنامه، مجلات و … در این صورت تمرکز ما هنگام مطالعه بیشتر خواهد شد، پس از مطالعه هر بحثی، می توان خلاصه ی آن را نوشت یا بازگو کرد. اگر بعد از مطالعه، فرد نتواند خلاصه ای از بحث را بنویسد یاد آور این نکته است که فرد در هنگام درس خواندن یا تمرکز کافی نداشته است.

اعتماد به نفس و ایمان به خود

در کنار تمرین های ذکر شده نکته ای که خیلی مهم است، باور داشتن و ایمان به توانایی های خود است اگر توانایایی هایتان را دست کم نگیرید بدون شک می توانید قدرت تمرکزتان را بالا ببرید خود باوری می تواند در افزایش قدرت تمرکز تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد.

خوب در این مقاله با انواع ورزش تمرکز ذهن آشنا شدید. لینک آلبوم تقویت تمرکز را هم در اواسط صفحه برای شما درج کرده ایم. لطفا دیدگاه های خود را در قسمت دیدگاه های همین صفحه با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

1 پاسخ
  1. سهیل گفته:

    به نظرم تمرکز با ارامش خیلی عجین هست و اگر آرامش نباشه تمرکز هم نمیشه . البته باید تمرینات ترمکز هم انجام داد. من سابش رو هم شروع کردم به استفاده چون ضعیفم توش

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *