درمان افسردگی در مردان

افسردگی یک بیماری قابل درمان است و هر کسی می تواند در هر سنی به آن دچار شود. افسردگی علاوه بر اینکه در ارتباطات فرد اختلال ایجاد کند باعث افزایش بیماریهای قلبی و دیگر مشکلات پزشکی می شود. افسردگی در مردان در اغلب موارد نادیده گرفته می شود. آنچه که به درمان افسردگی در مردان کمک می کند بیان احساسات از زبان خودشان است که گفتن این مورد برای اغلب مردان دشوار است و معمولاً از احساسات خود صحبت نمی کنند و بیشتر علائم فیزیکی مانند سردرد، کمردرد، مشکل خواب و …  بیان می کنند که اغلب با افسردگی همراه هستند. و این می تواند به درمان نشدن افسردگی ختم شود. افسردگی در مردان می تواند در هر سنی ایجاد شود اما بسیاری از مردان به تشخیص یا کمک به درمان افسردگی، تمایلی نشان نمی دهند این افراد باید بدانند که افسردگی یک بیماری است و مانند سایر بیماری ها می توان آن را درمان کرد. در این مقاله به روشهای درمان افسردگی در مردان خواهیم پرداخت.

نشانه های افسردگی در مردان

نشانه های افسردگی در مردان متفاوت است و افراد مختلف، علائم مختلفی را از خود نشان می دهند. تشخیص به موقع این علائم می تواند به درمان افسردگی در مردان، کمک بسیاری نماید.

–  مردانی که دچار افسردگی می شوند اغلب به حالت احساس غم یا پوچی می رسند.
–  بسیار تحریک پذیر می شوند و حالت ناامیدی همراه با اضطراب و عصبانیت به انها دست می دهد.
– علاقه خود را به کار و زندگی از دست می دهند و نسبت به خانواده و روابط زناشویی بی اعتنا می شوند.
– همیشه احساس خستگی دارند
– نمی توانند به خوبی تمرکز کنند و در یادآوری جرئیات وقایع مشکل دارند.
– یا نمی توانند خوب بخوابند و یا بیش از حد می خوابند
– تمایلی به بیدار شدن از خواب و خوردن غذا نشان نمی دهند
– گاهی اوقات به خودکشی فکر می کنند و در مواقعی هم به خودکشی اقدام می کنند.
– حالت درد همراه با گرفتگی عضلات به آنها دست می دهد و از سردرد یا مشکلات گوارشی رنج می برند.
– از عهده ی مسئولیت های کاری و خانوده  بر نمی آیند  و در مراقبت از خانواده یا سایر مسئولیت های مهم ناتوان هستند.

درمان افسردگی در مردان

تکنیک های درمان افسردگی در مردان

برای بدست آوردن نتیجه مثبت در درمان، در ابتدا فرد باید به مشاور روانشناس یا روانپزشک مراجعه کند. زیرا پزشک می تواند با انجام آزمایشهای بالینی یا آزمایشگاهی در تشخیص بیماری دقیق عمل نماید. شاید نتیجه ی این آزمایش ها چیز دیگری باشد و اصلا به افسردگی ربط نداشته باشد چرا که گاهی مصرف برخی از داروها و اختلالات دارویی باعث تاثیر بر خلق و خو شده و علایم افسردگی را در فرد ایجاد می کند. پزشک با تشخیص دقیق می تواند عامل افسردگی را مشخص کند.

پزشک معمولا سولاتی در مورد زمان شروع و مدت علائم بیماری، سابقه خانوادگی در ابتلا به افسردگی ، میزان تاثیرگذاری افسردگی بر روابط و زندگی فرد و … می پرسد، و فرد باید اطلاعات دقیق به پزشک ارائه دهد.

یکی از ابزارهای فوق العاده برای درمان افسردگی به شکلی کاملا درونی و طبیعی استفاده از قدرت ناخودآگاه برای بهبود وضعیت روانی است . برای این منظور سابلیمیران به عنوان مرجع فایل های پیام های پنهان سابلیمینال فوق العاده ای را در این زمینه تولید کرده که بسیار کمک حال این عزیزان خواهد بود :

سابلیمینال درمان افسردگی ، فایل تاثیرگذار بر ضمیر ناخودآگاه |

همچنین می توانید برای مشاهده دیگر آلبوم های درمانی ذهنی وبسایت سابلیمیران از طریق منو سایت اقدام کنید .

سابلیمینال رفع استرس هم در این مورد کمک حال شما خواهد بود.

استفاده از دارو در درمان افسردگی در مردان

داروهای ضد افسردگی می توانند به درمان افسردگی کمک کنند و برای تاثیر گذاری به چندین هفته زمان نیاز دارند. استفاده از داروهای ضد افسردگی عوارض جانبی مانند: سر درد، تهوع و ناراحتی معده، عصبانبت و مشکلات خواب، بی قراری و تحریک پذیری و مشکلات جنسی و … را به همراه دارد. اغلب این عوارض با گذشت زمان کاهش می یابد اما مشورت با پزشک در مورد عوارض جانبی این داروها، الزامی است زیرا داروهای ضد افسردگی با اینکه می تواند افراد مبتلا به افسردگی را درمان کنند، اما ممکن است در برخی افراد مانند کودکان خطرات جدی مانند فکر کردن به خودکشی یا اقدام به خودکشی و … به همراه داشته باشند. بنابرین لازم است هرکسی که داروی ضد افسردگی مصرف می کند از نزدیک تحت نظر پزشک باشد. اما برای اکثر افراد خطرات ناشی از افسردگی بسیار بیشتر از این داروهاست. در هر حالت نظارت پزشک متخصص می تواند احتمال هر گونه خطری را به حداقل برساند. در این قسمت انواع داروهای ضدافسردگی را معرفی می کنیم.

درمان افسردگی در مردان

انواع داروهای ضد افسردگی

داروهای ضد افسردگی به چهار قسمت تقسیم بندی می شوند: داروهای مهارکننده اختصاصی باز جذب سروتونین مانند : فلوکستینف سرترالین و … داروهای مهار کننده سروتونین و نوراپی نفرین مانند: دولوکستین، ونلافاکسین داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای مانند: آمی تریپتیلین، آموکساپین و …  و داروهای بازدارنده بازجذب نوراپی نفرین و دوپامین مانند : بوپروپیون. استفاده از این داروها باید با تجویز پزشک و زیر نظر او مصرف شود.

برای تهیه داروهای گیاهی ضد افسردگی می توانید به عطاری آنلاین مصفا مراجعه کنید.

مشاوره می تواند افسردگی را درمان کند

برای افسردگی درمان های مختلفی وجود دارد. مانند استفاده از داروهای خاص. اما در کنار دارو، مشاوره، روشهای جدید تفکر و رفتا را در فرد ایجاد می کند و باعث تغییر عادتهایی می شود که ممکن است باعث افسردگی شود. مشاوره به درک شرایط سخت و یا عواملی که ممکن است باعث افسردگی و یا بدتر شدن شرایط شود، کمک می کند.

5/5 - (2 {امتیازها})

در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه نظرات ، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان جدیدی که هر روز این مقاله را مطالعه می کنند در میان بگذارید. می توانید در قسمت دیدگاه ها از دیگران در مورد مسئله خود هم سوال کنید و همچنین می توانید پاسخ دیگر نظر دهندگان را هم بدهید و با آن ها گفتگو کنید ، مطمئن باشید از اینکه به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.منتظر حضور گرمتان در قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات این صفحه هستیم.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *